SağlıkTıp

Bazal sıcaklığı: Normal, ölçüm, sonuçların yorumlanması

Modern kadın bazal vücut sıcaklığının ölçülmesi kullanımını göz ardı etmektedir. Basit, ucuz ve çok bilgilendirici. Bu teknik yumurtlama gerçekleşir ve belirlemek için yardımcı olacaktır şüphesi olduğunda hormonal bozukluklar, inflamatuar süreçler, gebeliğin sonlanmasından tehdidi.

Temel sıcaklık, oran sabah belirli bir zamanda anüs ölçülen döngüsünün fazına göre değişiklik gösterir. Bu cıva veya tarafından yapılmalıdır elektronik termometre yatakta uyandıktan sonra. Hatta gözlerimi açık değil ve konuşma tavsiye edilir. termometre ulaşmak için muktedir akşam ve böylece koymak için hazır olmalıdır.

daha iyidir Endikasyonları unutmamak için, yazmak için. Normal bazal sıcaklık fiziksel ve psikolojik huzur içinde elde edilebilir. Bir kadın içme alkol arifesinde, seks, deneyimli stres günü, geç, çok yorgun, ilaç alarak, sonuç geçersiz olacaktır alışılmadık düştü.

ölçümler gerçekleştirmek için anlamsız bir yüksek sıcaklık grip ve diğer hastalıklar sırasında vücut. Bu tür faktörler ölçümler kaydedilir nerede notlar yapmak gerekir. Buna ek olarak, vajinal akıntı doğasını ve menstruasyon yoğunluğunu işaretlemek için gereklidir.

Normal bir döngü ovülasyon, folliküler ve luteal aşamadan oluşmaktadır. Onun başından başında sonra, bir baskın stantlar foliküllerine olgun. Bu aşamada, ana östrojenler yumurtalıklar tarafından sentezlenir. Bunlar, düşük taban sıcaklığı sağlar.

folikül olgunlaşır zaman yumurtlama meydana gelir. O oluşturur , korpus luteum progesteron bırakmadan. Bu hormon endometrium hazırlanması sorumludur embriyonun implantasyon, ve eğer gebelik oluştuğunda - onun bakım için.

Ayrıca, ikinci olarak, yüksek bazal bir sıcaklık sağlar döngüsünün (luteal faz) ve çocuk doğurma ilk aylarında. 37 derece kürtaj yönelik bir tehdit olarak kabul edilebilir altında Onun değerdir.

kendileri veya doktorun tavsiyesi üzerine bu yöntemi kullanmaya başlıyor kadınlar, bazal sıcaklık ne olması gerektiğini merak. Bu soruya kesin bir cevap, çok bireysel olduğu için. En önemlisi, birinci faz düşük ve ikinci yüksek oldu. değerler arasındaki fark 0.4 ° 'den büyük olmalıdır.

ortalama temel sıcaklık standardı:

  • foliküler faz - 36,3-36,8;
  • luteal faz - 37-37,2.

Veri daha kolay algılamaya hale getirmek için, yapı bazal sıcaklık grafikleri. Elde edilen değerler, - yatay eksen belirgin gün döngüsü ve dikeydir.

Yumurtlama grafik düşük sıcaklık seviyesi kadar bir sıçrama görülmektedir oluşur. Bu isteğe bağlıdır rağmen Bazen bu, durgunluk oluşmadan önce. Bu olgu, östrojen ek serbest ile açıklanmaktadır.

Sıcaklık artışı normalde artık 3 günden daha sürmelidir. Daha uzun sürerse, bazı uzmanlar bu luteal folikülü gösterir inanıyoruz.

Bu, o zaman başarısızlık şüphelenilebilir daha fazla 10 gün daha kısa 12 ise ve ikinci faz süresi genellikle 14 gün sürer. Bu hormonal bir muayene, konsültasyon jinekolog ve alma progestojenlerı talep eder. Eğer sadece gerektiği, zamanında herhangi bir ilaç reçete.

Birinci ve ikinci fazlar arasında ortalama değerlerindeki küçük fark, bir östrojen ve / veya progesteron eksikliği gösterebilir. anovülasyon belirten Yüksek ve düşük okuma yoktur anlamlı atlar, ile programlayın.

bireysel bağlıdır oranı temel sıcaklık, en az üç ay ölçülmelidir. Sonra sonuçlar çıkarabiliriz.

birey oranı jinekolojide Hormonal patolojilerin teşhis etmek için kullanılabilir Dolayısıyla, temel sıcaklık,. Bu yöntem aktif kısırlık nedenleri aramak için kullanılır. Bu doğru, basit, ucuz ve bilgilendirici kullanıldığında olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.