Haber ve ToplumDoğa

Zehirli mantar Rusya: fotoğrafı, adı

Antik çağlardan beri, insanlar doğanın (makromisetler) bu lezzetli, sağlıklı ve besleyici hediyeler yemek. Ancak, bunların hepsi kullanıma uygun olabilir ve bazıları yüksek toksisitesi için organizmaya bile oldukça ciddi bir tehlikedir.

Bu yazıda Rusya zehirli mantar ormanda bulunabilir sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. kurbanı olmaktan kaçınmak için, onlara aşina olmalıdır. Çok Orada tehlikeli mantar insan sağlığı ve yaşamı için.

Nasıl değil zehirlenmiş almak için?

Biz anlatmadan önce en zehirli mantar Rusya, yenilebilir tespit etmek öğrenmeye çalışın. "Sessiz Hunt" (mantar toplama) - Birçok Rusların en sevilen ve popüler sınıfların biri.

ülkemizde genellikle yenilebilir kuzenleri gibi davrandığından, zehirli mantar yaklaşık 30 çeşit büyür ise, bu sorun tespit etmek oldukça zordur. Bazı tuzaklar da vardır. Rusya ormanda bulunabilir zehirli mantarlar Nedir o halde? Nasıl yenilebilir, yenmez ve zehirli ayırt etmek?

ikizler hakkında daha fazla ayrıntı

Yenilebilir mantar ve zehirli çiftlerde listesi:

• olmayan yenilebilir ve zehirli mantar şaşırtmak için kolaydır. Aralarındaki temel fark - renk plakalar. Yenilebilir mantar kesintisinden sonra koyulaşması, krem gölge beyazdır. Tabaklar sahte bal kalıtımla ilgili bir kesmesinden sonra anında kahverengi-siyah renkli olurlar.

• Tam olarak aynı görünüm ve formu ile, şeytani zehir veya safra beyaz mantar ayırt etmek zordur. Kırmızı - yenilebilir mantar kesim bacaklar her zaman beyaz ve zehirlidir.

• Biber mantar - sahte çift memesi. İşte tabak ve şapkalar rengine dikkat etmek gereklidir belirlemek için. Biz zehirli mantar o petrolün bundan daha kahverengidir ve yine de bacak ve ete kırmızı gözenekler var.

Zehirli mantar Rusya

Fotoğraf ve bazı mantarların adı aşağıda sunulmuştur. Hep kendinde ve hala mantar bazı şüphe görsel denetimi ile gensoru varsa, yalnız bırakmak ve sepet içine almazlar iyi olduğunu hatırlamalıyız.

Aşağıdaki en yaygın olanları temsil:

  • Temmuz ve Ekim ayları arasında ormanda sahte horoz mantarı (Clitocybe Turuncu) bulundu. renk (bakır kızılı kadar) onun parlak turuncu Cap ve şekil düzgün kenarlı bir huni olduğunu. mantar türü, genellikle hep chanterelles bugünü, gruplar halinde yetişir. Onlar ayırt etmek çok kolaydır. Bir çok hoş olmayan bir koku hamuru yanlış chanterelle sahiptir. Bu mantar slaboyadovity ve zehirlenme, yeterince mide yıkanması belirtileri kurtulmak için.
  • Ağustos ve eylül ayları arasında, solgun mantarı karşılayabilir. Şapka onun sarı-kahverengi, soluk yeşil veya olive green. Tipik olarak, merkezi daha onu açık kenar. Üst bacak beyaz bir halkası vardır. Görünüşte zehirli şapkalı mantar yenilebilir mantarların neredeyse aynıdır ve bu tehlikelidir.
  • Zehirli mantarlar Rusya, Haziran ve Ekim ayları arasında ortaya çıkar listesine ve konumu yanlış tahminlere, içinde yer alır. Örtülü yenilebilir türdeş, sarı dışbükey kaput pembe ya da soluk turuncu sahiptir. Merkezi genellikle koyu kenarları olduğunu. Açık sarı eti acı bir tat ve oldukça nahoş bir kokusu vardır. Genellikle genellikle bozulan ağaçtan daha büyük gruplar yetişir. bilincini kaybetti kadar gıda zehirlenmesi belirtileri kullanımdan sonra birkaç saat görünür.

  • düşmeye Yaz ortasında russula yakma-tart bulunabilir beri. Orada cinsinin zararsız üyeleri, aynı zamanda tehlikeli olduğunu ve bir sürü sorun sunar. Kırmızı russula yakma-tart ayırt neredeyse imkansızdır. o koyu sarı renkte boyama tabak, itiraz ettiğinde olgun daha kolay iken ayırt etmek. toplayıcı felaket nedeni habersiz böylece zehirlenme belirtileri genellikle basit bir gıda zehirlenmesi kılığında. Bu russules tüm parçaları acı bir tadı var. dil ve dudaklara mantar dokunmadan ve sonra yanma hissi güçlü bir duygu.
  • Zehirli mantar Rusya tüm ağustos ve eylül ortasından itibaren meydana gelen ünlü mantar olmadan hayal etmek imkansızdır. Amanita citrina olağanüstü kaputu (çap 10 cm) kaplı beyaz büyük ölçekler vardır. Renk kapaklar - soluk krem. Uzun bacak beyaz yoğun koyu halkası vardır. Bu eti taze saflaştırılmış patates kokusu benzer koku yayar.

Şeytani mantar, gri-pembe mlechnik, clathrus ruber, güzel gimnopilus, sahte Valuoja - Tüm bu sağlık için değil, hayat boyu sadece tehlikelidir.

Ölümcül zehirli mantarlar Rusya

  • Lozhnooponok - dünyanın en zehirli mantar biri. Bu ölüme götüren, böbrek yetmezliğine neden olabilir.
  • Uzun düşünülmüştür yenilebilir mantar Svinushki. beyaz kan hücrelerini - Çalışmalar yemlerine de periyodik kullanımı kan hücrelerini yok ettiğini göstermiştir. Ayrıca ölüme götüren, böbrek yetmezliği var.

  • mor ergo da listesinde yer alan "en zehirli mantarlar Rusya." tahılların bazı bitkileri üzerine parasitize. Vücut büyük bir doz alırsa ergo, o da hayatın kaybına yol açar.
  • Amanita en zehirli mantar Rusya'da değil, aynı zamanda dünya çapında sadece ikinci liste sırada yer alıyor. Şaşmamalı insanlar "ölüm meleği" diyoruz. Tehlikeli madde yok edilir ve böbrek ve karaciğer olarak mantar.

dünyanın en zehirli mantarlar

dünyanın en zehirli - Yukarıdaki soluk şapkalı mantar. Bu ölümle sonuçlanan böbrek ve karaciğer, gibi hayati organları etkiler. Batağan o çıplak elle dokunmak tavsiye edilmez, böylece toksiktir. Ayrıca, yemeklik mantar ona temas izin vermez. baş dönmesi, kramp, ishal ve kusma zehirlenmiş zaman ortaya çıkar. Yukarıdaki organları tahrip nedenle derhal tıbbi yardım isteyin, bu dönemde devam ediyor.

en zehirli mantarlar merkezi Rusya: Ölüm fincan, yerin yanlış tahminlere, Kırmızı mantar ve pantherina sinek mantarı.

Sonuç

Hem de yabani bitki ve hayvanlar gibi, mantar engin krallığının temsilcileri tehlikeli olabilir. Deneyimli bir mantar seçici olmak ve uzun yaşamak için, iyi doğanın bu sıradışı yaratıklar hakkında bilgi sahibi değer. mantar toplayıcılar tavsiye önemli parçası için: mantar bilmiyorsanız - bunu yapmayız. Hatta tek bir batağan, sepet, tüm zehirli "catch" yapabilirsiniz çarptı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.