FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Piston sıvı pompası: amaç ve çalışma prensibi

Pompanın Bu tip en eski biridir. sıvı ortam mekanik değiştirme basit uygulama pompalama prensibi olarak adlandırılabilir. Günümüzde bu ünitelerin tasarımı, tabii ki, sınıfının ilk temsilcileri kıyasla daha karmaşık bir cihaz olup. Sıvı pistonlu pompa Modern formda bir engebeli konut, gelişmiş eleman tabanını özellikleri ve iletişim fırsatlarının varlığını varsayar. İkinci yönü günlük ihtiyaçları farklı alanlarda ve son derece uzmanlaşmış sanayi sektörlerinde kadar ekipman dağıtımı belirler.

pompa tertibatı

birimin baz ve bir sıvı meydana iş akışları içinde metalik bir silindirdir. Fiziksel manipülasyon valfleri sağlayan bir piston taşır. Piston mekanizması tarafından kullanılan tip - Uzmanlar ayrıca bir piston sistemi olarak. Aslında, bu tür sistemlerin ana fonksiyonu gerçekleştirir hidrolik pres. klasik hidrolik motorlar varlığı valf kontrol sistemi farklı olmasına rağmen piston sıvı pompası, ileri geri hareket prensibine göre çalışır. Tahrik mekanizmasının yapısı da hizmet parça ve bileşenler kümesi içerir. Bu tasarımın parçaları gücü zaten çalışma grubunun temelini oluşturan bir krank ve bağlantı çubuğunu içerir.

Çalışma prensibi

basitleştirilmiş formda bu agregaların fonksiyon taşıyıcı bir valf ile değiştirilir, burada geleneksel bir şırınga veya dikme borular, benzer. Bununla birlikte, pistonun bir sıvı pompası vardır özellikleri vardır. Bu durumda, çalışma prensibi alıcı hattı da bir kapatma vanası olacağı içerir. Bu düzenleme sıvının nedeniyle geri silindirin içine akamaz.

çalışma sürecinin basit Şema rağmen, bu gibi pompaların bir önemli dezavantajı bulunmaktadır. karşılıklı eylemler taşıyıcı tek tip ve düzgün akışını gerektirmez gerçeği. Sıvı pistonlu pompa kullanan ani hız, ana iletişim sonraki bakım için zor sağlayabilir. Ancak, birden fazla piston kullanımı bu dezavantajı en aza indirmek için.

Modeli çift eylem

çeşitli pistonun görünüşü nedeniyle tam olarak, pistonun akışkanın bir kısmının dışarı atar ki burada ritmin ortaya dalga etkisi ortadan kaldırmak için üreticilerin eğilimini pompalar. Bu tür pompalar, piston kolu ve kavite tek valf sistemleri vardır. Böyle su temini dağıtımı prensibi tepmesini ortadan kaldırmak değil, aynı zamanda verimliliği artırmak için değil sadece izin verir. Bununla birlikte, tek taraflı bir sıvı piston pompası güvenilirlik ve dayanıklılık daha yüksek bir derece olarak ifade edilmiştir avantajları, var. ritmik besleme sıvısı pompası ortadan kaldırmak için olan başka bir modifikasyonu, akümülatör takviye edilir. tepe basınç noktası, agregalar enerji toplanan ve indirildiğinde - tersine, verilir. Ancak, tamamen dalgalanma ortadan kaldırmak için daima elde ve istismar işletmelerin yapılandırması zaten bir sıvı pompa tasarımı alıyor uyarlamak zorunda değildir.

randevu pompalar

farklı alanlarda bu birimleri kullanın. operasyonun Onun prensibi medyanın büyük miktarlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır, ancak birçok diğer faydalı özellikleri vardır değildir. Bir pistonun her yeni "doz" yer değiştirmesi sırasında yana kuru silindir yapı kullanım koşullarında yeni sıvı alma gerçekleştirilir kimya endüstrisinde haklı. Özel amaçlı pistonun hidrolik pompalar agresif ortamlar, patlayıcı karışımlar ve bazı yakıtlara çalışmasını sağlar. Ancak piston tertibatlarının kullanılması ile sınırlı değildir. Onlar da temiz su temini ve sulama için ev ihtiyaçları için kullanılmaktadır. Yine, böyle bir model dolaşımı büyük bir hacme güvenmek, ancak hizmet verilen sıvının güvenilir ve hassas işleme vardır değil - aslında, bu faktör gıda endüstrisinde yaygın pompalara yol açtı.

Avantajları ve yapısı dezavantajları

Bu gibi sistemlerin avantajları arasında dayanıklılık tasarım söz edilebilir. Bu, bileşenlerin üretimi için yüksek performanslı malzemelerin kullanımı için değil, aynı zamanda çalışma prensibine sadece kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, sıvı pompası pistonu olan yüksek beklentiler başlangıç şartlarına bağlı olarak farklı taşıyıcılar ile çalıştırmak için. Özellikle, pek çok uzman değil her pompa sağlayabilir "kuru" emme, faydaları söylüyorlar. sakıncaları için olduğu gibi, çoğunlukla zayıf performans aittir. Tabii ki, bu teorik olarak mümkün olduğunu ve ünitenin teknik parametrelerin genişlemesi, ancak ekipman performans gereksinimleri artışa yol açacaktır. Ayrıca, daha düşük bir maliyetle yeterli verimlilik sağlayabilen birçok alternatif tasarımlar.

Sonuç

toplantı ve özel kullanıcıların istekleri ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları ise bu tip Pompalar, pazarda özel bir yer işgal eder. Sıvı pompası pistonlu Modern sürümlerinde görevlerin geniş bir yelpazede sağlar. Bazıları iyi gerçekleştirmek ve başka tip üniteler, ancak hidrolik pompa prensibi olmadan yapamaz hangi yolu vardır edilebilir. Bu sözü kimya sanayi ve gıda sanayi için de geçerlidir. Öte yandan, günlük yaşamda pistonlu pompalar için talep nedeniyle içeriğindeki onların basit inşaat ve gevşekliğine. tekniğinin yüksek operasyonel kaynaklar cabası.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.