BilgisayarlarProgramlama

Nesne yönelimli programlama

Nesne yönelimli programlama - davranışlarımızda mümkün olduğunca yakın bir yöntem. Bu programlama dillerinin gelişimi ile ilgili daha önceki yeniliklerin doğal bir uzantısı olarak hizmet vermektedir. Biz konuşursak yapısal programlama, o zaman bu yönde daha modüler, daha soyut olduğu, ek olarak, çok daha yapılandırılmış önceki sürümüne göre daha olduğunu. Biz zaten ayırmak ve sözde iç seviyesinin programlama elemanlarını taşımak için girişimlerini olmuştur.

Nesne yönelimli programlama uzman dillerinin gelişimi için kullanmaktır. Bunlar genellikle üç temel özelliklerle karakterize edilir:

- kapsülleme, veri tabanı tamamen yeni bir tür oluşturma fonksiyonlar ve prosedürler, hem de manipüle kayıt veri alanları ile kayıtları kombinasyonu yani nesne olarak adlandırılır;

- kalıtım, yeni bir nesne hiyerarşisi ile ilgili, hem de erişim kodunu ima ve nesneler hakkında bilgi üretmek üretmek için yeteneği ile oluşturulan nesnelerin bir hiyerarşi oluşturmak için bunu takip eden kullanımını ifade nesne tanımlama;

- polimorfizmi, yani onun için doğru olan sorumluluğunda olacaktır sonra yukarı paylaşılan ve nesne hiyerarşisi aşağı olacak aynı adı, eylemlerini atamak yeteneği ve bu şekilde eylem her nesnenin uygulanması hiyerarşi.

Nesne yönelimli programlama Delphi olan arasında programlama için komple bir araç kümesi sağlar: daha modülerlik ve yapılandırılmış özet, dahili yeniden kullanım yeteneği. Bütün bu özellikler hizmet açısından daha kolay ve çok daha esnek, daha yapısal olan kod, isnat edilebilir. Çoğu zaman, nesne yönelimli programlama bize standart olarak kabul yıllardır programlama hakkında belirli yargıları bir kenara bırakmak yapar. Bu yapıldığında Ancak, gelişim süreci açık ve büyük sorun önemsiz yazılım sunmanın çeşitli görevleri için mükemmel bir araç kadar karmaşık görünüyor ve görünüyor gelmez.

PHP nesne yönelimli programlama çalışma, örneğin, o bizim görev yapmış, atabilir, daha önce bu konuda bildiklerini unutmak gereklidir ve temiz bir durumda yaptığı çalışmada geldi. tek yolu onun kullanışlılık ve özellikleri değerlendirmek için bu yaklaşımın tüm ayrıntıları görmek mümkün olacak. Nesne yönelimli programlama daha temiz kod derleme odaklanmış fikirlerin bir süreklilik gibi, tek yol değildir. hızı çok daha yüksektir ederken, tercüman ile karşılaştırdığımızda derleyici, birkaç farklı ilkeler üzerinde çalışır. Derleyiciler ziyade görevlerin sınırlı aralığına göre, herhangi bir hazır yazılım ürünlerinin geliştirilmesini amaçlar.

sınıflar

birçok gelişmeler nesne yönelimli programlama dilleri yaratıldı önce genişletilmiş ihtiyacını bira edilmiş veri türleri gerçek ve tamsayılar, metin değişkenleri ve Boole değişkenleri daha. Bu tamsayı veri dizileri ile çalışmak zorlaşır. Yani OOP kavramları sınıfları derdi. Böyle yapılar artık aynı nesneler için otomatik olarak oluşturulabilir şey almak için kod satırları bir çok kayıt gerekmez, çünkü çalışmak çok daha kolay hale ile. Düşük seviyeli programlama dilleri için böyle bir yöntem çok zor görünüyor, ama yeni bir gelişme aşamasında oldukça rahat kullanmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.