FormasyonOrta öğretim ve okullar

Sınava nasıl girilir - bazı ipuçları

Denemeler ve testler hayatım boyunca bizi bekliyor. Abartma olmaksızın, yirmi birinci yüzyılda bir uygarlık adamının varlığının daha karmaşık olduğunu söyleyebiliriz. Testler, hazırlık testi ve bilgi anaokulu ile başlar. Asla bitmek için. Sınavı almadan önce sinir bozucu şeyleri hatırlayalım - mezuniyet veya giriş dersi olsun ... Fakat bu sadece başlangıçtı. Sonraki öğrenci oturumları, diploma, birisi ikinci, üçüncü yüksek, lisansüstü, MBA olacak ... Kariyerinin birçok aşamasında, yabancı bir dilde bir sınavı geçmek gerekiyor. Hangi davranışsal taktik ve eğitim stratejisini seçeceğimizi nasıl anlayabiliriz?

Elbette , sınava girmeden önce , etkilenecek konuların aralığını belirlemelisiniz. Kural olarak, bir üniversitedeki nihai yeterlilik testlerinde bile, görevler sınırlıdır ve gerekli bilgi miktarı önceden belirlenmiştir. Kabul üzerine sınavlara ne mi ihtiyaç duyarsınız, önceden öğrenebilirsiniz. Her üniversite ya da akademide, tabii ki, kendi kuralları ve gereklilikleri, soru ve görevlerin hacmi ve formülasyonu hakkında bilgi sahibi olabilir ve bulmalı ve eğitim kılavuzlarını başvurudan en az bir yıl önce alabilmelidir.

Dedikodu ve tecrübeli öğrencilerin hikayeleri bize bir ya da başka bir öğretmenin sınavını nasıl geçirebileceklerini anlatsalar da, bunun için hazır olmalı. En iyi hazırlık sistematik ve sakin. Bir gece boyunca bir dağa dönmeyeceğiz ve elli kitap okumayacağız. Yetkili öğretmenler, bu konuda nasıl sınava gireceklerine dair bir hikaye ile derslerine başlarlar. Teorik olarak, sürprizler hariç tutulur.

Bununla birlikte, sınava nasıl gireceğimizi bile bile ve% 100 hazır olduğumuzda, öznel anlardan etkilenmediğimizi daima hatırlamalıyız. Yazar, önceden hazırlanmış öğrencilerin önyargılı bir tavır ya da kötü bir ruh halinde olması nedeniyle hazırlanan öğrencilerin nasıl düştüğünü tekrar tekrar görmek zorundaydı. Aslında biz hepimiziz ve öğretmenden mutlak nesnelliği istemek zordur. Yazılı veya bilgisayar testleri şeklinde testler yapar ve kesinlikle "insan faktörü" nün ve haksız değerlendirmenin hariç tutulmasını amaçlar. Bununla birlikte, sınava girmeden önce - sözlü veya yazılı - karar vermeniz gerekiyor.

En yaygın ipuçlarından biri de kendinizi batırmamaktır. Bunun pratikte anlamı nedir? Materyalin tümüne hazır değilseniz bile, bir, iki, üç veya birçok temayı iyice bilirsiniz. Sınavın nasıl yapılacağı sanatı genellikle en iyi ışıkta bilgiyi sunmak ve cehaletini gizlemek mümkün. Soru nasıl formüle edilmiş olursa olsun, cevabından emin değilseniz, size tanıdık gelen bir konuyu aramaya çalışın. Paralellikler, dernekler çizin, karşılaştırın.

Çoğu zaman, kendine güvenen bir öğrencinin veya öğrencinin psikolojik tutumları, denetleyiciyi ikna eder. Tersine, karışıklık içinde çıkmaza girdiğinizi gösteren, hemen olumsuz bir tutum takınır. Mümkün olduğunca konuşun. Yine psikolojik olarak inatla sessiz bir öğrenciden en az bir kelime "keneler" çekmekten daha iyi sonuç veriyor. Muayene eden "teşekkür ederim," deyin ve sizi konuşmaya çalışmayın.

Hâlâ çok önemli olan, sağlam bir görünüştür. Eskimiş kıyafetler, buruşuk görünüm "o bütün gece uyuyamadığı gerçeği ile açıklanamaz, öğretti." Sınavı almadan önce, sadece uyumana ve taze ve temiz olmanız gerekir. Ve sakinleştirici ile aşırıya kaçma. Çok fazla etkiye sahip olabilirler ve daha az gergin olmak yerine kontrolü kaybedersiniz. Ve en önemli kural: herhangi bir sınamanın dünyanın sonu, bir yürütme değil, kaderi olmayan bir olay olduğunu unutmayın, ancak sıklıkla öyle görünüyor. Bu sadece bilgi edinmede belirli bir aşamadan kaynaklanıyor. Ve genel olarak, en önemli şeylerden uzaktır - yaşamın kendisi size göre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.