FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Analiz Zabolotskogo N. A. şiirler

Nikolay Zabolotsky - şair ve filozof, haklı olarak XX yüzyılın en gizemli ve paradoksal isimlerinden biri olarak adlandırılır. O yetenekli bir çevirmen ve sanatsal ifade orijinal ustası olarak edebi çevrelerinde biliniyordu. Hayatta, o bir insan çok mantıklı ve rasyonel oldu. Ancak, Z'nin şiirlerinin analizi diyor bu eserlerin yazarı olduğunu - duyarlı ve son derece duyarlı doğası.

Z sanatsal yolu alanı gerçekten de zor ve dikenli olduğunu ve diğer yazarlar ve geçen yüzyılın şairlerin hayatları. Bugün bu yazarın mirası literatüründe önemli bir yere sahip. Z literatürde göreve başladı sırasında elverişsiz tarihsel olaylar, aksine, o yeni temanın Rus şiir girmeye başardı.

yaratıcılık Zabolockij periyotlanması

Bu yazarın çalışmasında üç dönemlerdir. Bunların hepsi birbirini konu ve temalar oldukça farklıdır. 20'li oluşturulan Z'nin şiirlerinin Analizi, onun ilk dönem çalışmalarını maneviyat burjuva dünyasının eksikliği kritik bir görünümde doğasında olduğunu söylüyor. kabartma ve sürpriz resimsel yollara Rus şairin vurgu ilk eserlerinde.

Doğanın Z'nin haline önemli temalar için daha sonraki bir aşamada. Etrafımızdaki dünya için nedenden sahip yaşayan bir varlık, daha fazla değil. Diğer şairler, ilham devrimi gibi, şair içtenlikle yeni Sovyet devletinin doğum öncesinde olayların inanılmaz gücüne inanıyordu. Onlar operasyon insanlar değil, aynı zamanda hayvanların sadece gelen kurtarabileceğini Z görüşüne göre, vardır.

Z savaş sonrası şarkı sözleri ana teması insan ruhu haline geldi. sahte güzellik gerçek farklı kılan nedir? Bu soru şair cevap arandı. Geç evresine ilişkin Z'nin şiirlerinin Analizi, insan ruhunun güzelliği ile ilgili yazarın görüşünü netleştirir.

güzellik nedir?

İnsan ruhu şairin güzellik Z şiirlerinin analizini teyit hatırı sayılır önem ekli. Psikolojik olarak zengin iş "Çirkin Kız", "kaybeden", "eş" felsefi sorulara ayrılmış bulunmaktadır. Fiziksel daha önemli tabii Manevi nitelikleri,. Ama yaşam çirkin özellikleri olan insanlar için bu dünyada nedense çok daha karmaşık olan görünüm kusurlu olmadığı daha olduğunu. şiir analizi Z'nin "Çirkin Kız" şair insan ilişkilerinin temel yönlerinden biri önemini göstermektedir. Bu çalışmanın kahraman iç nitelikleri üzerinde yansıtan yazar ruhun güzelliği hala daha önemli olduğu sonucuna varmıştır.

Nasıl hayatının hazinesini göremiyordu?

şiir Z'nin "eş" analizi kadının aşk ve sadakatle ne kadar önemli Rus klasikleri bir fikir verir. Bu çalışmalarda aşık bir kadının görüntüsü - sadakat ve bağlılığın somut halidir. Gözleri ürkek ve ağrılı. Kocası onu yazdım ederken O, sessizce, sessizce yürür. Ve Goethe'nin ya Dante kadar mütevazı ve sadık aşk değil biliyordu.

birey yoktur - benzer sevinçli şarkılar ...

Kavrar felsefi yansıma derinliği şiirin bir analizini yaparak, mümkündür "bir insan yüzünün güzelliği üzerinde." Z insanın ve dış görünüş olarak yansıtılabilir nasıl iç dünyası hakkında eserlerinde söylüyor. Kişiler yazar soğuk ve kapalı olabilir kulübe ile karşılaştırır. Onlar ıssız ve karanlık olabilir. görünüşe göre onlar göze çarpmayan olmasına rağmen Fakat, bununla birlikte, parlak ve neşeli vardır.

Yine şiir fiziksel analizin manevi güzelliği avantajını doğrulamaktadır "bir insan yüzünün güzelliği üzerinde." Z, mimari yapılara sahip insan yüzlerini karşılaştırır. Bazı lüks ve güzel, ama sıcak duyguların ruhunu neden olmazlar. Daha mütevazı ve iddiasız, ama tatlı, hoş anılar ile ilişkilidir. iki bölüme şiiri bölmek, yazar çirkin insanların son satırlarını dıştan değil içten harika ayırıyor.

Güzellik, şair göre, çıldırtıcı olabilir ve boyun eğdirmek olabilir büyük bir değer tespit etmektedir. Onun sahibi genellikle kibir ve makyaj tarafından ziyaret edilmektedir ve fiziksel güzellik yıkıcı güç budur.

Ruh çalışmalıdır ...

şairin daha sonra eserlerin ideolojik içeriğini anlamak için, şiir "Ruh" analizini yapmak gereklidir. Z ürünün adını vermedi, ama çoğunlukla insanın, bazı insan yeteneklerini vermiş şairin iç dünyaydı. ruh, onun görüşüne göre, çalışması gerekir. Tüm ruhsal tembellik sonra bencillik, vurdumduymazlık ve sınırlamaları doğurur. Z kendinize bir iyilik yaparak, bir kişinin hayatında son ve belki de en önemli şey kaybetme riskini taşır düşündük. Ve bilge deneyim ve yaşam hatırı sayılır bir yol geçti bile bir sürekli kendisini iyilik, adalet ve merhamet öğretmeliyiz. her zaman ilgili Önemli felsefi konular, şiir Z'nin en "Ruhunuz ... tembel olmama izin verme" analizini yükseltir.

şarkı sözleri

Z lirik eserleri Tiutchev ve Baratynsky geleneklerin etkisi altında oluşturulmuştur. şiir "Fırtına" insan ve doğa ilişkisini göstermek için tasarlanmıştır mecazi görüntüleri, doludur.

Rus şairi ikincisi eserler on şiir döngüsü "Son Aşk" dahil bulunmaktadır. Z'nin evlilik ölümünden önce iki yıl içinde bozukluğu oluştu. Bu nedenle, yakın temas halinde bir süre Vasiliem Grossmanom, efsanevi romanı "Yaşam ve Kader" kitabının yazarı. Z eş Büyük bir yazar yetenek ve zeka kayıtsız kalamazdı. Elenmiş sırasında oluşturulan ve lirik döngüsü edildi, kısa ömürlü ayrımına yol açmıştır. Yekaterina kocasına 1958 yılında döndü. İki ay sonra da öldü.

Eski Nikolaya Zabolotskogo küçük. Bu şiirlerde ve şiirlerin yalnızca bir birim içerir. Ama eserlerinin temalar, çok çeşitli ve çok yönlüdür ki şair XX yüzyılın sanatsal ifade büyük ustalarından isnat edilebilir şüphe.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.