Sanat ve EğlenceLiteratür

Aşk hakkında Güzel ve akıllı ifadeler

Ve bu aşk konuşmak gerekli olup olmadığını? Bu herkesin değil. hiçbir uzlaşma duygudur az değil çünkü: ya öyle ya değildir. kendisi iniş ve sevgi, yavru ifade edilemez zevk ve muazzam şoklar çıkışlar yaşadı kim Ayrıca hiçbir kelime gereklidir. Ayrıca, sadece seri olarak sevgi gören, bir iyi nişanlanmış ifade altındaki anlamı ile anlaşılmalıdır olası değildir. Ve yine insanlık ısrarla ve şevkle aşkla ilgili güzel cümleleri aramaya devam ediyor. O değil aşk, sevgi ile ilgili - yani duygulu.

Eh, bizim için arayın.

Aşk ve halk sanatı

Garip, ama aşk hakkında en apt ifade insanlar icat etti. Ünlü olduğu "Alçak Adam, keçi aşık!" Biz saflık ve edepsizlik bu tuhaf ifadeyi reddederseniz, o herhangi psikolog anlaşmak için hangi ile algılayacaktır. Biz akıllıca seçin ve kalp ve herhangi bir özel hak için değil seçilmiş onun sevgisi, ancak sadece yanlış değil. Aşk, sadece söylemek, en adil bir duygu değildir. Gibi bütün: kötülük ve çirkin, hasta ve aptal. Çok İhmal türlü: zeki ve güzel bir nadir ruh ve altın gibi bir kalbi olan insanlar. Bu yüzden tutkulu duyguların nesneler genellikle beklentileri kadar canlı değil herhangi bir mucizedir, ve eylemler söz konusu hayvana karşılaştırılabilir? Fakat umutsuz sevgi ve sevgi gerçekten kötü!

A. S. Puşkin aşk

Bildiğiniz gibi, büyük Rus şairi aşk ilişkileri alanında büyük bir uzman oldu. Yani aşktan en ünlü ifadelerin yazarıdır. Örneğin, ünlü "Her yaş için Aşk." Ancak, herkes bu satırların genel olarak kabul edilen orijinal ile ters açıkça olduğunu bilir. o cümleyi, ünlü yazar sadece genç, genç bir duygu "çekme" roman "Eugene Onegin" de. Ama hepimiz dedi kelimeleri olmalıdır için opera sürümü, çok daha yakın: "hayatının baharında Onun gusts faydalı ve gençlik, zorlukla ışığı gördü ve gri kafa ile askerin kaderi kavrulan" Orijinal yakalanmayan nedeni, bunu anlamak kolaydır. her yaşta insanın kalp duyulara set, bu nedenle daha tanıdık ve anlaşılır aşk ateşi yakıt ve onu söndürmeye çalışmayın bu kelimeler edilir.

Bu arada, şair olarak, aynı zamanda yanlış alıntı sevgi, hakkında başka ifadeler vardır. İşte bir örnek: (: "Daha iyi o bizi sever" orijinal olarak) "daha az bir kadını seviyorum, daha o bizi sever". Ve bu belirsizlik kazara yakalanmış değil. onun "daha kolay" ile Puşkin aşk hakkında muhtemelen çok değil demek, bunlarla, flört konusunda hangi doğal kolaylığı, huzur, acının yokluğu. Ama "daha" versiyonu erkek bölünmemiş anlamda yanmış ile gelip görünüyor. O tutkuyla severdi ama hiçbir karşılıklılık bulundu ve birisi için onun güçlü duygular bir yük olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla görünüşte doğru sonuca: Bir çok daha az duyguları sevemem - daha doğrusu sonuçları! Ama bu gerçekten doğru olup olmadığını? Kim bilir!

sevgi ve bilgelik Hakkında

duygular düşünceler bu yığın henüz çok farklı ve çelişkili ve yazılı Hakkında ayrıca bazı gerçekten akıllı ifadeler aşk hakkında. İşte bunlardan biri: "Bir yaşayabileceği kiminle bir kadınla evlenmek asla. tek yaşayamaz onsuz birini evlen. "

Bu şaşırtıcı ilk bakışta duyulur. Ama bu kelimelerin anlamlarını okuma ikinci, üçüncü, onuncu sonra netleşiyor. üzerinde sadece yarısı amaçlanan adam hakkında tüm konuşma aksine, onların yaşam yolunda insanlar genellikle rahat birkaç ortakları oluşur ve bir birlik oluşturmak için deneyebilirsiniz. Ama aşk - Bir adam iyi olduğu zaman değil. Aşk - onsuz mümkün değildir!

Büyük aşk

Birçok ünlü insanlar onun yaptıklarının ve başarıları için sadece bilinmektedir. Bazen ilgi ve coşku halk tarafından algılanan hayat ve aşk üzerine harika cümleyi, kaleme. İşte bu tür ifadelerin sadece küçük bir parçasıdır. "Love şans gibidir: o onun peşinden sevmez" (T. Gautier). Veya: (S. Maugham) - - (L. Hay), "Bu kayıtsızlık aşk trajedisi" "Love it içimizde hep bir dış tezahürü değil".

Bu ifadeler uzunluğunda olabilir numaralandırma ve bunların her birini kabul kolay olabilir. Ama bir şey kesin: Bu insanların hepsi onların dediklerini çok iyi bilmekteyiz. Onlar derin duygu ilk elden biliyordu!

En apt ifade ait olanların çoğu, bir huysuz, alaycı biçimde düşüncelerini giydirdi. "En aptal kadın ama sadece en zeki, en akıllı adam ile başa çıkmak mümkün -. Aptal biri" Bu güzel bir söz R. Kipling aittir. Peki onunla tartışmak için? Kadınlar kesinlikle olmazlar!

aforizmalar yazarları genellikle bilinmemektedir, ancak söylenenleri duygusunu hayran engellemez. İşte aşk hakkında bazı kısa ifadelerdir: "Geldim, gördüm, o kazandı"; "Love uçuşu ile yalnızca aşılır"; "Love - kalbinde bir diş ağrısı." gerçekten şaşırtıcı bu tür aforizmalar listesi. Ama daha da etkileyici insan duyguların çeşitliliği ve dersleri paylaşmaya karar verdi herkesin tecrübe tekliği öğrendik seviyorum.

Aynı konuda Faina Ranevskaya

Büyük Sovyet aktris Ranevskaya onun filmde canlı roller değil, aynı zamanda esprili ifadeler için sadece bilinmektedir. aktris özel hayatıma çok mutlu değildi, bu yüzden aşk ve aile hakkında deyimler komik ve acı dolu hem yaptı. Bir genç kız Ranevskaya istedi izleyici ile toplantılarından birinde: "Sevgi nedir?". Cevap kısaydı: "Ben unuttum." Ancak, bir dakika sonra, aktris açıklık: "Ben çok hoş bir şey olduğunu hatırlamak ". Aynı acı ironi yürütülen ve büyük sanatçının diğer ifadeler. "Aile her yerini alır. Bunu başlamadan önce Yani, daha önemli olduğunu düşünmelisiniz. tamamını veya bir aile " Başka: "Masal - o bir kurbağa evli ve bir prenses olduğu ortaya çıktı zamandır. Gerçek bir hikaye, bu zaman tersidir. "

Sonuç

Popüler bir Sovyet şarkı devletler kez: "Aşk Hakkında deme - Bu konuda her şeyi söylüyor." Ama görünüşe göre, bütün kelimeleri konuşulan değil. Onlar, yeni insanların dünyaya gelecek sevgiyle kalpleri kırmak ve sonra bazı vurucu bir cümleyle için kendi trajedisini dönüştürülür. Ama her zaman başkasının aşk deneyimine güvenmek gereklidir? o onların gerçekten paha bulmak daha iyi olmaz mı? Doğru duygular acı olabiliyor. Ve tuhaf ifadeler yalnız aşka değerlendirilecektir daha bu acı yaşamaya daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.