ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Bileme bir öğütücü kullanarak zinciri gördü

Testere zinciri ve iyi bilenmiş, bu yakacak odun ile etkili, güvenli ve doğru çalışmasını sağlayacaktır. Bileme Testere zinciri dişleri donuk hale ölçüde gereklidir. onlar zincir gerginlik üzerine nasıl olabilir yıpranmış öğrenin. İkincisi şiddetle gerilmiş edilirse, o zaman o yıpranmış ve bilenmiş gerekiyor diyebiliriz. profesyonel kereste kesme yapan olanlar, haftada birkaç kez yapmak. Testere ev ortamında kullanılırsa, o zaman zincir çok daha az olacaktır keskinleştirmek. Dişlerin aşınma hızı üzerinde bir araç çalıştırıldığında sıklığını ve şiddetini etkiler. Kesme işlemi çok daha yavaş ise, o zaman zincir keskinleştirmek zamanı. bileme işlemi çok farklı şekillerde yapılabilir. Bunun için de zincir dosyasını testere bileme yapılan özel makineler imal çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır. çeşitli teknikler ve yöntemler düşünün.

Neden testere zincirleri netleştirmek?

Cevap herkese açıktır, ancak yalnızca uzmanlar biliyorum bazı nüanslar ve incelikler vardır. olup en çok karmaşık bir süreç - zinciri keskinleştirme işlemi. Ancak, öyle, bazı tür prosedürlerin deneyim yanı sıra tüm gerekli araçları ve aksesuarları var ki. Nitel bileme Testere zinciri her bir dişin Geometrik özellikleri elde edilmesini gerektirir. kolaylaştırın. testere yapılan tüm çalışmalar sadece kendi zinciri iyi bilenmiş olması durumunda iyi okunmalıdır. Aksi takdirde, bir künt testere zinciri ile çalışan bu tür çalışmaların verimliliği önemli ölçüde düşecek. Ayrıca aracı kendisi üzerinde olumsuz etkisi vardır. testereyi çalıştırmadan önce, o iyi durumda olup olmadığından emin olun. Ayrıca güvenilir bir şekilde bilenmiş zincir motorun daha önemli özellikleridir.

Mat zinciri: olası problemler

zincirini bileme gerekli olduğunu öğrenmek için, kötü geçen bölümleri ile yalnızca mümkün değil. Hakkında künt operasyon sırasında şiddetli titreşim bilgilendirdi. elinde güçlü bir titreme gönderilecektir. aflınmaların onun operasyonu kapsamında tetiklenebilir. Zincir 4-5 haftada bilenmiş olur. Bunun nedeni - işin büyük miktarda ve bazı ek faktörler. Bu durumda, zemin zincirli ya da sert temas tupyatsya dişler. Zamanında yapılan zinciri, keskinleştirme, kesim kalitesini artırmak değil, aynı zamanda testerenin ömrünü ve zincir kendisi uzatmak sadece hatırlamak önemlidir.

Ne künt zinciri neden olur?

Böyle testereler kullanılarak Operasyonu genellikle kesme hızını azaltmak veya artan yakıt tüketiminde de sebep olur. Daha ciddi sorunlar - alet gövdesinin elemanlarına iletilir titreşimler. Bunlar tahrik zincir dişlisi veya lastiğe ciddi aşınma veya hasar görmesine neden olabilir. Mevcut lezyonlu bu elemanlar, verimliliği artırmak ve daha sonra takım diğer düğümleri hasarına neden olan. Sonuç olarak, sürekli testere tamir veya yeni bir tane edinmeniz gerekiyor, ama böyle sömürü uzun sürmez olduğunu.

Doğru keskinleştirme Hakkında

kesinlikle uyulmalıdır birkaç kural vardır. Sonra zincir dişler ve araçlar uzun yeterli olacaktır. keskinleştirme sonrasında linke sınırlayıcı yüksekliği, hem de akut kısmı fabrika ayarlarına uygun olmalıdır. teknolojik olarak en keskinleştirme tutmak için yeterli - süreci hızlandırmak için gerekli değildir. tüm unsurlar aynıdır nasıl yeterli çalışma testere bağlıdır - eziyet veya zincir bağlantıları yerine tavsiye edilmez. Eğer bu aşamada bir hata yaparsanız, o zaman yük motor ve şasi üzerinde sadece ciddi bir darbe olacaktır. kendi içinde çok tehlikeli olan büyük bir zincir kopma riski vardır.

seçim aracı: Özellikler bir dosya bileme

Bir daire - Dişlerin geometrik parametreleri ve hatlarına dikkat etmek önemlidir. Diş kendisi çok yumuşak bir malzemeden imal edilir. Bileme işlemi, dosyanın kullanımı ile gerçekleştirilirse, o zaman ikincisi sadece yuvarlak olmalıdır. bulmak ve diş şekli ve zincirindeki adıma kesinlikle doğru cihazı seçmeliyim uygun bir tedavi seçeneği devre parametrelerini seçmeden önce. Çoğu zaman, bu 4-4.5 mm'ye eşittir. Dosyalar 1/5 den fazla dişin üst yüzünde yüklü olması gerekmez. Işleme uçakları ile ilgili olarak enstrüman tutmak için de önemlidir. Dikey düzleme Bu hak açısı. yatay düzleme göre testere zincirleri bileme açısı 10 ila 30 derece arasında olmalıdır.

Bir dosya işleniyor

Uzmanları DIY cephanelerinden sıradan tırnak dosyalarını kullanmamaları tavsiye edilir. Onlar bu amaç için çok uygun değildir. Bugün, pazar özel kitleri karşılayabilir. temizlik chainsaws için düz taşlama derinliği ve kanca limitör Bu yuvarlak dosyası. Ayrıca, özel bir otobüs gerekecektir. Zaten özel bir çizgi vardır çünkü ilk aracı, en iyi olarak kabul edilir. Onlar odaklanmak gerekir ve daha sonra iş en doğru şekilde yapılacaktır. plaka sınırlama elemanı diş ve kesme çizgisinin üst bölümü üzerinde uzanacak şekilde mümkün olacaktır. Dosyalar dişin kesici kısmı altında doğrudan monte. Böyle adaptasyon keskinleştirme zinciri doğru aracı ayarlayarak kalite performansının garantisidir gördük. Her şeyden önce lastik düzeltmek ve bir dosya, uygun bir çapa aldı. Ek olarak kesme dişin kısmı aletin sadece beşte hareket edecek olduğunda, işleme başlar. hareket kesinlikle bir yönde bir dosya olacak yalnızca Nitel sonuçlar elde edilebilir. yaptıktan sonra birkaç diş üzerinde sınırlayıcıları izlemek için gerekli geçer ve gerekirse düzeltmek için.

Bir dosya ile çalışmak için ipuçları

Uzmanlar zamanla testere zincirleri bileme için böyle bir cihazı kullanmak için tavsiye edilir. testerenin değeri yeterince yüksekse, bu özellikle doğrudur. Filed aşırı elbise ve profesyonel ekipman kalanı kullanılacak.

paket önceden satın ve kendinizi uzmanların tavsiyeleri rehberlik testere keskinleştirmek için bir arzu olmuştur durumunda:

  • Bu süreç içinde, aracın üzerinde baskı için gerekli değildir - Hareket olarak doğru olmalıdır. Kendi ekseni etrafında döndürme aracı tavsiye edilir - bileme, bu yüzden uzak her iki tarafta tek tip ve takım whittle olacaktır. Her diş sıkı tutarlılık ve doğruluk ele alınmalıdır. Tek yönlü olarak çalışır ve daha sonra süreci ve diğer tarafta dişleri değiştirmek için önerilir.
  • Her diş üzerine aynı kuvvetle basılmalıdır. Bu aynı zamanda gerçekleştirilen hareketlerin sayısı için de geçerlidir. tek yol kalitesi ve tutarlılığı sağlamak için. Dişler farklı uzunlukta ise, en kısa olanı seçin. Diğer tüm uzunluğu ile yıpranmış.

bileme için makineyi kullanma

Bir dosya ile Bileme - gerekli bir önlemdir. Diğer durumlarda, profesyoneller testere zincirini bileme için özel bir makine satın almak önerilir. Bu cihaz manuel ve elektrikli hem de. bu işlem uygulama sayesinde mümkün olduğu kadar doğru zincir bileme sağlayacak karmaşık bir mekanizmadır. kısa diş ayarlayarak bir tek makine, makine otomatik olarak bu seçeneği altında tüm diş ayarlayacaktır. Bu, daha eşit keskinleştirme ve operasyonda en iyi performansı garanti eder. testere zincirleri bileme için cihaz başlangıçta kontrol dişin tarafından kurulan. O ilk tochitsya ve ancak o zaman kurmak ve diğer parametreler. Daha sonra, ayarlamalar değiştirmeden eşit dişlerin geri kalanını eziyet olabilir. yetenek süreci, seviye ayarı ve tedarik açısı, daha üniform keskinleştirme tüm önemli parametreleri ince ayar yapmak için, başlangıç ayarları her diş boyutlandırma - araçlarını kullanmanın avantajları. Bu makinelerle düşünmek gerekmez testere keskinleştirmek için nasıl Bulgarlara. operasyonun temel kural ve makinenin çalışmasını gözlemlemek yeterli. Sonuç keskin testere zinciridir.

Bileme makinesi kullanarak: bunu nasıl

Her şeyden önce ayarlama vidası kelepçe devresi zayıflatır. Ardından testere zincir bağlantıları çalışma makina elemanına baktık ki makineyi keskinleştirme manuel veya elektrik zincire testere ayarlanır. Daha açısını ortaya. Başlangıçta, 30 derece, ama özellikle makineye bağlı olarak, başka versiyonlar da mümkündür. Bileme işlemi iki yöntemlerle gerçekleştirilir. Sürekli her diş tochitsya veya süreç olacaktır "birinde." İkinci durumda, daha az zaman harcar. Ayrıca, bu işlem sırasında olası tüm hataları ortadan kaldırdı.

makinelerle çalışma Özellikleri

ekipman uzmanları bu tip çalışırken iş daha hızlı olacağı bazı kurallara uymak tavsiye ve süreç herhangi bir sorun olmayacaktır. Bu durumda, en uygun düzeyde kısa diş tarafından tayin edilir. Bu bir dönüm noktası haline gelmelidir. Bileme derin olmamalıdır. Bu güç ve bağlantıların dayanıklılığını etkiler. kapak bileme sonra her bir diş temizlendi ve zincir yağlanması gerekir.

As doğru keskinleştirme zincir testere yapılmalıdır

Bu geçici bir çözümdür ve sadece mantıksız onunla seyrek çalışma için makineyi satın almak - Dosya. Buna ek olarak, sürecin ayrıntılı bir inceleme işin az miktarda bağımsız iş yerlerine kendi sinirleri geçirmek dışında bir testere zinciri profesyonelleri vermek daha iyi olduğunu öğrendim edilebilir. bileme testere zincirleri - Şimdi, birçok ilde bu hizmeti sunmaktadır. Adresler şehir gazetelerde veya zincirlerin satış ve tamir noktalarında bulunabilir. Örneğin, Moskova'da Üst Radishchevskaya "Usta Zatochkin" dokuz evin (ikinci kat) şirketi devreye girer. Servis fiyatı - 200 ruble.

o profesyonel hizmet etmek mümkün değildir bazı nedenlerle kullanılan Ancak, o zaman dişleri ve bizim ipuçları kendine yardım keskinleştirebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.