SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nedenleri ve Belirtileri: Sendrom Aşağı

Down sendromu - tüm tanıdık hastalık, adını ancak birkaç kişi gerçekten ne olduğunu ve ne olmuş muzdarip insanların özelliğidir biliyoruz. İlk hastalık belirtileri İngiliz bilim adamı John Langdon Down adlı tarafından 1866 yılında tarif edilmiştir. Aslında, onuruna ve araştırmacı defekti adlandırılmasına rağmen sendromu seçildi olarak tespit "mongolism." Aşağı ruhsal bozukluk türü olarak ret aldı. Bu alandaki Son çalışmalar benzerlik ve geliştirme zorlukları, aynı zamanda DNA'daki kusurlu genin varlığını sadece ortaya koymuştur. Böylece, ruhsal bozukluk Down sendromu kategorisinden patolojilerin bölümüne gitti.

Down sendromu, nedenleri

Tüm kadınların yaşı ne olursa olsun, sosyal sınıf ve ırk, istisnasız bu sendromu olan bir çocuk var bulunmaktadır. kromozom segregasyonu ile sonuçlanan genetik kusur 21 inci çiftinin kaynaklanan, gamet oluşumu sırasında var gereksiz üçüncü kromozom görüntülenir. olanlar küçük bir yüzdesi, bu sapma, onun parçaları yerine fazladan bir kromozomun mevcut olabilir.

DSÖ istatistiklerine göre, 800 çocuk dünya çapında doğan Down Sendromlu bir tane var. yaşlı kadın ve bir erkek, engelli bir çocuk sahibi daha onların riski. Ayrıca, onun nüfuzu ve anneanne yaşı. Daha sonra o kızı için bu sendromlu çocuk sahibi, büyük bir şans doğurdu.

tıp gücüyle, bugün erken hamilelikte gelişim sorunları tespit etmek mümkündür. İstatistiklere göre, 10 kadından 9 fetal anomalilerin tespiti halinde kürtajı kabul ediyorum. doğan çocukların Daha da üzücü istatistikleri. Rusya'da, yenidoğanlardan hastaneye doğrudan çöplerin% 80'ine. İskandinav ülkelerinde bu tür çocukların herhangi bir resmi reddi sabit değildir. ABD vatandaşları onları yetiştirme ve normal bir gelecek için bir şans vererek, diğer insanların terk çocuklarını evlat.

sendromu semptomlarının Aşağı

Dış anomaliler olarak adlandırılan düz bir yüz ve kafa arka olarak ifade edilmiştir, kafatası anormal kısalır ve (deri gözü yaklaşık kat) bulunması epicanthus gibi boynu içeren kısa uzuvlar, düzleştirilmiş. açık konumda olacak şekilde Down sendromu da, ağız kaslarının zayıflığı etkiler. Çoğu zaman diş anomalileri vardır gökyüzü kendisi değişti. yaşamın sekizinci yılında hastaların% 66 olarak katarakt tespit edilir.

Bağışıklık sistemi çok zor meydana sık hastalıklara, tabi böyle insanları zayıflar. Bu nedenle, geçmişte, çoğu hasta bebekken öldü. sendromu kontrol altında Aşağı Günümüzde, insanlar 55 yıl veya daha fazla yaşamak edebiliyoruz.

çok daha sonra - gelişiminde gecikme bu sendromlu doğan her çocuk için farklıdır, yaklaşık iki yaşından, diğer uçta yürümeye başlar. Toplumun tam teşekküllü üyesi haline büyümeye eyaletinde doğdu herhangi çocuğun uygun tıbbi bakımla. o atmadım ama onun eğitiminde her türlü çabayı sadece ailem ile şanslı olsaydı, o zaman çocuk fazladan bir kromozom ile doğar mutlu, sosyal aktif birey, aynı zamanda kendi ailesini yaratmak mümkün değil sadece.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.