FormasyonDiller

Belirsizdir Ne, özel teklif

belirsiz kişisel öneri mononükleer - sadece bir ana terimi var olduğu bir sözdizimsel bir yapıdır - yüklem, bir kural olarak, 3L bir fiil olarak, ifade edilmiştir. pl Mevcut ya da gelecek zaman şart veya gösterge ruh. Örneğin: Duvarın üzerinden yüksek sesle kavga. Hem de çoğul olarak Son kez göstergesidir ya şeklinde koşullu ruh. Örneğin: Bugün Anton zarar azarladı ve tablonun çıkartılmamış. Onlar bana izin istiyorum Ate, Uzun zaman önce yapardım. Ayrıca, bir hareket edebilir yüklem ve sıfat veya sıfat kısa formları gibi, o zaman zaten sözlü değil yazılı olduğu: Burada, her zaman mutlu.

diğer tek kompozisyon yapıları ve içlerindeki noktalama kurallarına aksine önerileri, onların yapısı, bu tür özelliklerini düşünün.

Eksik önerilerin aksine

Belirsiz-özel öneri eksik aksine, imkansız bu bağlamda açıklanan kişi, bir önceki metin geri yüklemek için, çünkü bir yapı bağımsız statü olarak bulunur.

Örneğin: Andrei Olga uzun süre köye alma. Zaman geldi, bu işten geçmişti.

Konunun son cümle önceki metinden yeniden yapılmıştır. Onlar (Andrei ve Olga) geldi. Yani, eksik.

Yemek odasında sadece kaşık beceriyor olarak duyulabiliyordu. Bu belirsiz-özel öneri, vurma beri - duymak önemli olmayan biri tarafından gerçekleştirilen eylemdir. Ayrıca içlerinde eylemin konusu bilinmeyen olabilir ve atıf yapılan: Somewhere yüksek sesle güldü.

Gibi cümlelerde "Diyorsunuz ki, sıcak giyineceğim" belirleyebilir bir konu olduğunu ilginçtir. açıkça hoparlörün eylemini ifade buraya söyledi. Ama böyle bir durumda diyor kendisinden için, başka bir kişinin konumunu olur sanki "yabancılaşma" etkisini gerçekleşir.

Belirsiz-kişisel cümleler en yaygın olarak kullanılan günlük konuşma. Onlar üretilebileceğini kime göre belirtmeden, eylem ya da olay odaklanmak için yardımcı olur.

Nasıl kişiliksiz gelen belli belirsiz-özel öneri ayırt etmek

kişiliksiz yapı konuyla bağımlı olmayan eylemler ve durumlar üzerinde belirtilen. Örneğin: ev parlak ve şenlikli geçiyor. Uzun gün ışığına edilmiştir. yüklem zarf ile ifade edilir - hafif ve bayram - ve kişisel fiil - şafak. Bazen yüklem kelimelerle ifade edilebilir ve hiç veya yoktu. Örneğin: eğlenceli değildi.

Eğer belli belirsiz-özel öneri ve kişiliksiz ayırt çalıştığınızda, ilk fiil çoğul her zaman açıktır, her şeyden önce, unutulmamalıdır. İkinci durumda ise o tekil olabilir.

Noktalama belirsiz kişisel bazda karmaşık cümlelerde

bileşik cümle, nerede yüklem, hiçbir virgül aynı form ile kişiliksiz veya belirsiz kişisel bir parçası. Örneğin: Biz masa etrafında yerleştirildi ve oda yiyecek ve içecek getirmek başladı.

Belirsiz-kişisel cümlelere göz önüne alındığında, bunlar tam olmayan bazda ile sözdizimsel yapıların diğer türlerinden nasıl farklı örnekler, onların temel özelliklerinden farkında olması gerekir ve daha sonra yapının belirlenmesi zorluklara neden olmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.