KanunDevlet ve hukuk

Kişilik hakaretten Teorisi ve ceza uygulama

Modern Rus mevzuat uygunsuz biçimde şeref ve haysiyetine bir aşağılama olarak yaralanma ile ilgilenir.

Kısa bir süre önce bir para cezası ödemek değil, aynı zamanda iki yıldır hapse girmek sadece mümkün oldu hakaret için. Şimdi suç Farklı hukuki değerlendirme sunuldu.

2011 yılından bu yana, kişiye hakaret suç olmaktan çıktı. Rus Ceza Kanununun 130-inci madde artık geçerli Federal Yasası №420 sonradır. Sonra milletvekilleri Madde 5.61 İdari İhlali Kanunu'nun beşinci bölüm ekledik.

Şimdi vatandaşlar sadece en fazla 3 bin ruble ceza ödeyerek, kişisel yaralanma sorumludur. Hücum bir yetkili tarafından uygulanırsa, ince 10-30000 ruble ulaşabilir. Tüzel kişi hakaret 50-100 bin mal olabilir.

sırasında rahatsız vatandaş ise kamu konuşmalar, içinde medya veya gösteri çalışmaları sırasında, suçlu 5000 ruble kadar ödemek zorunda kalacak. hakaret görevlisinin, 30-50000 ruble para cezası ile sonuçlanabilir. Örgütü (tüzel) 500 bin TL'ye kadar ödeme yapmak gerekebilir.

hiçbir önlem halka gösterilir, hangi çalışmak alınmışken, bir tüzel 30-50000 ruble kadar para cezası olabilir, hiçbir kötüye yoktu. resmi mahkeme ile 10-30.000 ruble iddia etme hakkına sahiptir.

Bir vatandaş İhtiyacınız kişiyi hakaretten ceza, o yargı yolu açıktır inanıyorsa. Nasıl hukuki danışmanlık açıklamak, bu belge hazırlamasını. Şikayet ikamet yerinde Magistrate veya mahkemeye gönderilir.

işlemlerin başlatılması için yazılı talebi olacak, yaralanma meydana geldiğini kanıtlar varsa. Bu gerçek tanığın ifadesine göre teyit edilebilir, isimleri ve adresleri belgede listelenmiştir. hakaret, kamu çalışmalarında açtığı takdirde, onun kaydını olması gerekir.

kişi Kanıtı bir hakaret olduğunu ve bir kayıt olabileceğini. Sertifika bir dijital depolama ortamı ile sunulmalıdır gibi ve manyetik bant (kayıt). Kayıt kendini savunma yapılır ve gizli edilmemelidir. Vatandaş ses kaydedici almak ve hakaretler erken tespitin suçlu uyarmalıdır. noktaya bandı takmak için, bir bildiri yazmak için gereklidir.

3 gün şikayet sonra üretim için bunu benimsemeye karar verilecek. Bu olunca, içinde deneme zarar özel savcının durumunu almak ve bunu yapana itham edilecektir.

şikayet sanığın yedi gün içinde, üretim için kabul edildikten sonra mahkemeye çağrılacak. O görünmesini başarısız olursa, posta ile şikayetin bir kopyasını gönderilecektir. Bu uygulama aynı zamanda uzlaşma olasılığı olarak tarif edilecektir.

onu dinlemek ve tanık olarak davet edebilirsiniz başka kim soracak hakim olan toplantıya gelecek suçladı zaman.

yaralanma herhangi yargıç, ilk uzlaşmayı sunan. Savcı ve sanık kabul ediyorsanız, o zaman karşılık gelen uygulama yazmak ve mahkeme olmaz. Böyle bir şey gitmiyor şikayeti üzerine dava-başlatılmasını yeniden akılda tutulması önemlidir.

uzlaşma olmadı, bu deneme atanacaktır. İlk duruşma mahkemeye şikayette dosyalama tarihinden itibaren on dört gün en geç yapılacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.