Kendini yetiştirmePsikoloji

Bencil - a-dar görüşlü veya geliştirilen kişiliğe sahip bir ilkel insanlar?

Genellikle hayatta biz sözcüğüyle "bencil" karşı karşıya ve bazen birileri sözde. o kendilerini gizlemek rağmen, genellikle kendi sözlüğü ifadesini yemek: "Sen bencilsin." Kural olarak, onlar bu şekilde çağrıldığında birçok kişi rahatsız, bazıları sadece dikkat yoktur. Ne bu kelime insanların tepkisini belirler? en bu anlayalım.

o bencil olmak iyi midir?

Bencil - onlar sadece kendilerini düşünen insanlar, onlar başkalarının fikirlerine umurumda değil. Bu, bu kavramın açıklaması herhangi sözlükte verilmiştir olduğunu. Bir bakıma bu doğrudur. Ama çok önemli bir açıklama yoktur. Bencil - Çok kendine güvenen güvenen insanlardır. Örneğin, derler: "Neredeyim - mutluluk verici." Neden birileri düşünürdüm? insanlar farklı olduğundan, göz birileri söyler o sevmez ya da daha kötüsü, bu sinir bozucu. Ve şimdi, demek moda oldu "Beni besish var!". Tabii ki, bütün insanlar böyledir değil, birçok kişi sadece sessiz tutmak ve irade sessizce nefret ediyorum. Tabii ki, bencil - onlar herkes için yaşayamaz insanlar ve sadece o aşkı kendileri. Tabii ki, bu tür kişilerle gerçekten onlar sadece kendileri konuşmak eğilimindedir, çünkü konuşmak istemiyorum, ve diğerleri sadece umurumda değil. onlar hiçbir şey yapmak ve çok para almak isteyen insanlar - Şimdi bilim adamları bencil olduğunu kanıtlamıştır. Ama böyle mucizeler masallarda bile meydana gelmez. Bu para, kendi emeğini kazanmak gerekir. Ve hayat aksi ilginç olacak. Her kişi çok para olacak eğer kendinizi düşünün, bütün dünya tersine döndü. Öyle değil mi?

Suçlu toplumun olsun?

Birçok kişi dünya beni bencil yaptığını söyleyerek haklı. Ama dünyanın sorumlu nedir? O bu ne yaptın, sen bencil olmak? Daha Size zarar? Ve genel olarak, ister dünyanın kötü bir şey yapabilirim? Aksine insanlar beni bencil yapmış olduğunu söylemek. Bugün toplumun bakarsak, aslında, bütün bencil etrafında vardır. Birisi sokak ortasında düşerse Örneğin, nasıl karışabilir? Onlar sadece sarhoş bir adam diyecekler. Ve aslında, bu sadece birisi hasta oldu ... Ama her geçişte, ve sıfır dikkat etrafında, hatta kafa onun tarafına doğru açık değil olabilir. Kolayca biz egoistlerin bir toplum olduğunu söyleyebiliriz nedeni budur. Ve eğer aniden bir şey bizi birisiyle olur? Ve hiç kimse yardımcı olabilir aslında ...

modaya olsun bencil olmak?

Günümüzde Bencil olmak moda haline geldi. "Tabii ki, tüm bu çevrede ve ben, aynı olmak istiyorum" - yani gençlerin çoğunluğunu düşünür. İnternet bu bireylere farklı grupların bir çok görünmeye başladı. Eğer egoist fotoğraflarını görebileceğiniz Hatta, onların panolarını kurdu. Birçok uzman bu yasaklamak için gerekli olan, bu saçma olduğuna inanıyoruz. Aksi takdirde küresel bir sorun haline döner ve insanlığa büyük zarar getireceğini, binmek için imkansızdır. Bugüne kadar, bencillik zaten insanlar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğunu, ancak ne yazık ki, hiç kimse gerekli buna dikkat etmek düşünmektedir. durum daha da kötüye gidecek Ama, çok geç olabilir. Bu, tüm nüfusa, tabii ki, bizim hükümet yansıtmak için öncelikle gerekli olan ve. Sonuçta, biz insanlar ne olup bittiğini sorumlu olduğunu ve sadece onun hatasını düzeltebilir. Herhangi bir karar vermeden önce, başın dik düşünmek gerektiğini unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.