FormasyonOrta öğretim ve okullar

Bencillik nedir? Değer, eş anlamlı ve örnekler. Kendini sevme ve kendini sevme

İnsanlar buralarda neler olup bittiğini görüyorlar ve bu yüzden "Bencillikler ne?" Diye soruyorlar. İnternet ve medya kendinden hayranlık duymalarını, aslında kendilerinden hiçbir şey ifade etmeyen kişiler için de mümkün kılmaktadır. Ancak, çağlardan sadece birisini suçlamak haksızlık olur, çünkü her zaman nergisler vardı.

Gerekli bir giriş olarak Narcissus efsanesi

Kendine aşk hakkında soruyu yanıtlayın - Nergis'den bahsetmeden bu olamaz - genç adam güzel fakat kalpsiz. Hiç kimse Nergis'i kendi dışında sevmedi ve bir gün tanrı tanrı Aphrodite, nimfleri rahatsız ettiği için intikamını aldı ve hediyelerini reddetti. Kimse Aphrodite ile oynamalıydı, ancak Narcissus boşuna ve aptaldı. Ama öyleydi.

Nergis, sevmesi gerekmediğine inanıyordu, yalnızca sevmesi lazımdı. Bir perisi, yaratıklar efsanevi olmasına rağmen, ancak doğaları hala kadınsıdır. Ve kızlar böyle bir tavrın hoşuna gitmiyor. Bu nedenle, Nergis bir kez daha nimfyeyi reddettiğinde, kaderini tekrarlamasını diledi, yani birisine aşık olmuş, fakat karşılıksız. Peri nin isteği gerçekleşti, çünkü Aphrodite kendisini genç adamla buluşturmak istedi.

Avcılık döneminde Narcissus susadı, sarhoş olmak için akarsuya gitti ve akıntı o kadar temiz ki her şey aynaya döndüğünde ona yansıyordu. Çocuk eğildiğinde kendini suda gördüğü gibi gördü ve kayboldu - kelimenin tam anlamıyla kendine aşık oldu. İçmedi, yemek yemedi, kendine ve ana şahsına baktı ve öldü.

Bu hikayedeki en şaşırtıcı şey, efsaneye göre, ilk önce reddeden o periyi bulduğu mezarın Yankı'dır. Çocuğun kalbinin zulmüne rağmen diğer kızlar da onunla bağırdılar. Gelenek, bir kadının kuşkusuz soyluluğundan, diğer yandan da zulümünden bahsediyor. Sonuçta, Narcissa da ölümünden doğrudan bir rol oynamasına rağmen kızları öldürdü.

Artık tarihin kaynağını biliyoruz, anlamak daha kolay, kendini sevme nedir?

Bencillik. eşanlamlılar

Anlatı kısmının teknik bölümünde de eşanlamlıları belirtmeliyiz. Ve biz bunu zevk olmadan yapacağız. Yani, liste:

  • Narsisizm.
  • Narsisizm.
  • Aşırı makyaj
  • Egocentrism.
  • Yakanie veya yatchestvo (iki biraz beceriksiz, ama kullanılan kelimeler).
  • Narsisizm (popülarite kazanmakta olan bir psikolojik terim).

Bu benlik sevgisi. Herhangi bir listeden bir eşanlamlı alabilir, ancak bağlamı hatırlayın. Buna ek olarak, narsisizm ve narsisizm ve narsisizm anlam bakımından aynıdır, ancak egocentrism daha genel bir kavramdır. Egosentrik, kendi kimliğinde mutlaka mutlu değildir; Kendini başkalarının üzerine koyuyor. Yakanie ve yatskie'ye üslup hayalleri yaklaşamaz - bu tanımlar çok kaba. Şimdi konunun özüne geçelim.

Kendini sevme ve kendini sevme

"Bencillik" ve "benlik saygısı" sözcüklerinin anlamlı anlamını belirlemek için bencil ve ben merkezlilik hatırlamamız gerekir. Egoist, başkalarının ihtiyaçlarını bilen, ancak bilinçli olarak onları eziyor çünkü önemsiz sayılıyor. Egosentrik, başkalarının ihtiyaçlarını bile şüphelenmez. Bencil bir kişi böyleydi, ama diğerlerinin çıkarları, görüşleri ve çalışmaları olabilir diye düşünmüyor bile. Nergis, içtenlikle dünyanın, hobilerinin, başarılarının en enteresan ve meraklı olduğuna inanıyor.

Kendine aşkın bir örneği olarak Yevtuşenko hakkında anekdot

Sovyet zamanlarında Yevtuşenko hakkında çok ilginç bir fıkra vardı. İşte o ve arkadaşı. Evtushenko kendisi ve başarıları, başarısızlıkları, duygusal azapları uzun ve yorucu anlatıyor. Sonra monolog aniden durur ve diyor: "Kendim ve kendim hakkında hepiniz neyle uğraşıyor? Senin hakkında konuşalım, yeni kitabımı nasıl beğendin? "

Bir kişinin narsisistik türünü mükemmel bir şekilde karakterize eder. Tabii ki, bazıları kendini sevmenin olduğunu tam olarak anlayamayabilir. Örnekler perspektif içinde sonsuz olabilir, bu yüzden endişelenmeyin.

Freud ve K.-G. Jung

Narsizm fenomeninin keşfedicisi Z. Freud da narsisizmde günah işlemişti. Psikanalitik öğretimin yorumunun tek doğru olduğuna inandığı ve öğrencileri olmasına rağmen teorinin çarpıtılmaları yüzünden onlarla sürekli lanetlediği bilinmektedir. Ayrıca K.G.'yi kıskandı. Jung, çünkü insan psikolojisinin ortak katmanını keşfeden Freud değildi o. K.-H. Jung borçlu kalmadı ve Freud'u gıpta etti, bilinçaltının bilinmesi için bir yöntem olarak psikoanalizin öncüsü olduğunu söyledi.

Arzu edilirse, kendini sevenlerin geçit töreni sonsuza kadar sürebilir. Ancak "benlik saygısı" kavramının somutlaştırılmasına geçmeden önce tek bir şey söyleyelim: erkekler kadınlardan çok kendilerine aşık olma eğilimindedir.

Şimdi şu soruyu cevaplamanın zamanı geldi: "Bencillik ve bencillik arasındaki fark nedir?"

Herkes makyaj yapıyor

Dikkat çekici okuyucu fark edecektir: kendini sevmenin ve kendini sevmenin ortaya çıkmasına benzerlik gösterse de, eski aşkın ikincisinin eşanlamlı haricinde değildir ve iyi bir sebep içindir. Bunlar iki tamamen farklı temel kavramlardır.

Bir kişinin kendisini bir bölüm olarak algılamasının gelişimini düşünürsek, bunun bir ucunda kendini bir taraftan azaltma, diğerinde kendini sevme olacaktır. Aşırı kendini küçük düşürmek, kendine karşı bilinçsiz bir aşkın yanı sıra, aynı aşırılıktır. Ve aklınızda olsun, aşık olmak ve sevmek de farklı olgulardır. Bir erkek aşıksa, bu çok iyi değildir, fakat kendine olan sevgi, herkeste bulunması gereken normal bir hisse, en azından kendi kendini koruma amacı taşımaktadır. Bu nedenle kendinden nefret eden kişi daha çok intihar eder.

Gururlu bir kişi, ne tür bir insandır? Benlik saygısına sahip bir kadın ya da kadın, kendine hiçbir şekilde saldırmaz. Bu durumda, fedakarlık eylemleri kendilerine yabancı olmayabilir, Kendine yeterli saygısı olan bir kişi için çevredeki insanlar görüşleri, çıkarları ve ihtiyaçları ile birlikte bulunurlar ve hatta onun uğruna fedakarlık yapabilirler. Bir başka şey, gururlu bir insan dünyadaki ve yaşamdaki yerini bildiği ve belki de daha yüksek olmasını istediği halde kesinlikle elini kolunu aldırmak için asla bilinçli olarak inmemektedir.

Bununla birlikte, örneğin makyaj övgülerini söylediğimiz duygusu gelişmedi, örneğin: kendini sevme kendine sevgiye dönüşebilir ve daha sonra bir kişi bir nergis haline dönüşür. Bu nedenle, herkes risk altında. Narsisistik konular da üzücü olmamalı, çünkü bu bir tür ölümcül hastalık değil, ayrıca, eğer hobi patolojik formlara girmezse çevreleyenler, eğilimleri için narsisizmi affetmeye meyillidir. Geri kalanlarda, umarım, okuyucu kendini sevmenin o kadar kötü olmadığını anlar, ancak o kadar da iyi değildir. Kendin için sevme zorunludur ve kendisi için övgü şarkı söylemek kötü bir ses tonunu söylerken, diğerleri yaptığı işler ve gerçek başarıları için onu takdir etmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.