SağlıkMüstahzarlar

Doruk: semptomlar. Kadınlar için Hormonal tedaviler

Neredeyse menopoz ilgili her şey bir kadının hayatındaki en zor dönemi olarak adlandırılır doktorlar arasında. Uzmanlar kırk beş veya elli yıl gövdesinde meydana başlıyor değişikliklere bağlıyor. Bu noktaya kadar, bir kural olarak, yumurtalıkların aktif iş var. kadın hormonlarının - Onlar östrojen ile vücut sağlamak. biz yumurtalık aktivitesinin kırk beş yaşına yaklaşırken giderek azalır. Bu işlem, bazı belirtiler eşlik eder. Bu, özellikle, aşırı terleme, baş ağrısı yer alır. Düzenli saldırıları, hem de muhtemelen bir uyku bozukluğu olur ve kalp olabilir. Ve dış değişiklikler meydana: cilt, kırışıklık memenin şeklini değiştirerek, oldukça hızlı görünür elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmeye başlar. Buna ek olarak, bazı kadınlar uyluk ve kalçalarda aşırı şişman olduğu, kilo artışı var. Bununla birlikte, yaş dönümü sendromunun en olumsuz etkilerinden biri osteoporoz gelişimi de olduğu düşünülmektedir. hastalık nedeniyle için vücutta östrojen eksikliğinden yetersiz olarak meydana gelen kalsiyum eksikliği, alımına görüntülenir. Sonuç olarak, kemikler ince, kırılgan hale gelir. Yani hatta küçük bir yaralanma oldukça ciddi yaralanmalara neden olabilir.

menopoz tedavisi

Vücudun yeniden başlangıcının ilk sinyal, son adet dönemi olduğunu söyledi edilmelidir. Yukarıdaki belirtiler, ortaya başladığınızda. kadın da vajinal kaşıntı, sinirlilik, yorgunluk görünebilir. ortadan kaldırarak belirtiler doktorların yöntemlerden biri kullanıldığı şekliyle hormon terapisi. Bunlar ya da diğer araçlar östrojen düzeyini artırmak amacıyla atanırlar. Hormonal tedaviler kadınlar için Progestojenlerin oluşabilir. Sadece östrojen içeren ürünler bir histerektomi için bir reçete. Bu tedavi, bir sürekli modda yapılır. Tedavi ona eşlik eden tüm sorunlar kadınları rahatlatmak için tasarlanmıştır unutulmamalıdır menopoza.

Kadınlar için Hormonal tedaviler. Uygulamanın özellikleri

Durumda belirli bir fon bağımsız kullanım kabul edilemez olduğunu belirtmek gerekir. endokrinolog Ziyaret gereklidir. ilaçların Reçete kesinlikle bireysel olarak gerçekleştirilir. Buna ek olarak, terapi boyunca, tıbbi gözetim gereklidir. Bu meme bezlerinde, üreme sisteminin durumunu izleme zorunlu ima eder. Düzenli olarak aynı zamanda dokuda kanser hücrelerinin varlığı konusunda bir çalışma yapılmalıdır.

Kadınlar için en popüler hormonal tedaviler

"Trisekvens" "livial araçlar", "sürekli (kesintisiz) uygulamalar için tasarlanmış Kliogest". Her ilacı Ambalaj yirmi sekiz tabletleri içermektedir. Son iki ürün de menopoz kuruldu sonra birkaç yıl sonra reçete edilirler söyledi edilmelidir. "Premarin" olarak kadınlara yönelik bu tür hormonal tedaviler, "Proginova", "estrofem" rahim çıkarılması için reçete. Kural olarak, bu tür ilaçların alımı az kesintiyle ders yapılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.