FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Baykuş yaşam süresi. Genel özellikleri, diyet, yaşam

Uzun olayları gölgelemediğini olabileceği düşünülmektedir edildiği gibi bir yandan baykuş, zeka ve bilgelik sembolüdür. Öte yandan, nedeniyle gece ve uğursuz e baykuş da okült ve uhrevî kuvvetlerle ilişkilidir. Onların sessiz uçuş, garip bir e ve ketum alışkanlıkları dünyanın birçok yerinde korku ve batıl nesnelerin içine döndü. Orta Çağ'da onlar "karanlık" bir sembolü olarak kabul edildi ve bir süre sonra da karanlıkta yaşıyor olmayan inanan, sembolize kullanılmıştır. Bazıları bu kuşa kötü alamet ve utanç sembolü düşündü.

Gizemli Kuş baykuş: description

Baykuşlar kadrosu - sessiz gece aktivitesi ile karakterize edilir bu gizemli kuş,. sayısız çalışmalar sayesinde davranışları, beslenme ve üreme özelliklerini inceledik, ancak birçok türün hala tam olarak anlaşılamamıştır.

Vizyon kafasının keskin hareketler tarafından geliştirilmiştir binoküler derinlik algısı ile baykuşlar. renkli görme eksikliği artmış keskinlik ve hassasiyeti tarafından tazmin edilir. Genel kanının aksine, baykuş parlak gün ışığında kör değildir. Özel membran duyarlı retina korur ve gündüz görüş insanlardan daha iyidir sağlar. Büyük kulaklar konsantrasyon sesler için kullanılır. Birlikte seslerin odak sorumlu özel sürgülü panel ile, kulak deliği kapatmaz Tüyler.

Bazı baykuşlar bulmak ve yapraklardaki fare hışırtı bulmak kabiliyetlerine güvenerek, tam karanlıkta avını yakalamak. tüyleri, yumuşak, yoğun ve hamur olduğunu. kırpıntı Kuzey baykuş kalın bir tabaka soğuğa karşı yalıtımı sağlar. koyu kahverengi ten rengi, gri, beyaz, kahverengi gelen dizi geçiş yumuşatma Shades. tüyleri, genellikle bir kuş sonuçlanan bir ağaç kabuğu arka planı neredeyse görünmez, gizemli çizimler çizgiler, noktalar ile nadiren monoton bir şekilde dekore edilir.

Genel özellikler

Orada 216 olan baykuş türlerinin, ve bunların her biri kendi ömrü vardır. Baykuş fareler ve diğer küçük hayvanlara yem gece yırtıcı hayvanlardır. hiçbir dişleri sahip oldukları için avlarını bütünü yemek. Boyutlar baykuşlar onların gündüz muadilleri Şahinler, yaklaşık 13-70 cm uzunluğunda ve 0,3-2 m açıklıklı kanat parametreleri ile örtüşmektedir. Çoğu tür büyüklük aralığının alt sınırının altındadır. Bunlar etçil kuşlar sadece hayvanlar üzerinde beslenirler. En yaygın av çeşitli kemirgenler, bazı türler böceklerle beslenirler.

küçük kancalı gaga ve büyük ön gözler, kısa bir kuyruk ve yuvarlak kanatları olan bir düz yüzü: karakteristik tüm üyeleri için, baykuş aşağıdaki açıklamasıdır. kendileri arasında, onlar, bunların büyüklüğü tüy, yüze varlığında veya kulak kümelerinin yokluğunda ve kuyruk şeklinde rengini farklıdır. yırtıcı kuşlar gibi, baykuşlar sınıf keskin pençeleri ile büyük ayakların farklıdır.

Nerede Baykuşlar vardır

Baykuşlar Antarktika hariç ve en okyanus adalarında tüm kıtalarda bulunurlar. Peçeli baykuş ve kır baykuşu olarak Bazıları, en yaygın türler arasındadır bu bireylerin az sayıda Palau ve baykuş Seyşeller ada endemik tür olarak diğerlerinden iken.

Baykuşlar genellikle Şahinler daha popülasyonunda yüksek bir yoğunluğa ulaşmak. Onların gece alışkanlıkları ve gizli gündüz davranış avcılık gelen koruma sağlamak. her bir çift, yaklaşık 200 metre vardı ki Baykuşlar ormanlık alanlarda ağırlıklı olarak yaşayan, en böcekçil temsilcileri özel alan paylaştı.

habitatı ve beslenme arasında

Baykuşlar tropik ormanların yoğun üzere otlaklar ve tundradan neredeyse tüm habitatları kullanırlar. En dağılım ve yoğunluğu esas olarak iç içe geçme için uygun siteleri mevcudiyetine yerine olası üretim sayısı ile sınırlıdır. Üretim türü büyüklüğüne bağlıdır yırtıcı bir kuş. merada av Baykuşlar (Peçeli baykuş, Kısa kulaklı baykuş), uçuş sırasında olası kurbanları sapı ve ardından hızla çim ve yakalamak kemirgenler düşmek.

Birçok orman baykuşlar clearings eteklerinde göletlerde levrek avlayarak geçimlerini için. Güneydoğu Asya'da, ev için şahin baykuş, levrek ve çeşitli uçan böceklerdir yiyecek. Whiskered baykuş ağaçları böcekleri yakalar. Elf (baykuşlar müfrezesi) uçuş sırasında kendi kanatlarıyla böcekler iter ve sonra gagasıyla onları yakalar. Madencilik genellikle tüyler, kürk ve kemikler gibi sindirilemeyen elemanları ile, bütün yutulur.

Kaç canlı baykuşlar

ömrü baykuş boyutuna genellikle bağlıdır. Onun yaşam döngüsü daha kısa, kuş küçük. Daha küçük türler için çok hızlı bir metabolizma ile karakterize ve sonuç olarak, daha hızlı yaş, fazla gıdaya ihtiyaç ve olmasıdır. Ancak, kesin olarak kimse baykuş hayatımızın gerçek uzunluğu denilen edilemez.

yırtıcı düşman ve hastalıklardan korunur esaret, olarak, daha büyük türler yaklaşık 20 yıldır yaşıyor. Vahşi doğada en çok 5 yıla kadar yaşamaz, ve biraz daha fazla üreme sezonu yaşamıyorum. Büyük boynuzlu baykuş vahşi 13 yaş ve esaret 38 yıl ortalama yaşıyor.

davranış Özellikleri

bir baykuş yayarlar Wuhan, belirli bir ses, çiftleşme döneminde ve toprak savunma için özellikle önemli bir rolü. sesler, yanaklar, uçuşta kanat çırpar olun vokal tonlama, tını ve ritim çeşitli her türe özeldir. az melodik rağmen Ses, erkeklere göre daha yüksek kadınlarda değişir.

İlginç şekilde beslenme dönemi ve dans sırasında kuşları davranırlar. dişiyi memnun etmek amacıyla, erkek kur sırasında çömelir,, fiyonklar kuyruk yükseltir. Kuş tehlikeyi tehdit ederse, özel bir savunma mekanizması devreye girer. yuva korurken büyük baykuş çoğu görsel olarak öne doğru kanat büküm ve farklı yönlere sallanan gövdenin büyüklüğünü arttırır. Şu anda, tüyler kuş türleri daha tehdit edici hale yetiştirilir. Çoğu zaman, yaşam beklentisi baykuş tehlikeli durumlarda onun doğru davranışlarına bağlı.

yuvalama Özellikleri

Temelde ağaçlarda veya kayalar üzerinde doğal deliklerde yuva baykuşlar. Peçeli baykuş ve Avrasya baykuşlar genellikle binaların oyukları kullanılabilir. Bazı büyük türler şahinlerin veya karga eski yuvalarını kullanırlar. Çayır ve tundra baykuşlar en azından kemirgen oyuklarda küçük bir tepe üzerinde yere yuva.

sindirilmemiş Kürk, tüyler ve tükürür kuşlar yumurta koruma sağlamak pelet üretimi şeklinde kalır. Yuvada Astar yapraklar, çimen veya diğer yumuşak malzeme vardır. küçük baykuş çöl bölgelerinde büyük kaktüslerde ağaçkakan tarafından yapılan delikleri işgal eder. Yumurta kuşlar formun başka bir grup daha küreseldir.

ilginç gerçekler

  • baykuş yaklaşık 200 farklı türü vardır.
  • Baykuş çoğunlukla geceleyin vardır.
  • Çoğu baykuşlar böcekler, küçük memeliler ve kuşlar için avı.
  • balık Bazı türleri yakalamak ve yemek için.
  • yakalamak ve av öldürmek için onlara yardım güçlü pençelerini Baykuş.
  • Bunlar büyük gözleri ve düz yüzün var.
  • Baykuşlar onun kafası 270 derece dönebilir.
  • ileri görüşlülüğünü, yani, açıkça yakın şeyler göremiyorum Baykuşlar.
  • Onların uçuş yırtıcı diğer kuşlara oranla çok sessiz.
  • tüylerinin rengi onları çevre ile uyum sağlar ve kamuflaj bir tür olarak hizmet vermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.