Ev ve AileAksesuarlar

Altın yaprağı. altın varak ile Tezhip

Ne kullanılan tek başarılı konaklar ve başarılı kişilerde de hayatta bu dünyada kral izin verilmesi için. Biz dekorasyon iç, mobilya altın ve altın takı kullanımı, hem de binaların mimari elemanların dış parça bahsediyoruz. Tabii ki bu kullanılan saf metalden yapılmış ve özel bir teknoloji parçası değil - altın yaprağı, menşeyli yaldız çok uzak zamanlarda.

dekoratif süsler kıymetli unsuru

Altın - çok pahalı bir malzeme büyük projelerde kullanmak. Bu nedenle, eski çağlarda insanlar dekoratif amaçlı tasarruf onun plastisite için bu metal kullanmaya başladı. Örneğin, sedye Firavun için, atın. Bunlar hantal ve saf altın döküm bak. Ama aslında, bu altın varak çok ince tabakasıdır kapsar.

sanayi, sovershenstvovaniyutehnology ve araçlar ve herkes gelemez lüks dekor Çevrende birçok yeni malzemelerin ortaya çıkması geliştirilmesi yoluyla. Ancak bu olasılık böyle Potal veya akrilik boya "altın varak" olarak alternatiflerin kullanımından kaynaklanır.

malzemenin hazırlanması ve kapsamı için yöntemler

Yani bu nedir - altın varak? Bu terim zamanın derinliklerinde gizlenmiş eski uygarlığın bize geliyor ve "kapsayan", "yüzey", anlamına gelmektedir. O kelime "kişi", "ön" dan "Susalny" kavramına dönüştü. yüzey kaplamaları "bakışta" - Eğer dilbilim ve diğer bilimlerin labirent atılmak yoksa, altın varak nedeniyle yol kullanımını onun adı var.

Bu tür malzemenin kapsadığı Dekoratif tasarımlar, güzellik, zarafet ve lüks hissini ve mobilya ve odalar verir. o malzemenin çok ince yaprak kullanımını gerektirir çünkü Ama bitirmek bu tür kullanımı çok zordur. Bunların kalınlığı, milimetrenin 13 67 milyonda arasında değişir, ve bunlarla çalışan bazı eğitim gerektirir ve özel teknikler ve aletler kullanılarak ana.

Altın varak içinde otvaltsovanny ve metal parçanın belirli bir kalınlığa kadar ısıtıldı aktarılır, bir teknoloji "bölme" kullanılarak hazırlandı "atlama". Daha önce, bu işlem birkaç aşamada gerçekleşti ve insan zaman ve emek büyük miktarda gerektiriyordu. Şimdi ise bilgisayarlı ve mekanize, ancak yüksek maliyet hala oldukça yüksektir edilir - altın varak sadece bir kilogram elde edilir kıymetli metalin iki buçuk kilogram gelen. malzemenin bitmiş bildiriler özel bir biçim kitapçıklarının tabaka arasına yerleştirilir. bu kitap ağırlığı altı gram bir ve iki onda gram arasında olabilir. Belirtilmelidir ki, iki buçuk gram aktif madde ağırlığı kullanılarak harici kullanım için. numunenin bağlı fiyat olan Altın yaprak, 36-40 dolardan kitabın başına kadar birçok özel mağazalarda satın alınabilir.

yaldız teknolojisi

Dekor uygulama tekniği iki ana tipe ayrılabilir. Kökeni - altın folyo yüzeyine aktarılır, daha önce bir lak ya da yağ bileşimi ile kaplanmıştır. O mat denir. mat yüzeyli Bu tür özellikle zarif değildir. Ancak bu uygulama yöntemi, daha kararlı olan ve malzeme ve dış çeşitli dekoratif bir iç iş olarak gerçekleştirilirken kullanılır.

Başka bir tip - polimentny (yapışkan), suda tutkal karışımı ile muamele edilmiş yüzey üzerinde altın varak empoze sağlar. Bu maksimum yüzey parlaklığı yaldızlı olan bir yöntemdir. dekoratif ahşap veya plastikten yapılmış dekorasyon ürünleri için iç ve çoğunlukla Döşeme sadece Ama eğer kullanımı mümkündür.

altın varak ile yaldız Özellikleri

Bu malzemenin kendisi ile çalışan karmaşıklığı olduğunu. ağırlıksız ve pahalı altın yaprak etkisi altında düşecek eğer Sonuçta, hatta en hafif taslak değil yüz dolar kaybına neden olabilir. Ayrıca, altın varak bir elleri alamaz - bu ağırlıksız ve kırılgan yapısı etkilemez hemen. O-olurdu ustaların elinde toza dönüşür. Bu nedenle onunla özel bir alet çalışma ve böyle bir hassas ve pahalı malzeme ile en azından sıradan tecrübeye sahip.

imitasyon altın

Birkaç ikame denir değerli bir metal dekorasyon işlemi değerini düşürmek. Bu altın gibi gümüş olabilir - Bakır temelli çift, ve altın - Talma. potal alaşımı gibi metalin kendisi ile tanıtılan kökenli bu simülasyon yaldızlı yüzeyinin yüksek maliyetli - ahşap ve alçı yaldız zaman alüminyum ve kalay disülfid ile gümüş, sık sık kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.