ÇirkinlikIç mimari

Iç Parametrik mimari

"Parametrik mimarlık" kavramı mimari ve tasarım alanında da faaliyet göstermektedir hemen her kişinin olduğu bilinmektedir. Ama burada sıradan insanlar değil iyi bilinen bir terimdir ve yanlış yargılar ve değerler birçok anlaşılacağı var. Parametrikler binaların inşaatı değil, aynı zamanda iç iç tasarımına giriş başlangıcına değil geçerlidir.

İç tasarım - alıcı ve hacimli işlem bazen fiili inşaat ve onarım kadar zaman alır. Şimdi giderek sıradışı iç çözümleri ve inanılmaz manzarası çekmek konut ve kamu binaları, dekorasyonu görünür. Bu alışılmadık unsurlar parametrik çizim ve modelleme gelişimi dahilinde yetişen, ve sonuç olarak, mimaride yeni bir trend - parametriklik.

çıkması ve bu tarz kurucuları

parametrizm ve zaten bağımsız parametrik mimari onun temelinde kuruldu süre - Başlangıçta, ayrı bir alan vardı. Zaha Hadid - Arap kökleri vardır İngiliz mimar, modern mimarisi içinde bu eğilimin kurucularından biri olarak kabul edilir. O yeni alışılmadık tarzda onun atölyesi oluşturulan projeler, böyle muhteşem sürede 1980'lerin başında geri döndü. Zaha Hadid Ortak efsanevi Patrick Schumacher oldu. Bu iki mimarların durgun değişmeden mimari dünyasında yeni bir taze ve sıradışı akışını girmiştik olduğunu.

Şu anda Parametrizm mimarlık, inşaat ve iç tasarımının daha geniş alanları benimsemeye başladı.

Bu tarz nedenleri

mimarlık tarihi boyunca, insanlar kez ayak uydurmak ve onların uygun olan bir bina kurarlar çalışmışlardır (estetik ihtiyaçları ve pratik).

Modern mimaride, adam kullanmak pratik olacaktır gelecekte uygulanmasının uygun maliyetli maliyetleri için sağlayacak birçok farklı işlevleri birleştirecek projeler oluşturmak için çaba göstermektedir. Estetik ve güzellik arka plana çekilmeye ancak özel, ya da en azından sıradışı halen varlığını korumaktadır.

son tasarım ve mimari ilkelere dayanan yeni ve benzersiz bir şey yaratmak arzusuyla, bir şeyin mimarlar anda.

o animasyon, parametrik modelleme, mutasyon ve modern bilgisayar grafikleri diğer başarıları - Ve sonuç olarak, mimar daha fazla çalışma için yeni araçlar geliştirmeye başlar. Ancak şimdi, gelişi ve gelişmiş parametrik tasarım sistemlerinin geliştirilmesi ile, parametrik mimari ayrı tarzı olarak şeklini aldı ve daha fazla popülerlik ve talep kazanmaya başladı.

Parametrik Mimarisi. Bu nedir?

heykel, mimarlık ve özellikle matematik bilgisini birleştiren modern benzersiz tarzı. Bu tür mimari matematik ile çok güçlü bir ilişki vardır, o hesaba insan faktörü arasındaki ilişkiyi, dikilen binalar ve çevreyi almalıdır. Bu stil, basit yapıcı çözümler ve formların ötesine gidecek tür yapıların ereksiyon arıyorum.

parametrik mimaride projelerin oluşturulması üzerinde nesneleri modellemek için değil, aynı zamanda mantıksal koşulları ve matematiksel algoritmalar geliştirmek için sadece yardımcı böyle çekirge gibi modern bilgisayar programları, çalışmak için uzun bir zaman alır.

Bu otomatik modda proje için en iyi çözümü bulmak için izin verir ve karmaşık yapıları ve şekillerin yaratılması için daha fazla fırsat sunar.

iç tasarım Parametrikler

Şu anda, bu tarz sadece kendi gelişimini başlıyor hızla ilerlemektedir. Bu yönde tasarımcıları işin çoğu alışveriş merkezleri, restoranlar, galeriler, müzeler ve diğer ticari tesisler üzerinde duruldu.

Özel konut iç Parametrik mimari parametrizmu belirli bir ölçek ve odadaki kişi maksimum konfor duygularına geniş bir alana ihtiyaç olarak çok daha yavaş, bunun nedeni büyük boyutları için ihtiyacı olan geliştiriyor.

iç Bu yeni stil örneğin, country tarzı veya Provence için, o sessiz pürüzsüz ve daha az acımasız olmasını sağlar.

olası Parametrik tavan, duvar, Perestenko, mobilya ve dekoratif elemanlar yapmak.

Genellikle iç doğal malzemeler Parametrikler kullanılan. Bu esas olarak, konfor ve gizlilik hissi yaratmak büyük şehrin gürültüsünden kaçmak için yardımcı ahşap ve taş vardır.

Sakin ve klasik renkler beyaz, siyah, fildişi, gri ve kahverengi ve ahşap tonları çok hakim renklerin.

Bu tür kumaş gibi düz çizgiler, akım ve akan, ile karakterize edilir.

Parametrikler tüm parçaları ve mobilya keskin kenarları ve açıları sildim sadece fantastik, kozmik bakış vardır.

Parametrik tasarım bu tür hacimleri ve daha önce gerçek dışı ve imkansız bir şey gibiydi mimari öğeleri yaratma olasılığı diğer tüm stilleri arasından öne çıkmaktadır. Bunun temel nedenleri bu tür projelerin karmaşık ve pahalı uygulama idi. Bu tarzda iç gelecekten bir kartpostal gibi görünüyor.

Odalarda Parametrizm, benzersiz pratik ve çok yönlüdür.

bir iç parametrik tasarımı için malzemeler

Fikir parametrizma beri - mümkün olduğunca olmayan doğal malzemelerin zararlı etkilerinden içeride daha insanları oda güvenli, mobilya ve dekor için ana malzeme doğal ahşap ve taş vardır. Bunlar, kullanımı, işlenmesi kolay ve çevre dostu olan ve bu tür şeylerin fiyatı nispeten düşüktür. Buna ek olarak, renk paleti ve ahşap ve taş doğal çizim ilave tedavilere ihtiyaç kalmaması çeşitlidir.

yönlülük parametrizma

Bu eğilimin bir ayırt edici özelliği, bireysel elemanların tasarımında esnekliktir. Bu trigonometrik alan ve kavşak yumuşak bir geçiş hattı üzerinden elde edilir.

Örneğin, duvar aynı anda bir tezgah veya sandalye olarak görev yapabilir. Bu tarzda yapılmış bir tablo, çizgiler titreşim sonucu oluşmuş birkaç nişler ile raflarda küçük bir set hem görevi görebilir.

Bu yüzden bile nedeniyle düz çizgiler ve dökme yüzeyler yokluğunda, boşluk genişletme yanılsama yaratarak, odanın iç duvarlarının kesin.

İç parametrizma ana ayırt edici özellikleri

iç donanımdan Bu yeni stil diğer bazı karıştırılmamalıdır zordur. nedeni, daha önce karşılaşılan şekiller ve çizgiler oldukça farklı değildir.

, Iç parametrik tasarımın ana karakteristiklerini özetlemek gerekirse:

  • kumaş gibi pürüzsüzlük ve taşma hatları;
  • dekor ve mobilya özgün ve benzersiz öğeleri;
  • Eğri çizgi geometrisi
  • (Örneğin, ilgili kare, üçgen, eşkenar dörtgen ve benzeri gibi) düzenli geometrik ilkelleri kaçınılması;
  • çoğaltılması basit elemanları kaçınılması;
  • en çevre dostu;
  • büyük miktar;
  • pratiklik ve çok yönlülük;
  • Bu tür dekoratif elementlerin temizleme kolaylığı.

Rus parametristy

Bu stil yirminci yüzyılın sonlarında İngiltere'de, özellikle Batı Avrupa'da ortaya çıktı ve. Erken yirmi birinci yüzyılda ve Rusya'da bize bizim mimar ve tasarımcıların çalışmaları sayesinde parametrik mimari geldi. Rusya'da bu yönünü geliştirmek Mimarlar - Pyotr Vasilyev, Edward Hyman, Maksim Malein Sergey Michurin Aleksandra Boldyreva.

parametrik tasarım için bilgi kaynakları

Bütün kasaba ve bireysel binalar, parametrik tasarım ve iç mekan Parametrik mimari daha erişilebilir hale gelmektedir, sadece tüm profesyoneller, mimarlar ve tasarımcılar için değil, aynı zamanda cesur mülk sahipleri için. Nitekim, kısa bir süre içinde, herkes parametrik modelleme yardımıyla bir mobilya parçası veya hayallerindeki hatta ev oluşturabilirsiniz.

Bu alanda akademik literatürün sayısı büyüyen ve ilginç ve çekici parametrik mimarisidir sıradan vatandaşların, daha fazla ve daha erişilebilir hale gelmektedir. 3D max, Quest3D Profesyonel ve diğer bir dizi - Bu mimarlar erişilebilirliği ve anlayışı artırmak amacıyla kullanıcılar için basitleştirilmiş parametrik başyapıtlarından oluşturmanıza yardımcı olan bir simülasyon programıdır.

ve karmaşık (bir yazlık hatta şehir bloğu) nesneler (örneğin bir sandalye veya lamba gibi küçük iç öğeleri gibi) basit oluşturabilir parametrik modelleme üzerinde bir dizi program yardımıyla.

parametrik mimarisi ile ilgili kitaplar iyice bu yönde gelecek için çok "parametrizm", "parametrik mimari" kavramlarını ve modern mimari rollerini ve kullanılabilir tahminleri incelemek mümkün kılar.

Patrika Shumahera mimarisinde bu hareketin kurucusunun ana iş "Parametrizm - mimarlık ve kentsel tasarım için yeni bir küresel tarzı," 2009 yılında yayınlanan, ayrıntılı olarak tüm bu eğilimin yönlerini ve gelecek inşa rolünü açıklamaktadır.

Beş ciltlik liseler için ders kitabı Rusça dil edebiyat NF kurtarıldı edilebilir Gulyanitsky başlıklı "sivil ve endüstriyel binaların Mimarisi."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.