SağlıkSağlıklı beslenme

Badem - Bir bitkide fayda ve zarar

Badem - Bir ağaç veya çalı cinsi erik ait. Bu bitkinin meyve - Bir kemik veya badem - uzun dünyanın birçok bölgesinde aşçılık sanatları ve pasta sanayinde kullanılmaktadır. Et yemekleri, salata ve pişmiş ürünler, hem de somun ve kurutulmuş meyve bazı karışımın bir parçası olarak mevcut bulunmaktadır. Gıda olarak meyve kültürel tatlı badem tüketilmesi.

Tek çekirdekli ve fındık - bu renkli kimyasal kompozisyona sahiptir oldukça spesifik faydaları olduğunu. istisna ve var badem. Yararları dikkatli olmak için onunla yiyerek böylece ve zararları yakından bu üründe iç içedir.

En önemli antioksidanlardan biridir genç organizmayı destekler ve serbest radikallere karşı korumak - Badem E vitamini yüksek bir konsantrasyonu vardır. meyve ürünlerine isnat edilebilir Böylece, kullanımı gelişmekte maligniteler riskini azaltır. Buna ek olarak, birçok organ ve sistemlerin çalışmalarına dahil B vitaminleri açısından zengin badem. düzenli diyette badem katılmak eğer Saç, kirpikler, cilt ve tırnaklar, daha güvenli ve sağlam olacaktır. dış için bu meyvelerin kullanılması ancak onların çeşitli türevleri (ekstreler, ekstreler, küspe) birçok kozmetik ürünlerinin unsurlarıdır, yadsınamaz. Badem yağı, badem su, badem kepeği ve sözde "badem sütü" İyi bir temiz ve kavurucu güneşten, ek olarak koruma sağlayan, cildi yumuşatır.

Besin değeri meyve zengin kimyasal kompozisyonu tarafından tespit edilir. vitaminler ek olarak, temel bir yağ asidi, karoten ve karotenoidler, hem de potasyum, manganez, fosfor, demir, bakır, sülfür, florin ve bazı diğer makro ve mikro tuzları içerir. yağ ve protein ve oldukça yüksek kalorili badem fındık. Onlar neşelendirmek ve vücuda güç verecektir, bir tonik etkisi vardır. Bu yüzden sık sık ofis çalışanları ve zihinsel aktivite yer alan diğer insanlar için bir aperatif olarak badem öneriyoruz. Buna ek olarak, ne zaman sedanter yaşam tarzı fındık bile küçük bir miktar size açlığı tatmin sağlayan ve kilo alımını teşvik çünkü şeklini muhafaza etmesi yeteneğidir. Badem ve çeşitli atıştırmalıklar dağcılar, mağara kaşifler, dağ turist üyesi bulunmaktadır - bu çok ihtiyaç duyulan enerji ile vücut sağlayabilir lezzetli ve besleyici zam, için büyük bir yemek.

tatlı yanı sıra, aynı zamanda bir vahşi vardır acı badem. Yararları ve bu türlerin zararları dikkatle incelenmelidir. yarılmasıyla zehirli serbest bırakan bir madde - acı badem tohum çekirdeklerinden glikozit amygdalin içeren hidrosiyanik asit. Bu difteri, astım, kramp ve diğer rahatsızlıklar için baharat veya homeopatik ilaç olarak küçük dozlarda kullanılır.

Biz vücudun olumsuz tepki aşırı kullanımı acı ama aynı zamanda tatlı sadece badem sebep olabilir unutmamalıyız. Yararları ve fetusun zararları birkaç faktöre bağlıdır. Bunlar sindirim problemleri, obezite ve kalp hastalığı ile kendinden geçmek gerekir. alerjik reaksiyonlara eğilimli olan insanlar, aynı zamanda badem yemeye çok dikkatli olmalıdır. bürünebilir bu fındık aşırı miktarda ve kesinlikle sağlıklı insanlarda, özellikle çocukluktan hasar.

Eğer ölçü ile uyumlu ise badem, beyin uyarır kanı temizler, normal metabolizma iyilik, öksürük ve boğaz ağrısı ile yardımcı olur, sinirleri yatıştırır ve diğer tıbbi özellikleri bir numarası vardır gibi, olumlu etki, yadsınamaz. yararları ve zararları hem düzgün vücudu güçlendirmede somut sonuçlar elde etmek için bu ürünü kullanmak gerekir - badem gerçeğini unutmadan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.