BilgisayarlarEkipman

Ben BIOS sıfırlama nasıl: istikrara geri

Bazen bir acemi kullanıcı sonuçları Temel Giriş / Çıkış Sistemi çalışmalarına yanlış değişiklikler üzerinde olabilir ne kadar ciddi olduğunun farkında değil. Ancak, bilgisayar sisteminin "kutsalların kutsalı" giremiyorsanız tüm kullanıcılar, BIOS ayarlarını sıfırlamak için nasıl bilinir. Ama bazen kullanıcı nedense diğer kayıp bilgisayar dönmek esastır olur "parametreleri istikrar." O yüzden bilinen ve orijinal onların durumuna BIOS ayarlarını sıfırlamak için en çok kullanılan yollardan her bakalım.

Acemi kullanıcı BIOS sıfırlamak için nasıl bilmek çok önemlidir!

Ve bu doğru! onlar, bir arabası ve küçük kamyon dediğiniz gibi öngörülmeyen durumlarla zaman, böyle bir program teknik prosedürler için gerekli olabilir. En yaygın sorun - BIOS yazılımının çalışmalarına yanlış değişikliklerin çoğu zaman sonuç - yetersizlik işletim sistemini başlatmak için. geçici erişilemezlikler bilgisayarı neden nedeni sıradan damlatarak merkezi bir ağ içinde güç kaynağını olduğunda durumlar vardır. Bize vakit kaybetmeyelim ve statik elektrik gibi elverişsiz. Genel olarak, BIOS ayarlarını sıfırlamak için bilmek, bu önemli ve gereklidir!

özerk "bağımlılık" ile ilgili kısa bilgi

Belki sizin için vahiy bir tür olacak, ama anakart, özel bir batarya ile güncel bilgisayar başlatma hakkında veri depolamak için yardımcı olur enerjiyi donatılmıştır. Yukarıdaki gerekçe olarak, sen ekleyebilirsiniz: yerleştirilmesini özel bellek yongası kaydedilir BIOS değişiklikleri - CMOS.

Yukarıdaki pil (düşük enerji çalıştırın) başarısız olursa, o zaman bilgisayar sistemi boit başlar olasıdır. Bu arada, sık sık böcekleri çok basit eylemi iyileşmek için yardımcı olur: anakart soketinden pil çekin ve on saniye içinde kendi yerde-dik yeniden.

fabrika ayarlarına BIOS sıfırlamak için yapmanız gerekenler

Her şeyden önce, yerleşik bellenim kendisi ile yukarıdaki sorunları çözmek için deneyebilirsiniz. Yani BIOS sistemini girmeniz gerekir ve elle iyileşme sürecini etkinleştirmek olduğunu. Elektronik makinenin değiştirilmesi bağlı özellikleri ve teknolojileri sistem yazılımı kendi türünün farklı olabilir ana ünite firmware üzerine monte, içinde gömülü olduğunu belirtmek gerekir.

Bu nedenle, farklı üreticilerin bilgisayarlarda BIOS oturum açma komut dosyası kesinlikle karşılık gelen düğmeye basarak düzenlenir. Temelde veya «F2» «Sil» görev anahtarı kullanılır. Her durumda, bilgisayar bilgisayar ekranında başladığında anahtar BIOS girebilmek için sorumlu olduğu test bilgilerini görüntüler.

Basit bir örnek

Yani, biz sorununun çözümü derhal zamanında geçin: "Nasıl BIOS ayarlarını sıfırlayabilirsiniz":

  • Eğer bir çalışma alanı firmware yerleştirildikten sonra, «F9» basın deneyin. Çoğu durumda, bu düğmenin tutulumu varsayılan ayarlara otomatik sıfırlama harekete geçirir.

  • "Kısayol tuşu" çalışmıyorsa, dikkatli «Yük varsayılan ...» veya böyle bir şey şeklinde etiketin varlığı için BIOS-arayüzünü incelemek gerekir. Bazen, bu seçenek donanım yazılımının bölümlerinden birinde gizlidir.

Bazı durumlarda, BIOS ayarları özel CMOS-jumper kullan yeniden yükleyebilirsiniz varsayılan sıfırlayın.

Nasıl yapmalı?

Olayın uygulanmasına geçmeden önce, bilgisayarınızı kapatıp fişini çekin. Eğer teknik belgeleri varsa, dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

  • sistem birimi kapağını kapatın.
  • anakart üzerinde "aziz" Pili bulun.
  • Genellikle pilin hemen yakınında CMOS-kazak.

  • 2-3 konumunda pozisyon 1-2 1-15 saniye ile plastik "yakın" getirin.
  • özgün konumuna yardımcı bir öğe yükleyin ve kabin kapısını kapatın.

Taşınabilir Elektronik için Çözümler

Eğer dizüstü BIOS ayarlarını sıfırlamak gerektiğinde de yukarıda açıklanan düzenlemeler başarıyla bir dizüstü uygulanabilir. Ancak, bu tür "taşınabilir koşullar," Bazı tutarsızlıklar olabilir. Özellikle, dizüstü bilgisayarlarda CMOS-aküye erişim basitçe kapattı.

Basitçe söylemek gerekirse, pil en "derinliklerinde" yer almaktadır devaysa pil imkansız zor olacaktır yerine kompakt ve bu nedenle vücut parçalarını sökmeden (pil almak için). ve bu nedenle de bu arada, aynı zamanda, sabit bilgisayarlar ile ilgili olarak etkili olan bir başka düzenlemesine rücu olsun.

Run geri yarar

Bir (arama kutusunda) başlangıç arayüzü veya onay kutusu hizmeti penceresinde "Çalıştır" (tuş kombinasyonu «Win + R» basın) sonra, komutu girin: hata ayıklama.

Aşağıdaki konsol listesini açmak için Sonraki:

  • AMI BIOS için: O 70 FF sonra "Enter" ve yazma: Ey 71 FF, yine «Enter» tıklayın ve tüm karakter S. sonucuna
  • ÖDÜL BIOS ile: Yaklaşık 73 17 ve Q üzerinde 70 Hakkında 17

Sen kullanışlı bu öneri gelebilir. 10-15 saniye anakart üzerinde iki özel kişileri kapatmak için: Ancak, başka bir sıfırlama firmware ayarları dizüstü bilgisayarlarda uygulama yoktur. Bununla birlikte, tüm bu bilgileri, söz konusu bilgisayar cihazının veri sayfası olarak belirtilir. Örneğin, dizüstü bilgisayarlar bazı sürümlerinde iki tür noktaları RAM devaysa barlar hemen yakınında bulunan bulunmaktadır. bu her zaman bulacaksınız - Genel olarak, arayan kim!

Özetlersek

Eh, sen şimdi kurulum aracılığıyla BIOS sıfırlama bilen, tebrik üzeresiniz. seçme iki seçenek cihazın fabrika ayarlarını geri Ancak, seçici olun. Çok zor şaka ve danışmanlar-prikolistov rife - İnternet çünkü. bilgi işlem devaysu yapılan başarılı deşarj ve kararlılık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.