ModaMücevher ve Saatler

Beyaz altın: pahalı metalden ayırt etmek

Değerli metallerin özel parlaklığı ve güzellikleri ilkel insanların ilgisini çekti. Onların değeri her zaman çok yüksek olmuştur. Metaller, hem diğer değerli eşyaların değişimi için hem de takı yapmak için ilk para olarak kullanıldı.

Kıymetli metaller

Eski zamanlarda bile insanlar, doğada bulunan doğal ingotları olan bazı metallerin olağandışı özelliklerini fark ettiler. Korozyona uğramadılar ve olumsuz çevresel etkilerin etkisi altında özelliklerini değiştirmediler. Bu, köpüklü kimyasal elementlerin soyluluk derecesinin belirlenmesinde ana faktördü.

18. yüzyıla kadar insanlara yalnızca iki soy metal, platini keşfettiler.

altın

Dünyadaki en önemli değerli metal altındır. Taş Devri'nde bile insanlara biliniyordu. Kural olarak, doğada, cevherlerin küçük emprenyasyonlarıyla veya gümüş ile bir alaşımdaki yerli külçe formunda asil bir metal bulunmuştur.

Bir kimyasal element olarak, altın yüksek termal iletkenlik ve düşük direnç ile karakterizedir. Hoş bir güneşli renk ve parlak bir yüzeyi takı yapmak için en popüler metal haline getirdi. Fakat süs eşyaları saf altın değil, diğer metallerle alaşımlar kullanırlar. Bu minerale ilave güç sağlar, renk ve kalite özelliklerini değiştirir.

En geleneksel sarı altın. Bakır ve gümüş alaşımları bu metali yapmak için kullanılır. Bu kirliliklerin oranına bağlı olarak, karakteristik tonları elde eder: kırmızımsı veya limon. Kuyumculuk sektöründe en yaygın olanı örnek 585 ve 750 numuneleri niteliğindeki ürünlerdir.

Az kullanılan kırmızı altın. Yüksek bakır içeriğinden ötürü demokratik bir fiyatla ayırt edilir. Güllü altın, yumuşak bir gölge ve küçük bir bakır ve gümüş emprenyesi sayesinde, moda takı evleri üretimi için popüler hale geldi.

Birkaç nadir alaşım var - yeşil, siyah, mavi ve gri tonları. Bu tür renkler mücevher işinde popülerlik kazanıyor ve deneyler için bir alan haline geliyor.

En çok istenen ve popüler olan alaşımlardan biri beyaz altın. Gümüş ve diğer alaşımları ayırt etmek nasıl? Bileşiminde platin, gümüş ve hatta paladyum katılabilir. Bu kirlilikler ürünlerin sağlamlığını olumlu yönde etkiler ve gölge de değerli taşlarla birleştirilir. Bu süslemeler sahibinin statüsünü vurgular ve görünüm açısından daha rafine edilir.

gümüş

En yaşlı asil metallerden biri. Doğada hem doğal hem de cevher bileşiminde bulunur. Gümüş, altından daha az plastiktir ve aynı zamanda kimyasal reaksiyonlara daha aktif girer.

Gümüş takılar her zaman popüler olmuştur. Metal, demokratik bir fiyat ile ayırt edilir ve mücevherat her yaş ve cinsiyete göre farklı cilt tonlarıyla mükemmel şekilde birleştirilir. Bu takı basit görünüyor, ancak yine de her zaman çok zariftir.

Fark semptomları

Elbette, altın gümüşten çok daha pahalıdır. Beyaz altının diğer özellikleri nelerdir ? Gümüşten ayırmak ve dolandırıcılık için fazla para ödememek nasıl? İlk ve en önemli tavsiye, şüpheli yerlerde veya elle takı satın almak değildir.

Dış özellikler beyaz altın ve gümüşe çok benzer. Ayrım nasıl yapılır?

Elbette ki bu iki kıymetli madeni ayırt etmek için görsel yol yüzde yüz güvenilirlik vermez, ancak yine de ürünlerin dış işaretlerini vurgulamaya yardımcı olabilir. Yakından bakarsanız, altın alaşımlarına sahip olmadığı için gümüşün parlaklığı çok parlak değildir.

Beyaz altın ile gümüşü görsel olarak ayırmak nasıl?

Tabii ki, modern rodyum kaplamaları sayesinde, gümüşe aynı zamanda karakteristik bir parlaklık verilebilir. Ve onun nüfuzuna yenik düşmemek için, mutlaka bulunması gereken duruşmaya bakabilirsiniz. Hemen her zaman gümüş renginde, bir örnek 925'tir ve rakamlar bir varil biçiminde delikli ve altın örnek dikdörtgeni andırır ve 585 veya 750 (taşlarla) olabilir.

Gümüş ve beyaz altının ortak özellikleri nelerdir? Beyaz altın alaşımını gümüşten ayırmak nasıl? Daha da düşünelim.

Beyaz altın ve gümüş - ayırt etmek nasıl? Mücevher fotoğrafları bu konuda yardımcı olacaktır. Altıntan yapılmış ürünler, özel bir incelik, özgünlük ve eser incelikleri ile karakterize edilir. Gümüş ürünler tuhaf değildir ve gümüşü değerli taşların yerleştirilmesi de kabul edilmemektedir.

Bunu anlamak için başka ne yapılabilir: Beyaz altın, diğer yöntemlerle gümüşü ayırt etmek nasıl?

Metalin özgünlüğü asitlerle kontrol edilebilir. Evde sirke kullanılması önerilir. Asitle teması üzerine, gümüş donuklaşır ve kararmaya başlar ve altın parlaklığını kaybetmez. Bununla birlikte, asidik ortamın orijinal görünüşünü de kaybetmemesi gerekir. Bulanıksa, metaldeki çeşitli safsızlık işaretleri ve sahtecilik sinyali olabilir.

Gördüğünüz gibi, soylu beyaz metaller kendi aralarında ayırt edilebilir. Sadece ürüne iyi bakmanız veya sirke uygulamanız yeterlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.