FormasyonBilim

Beyin ve omuriliğin gri madde gri madde

Merkezi sinir sistemi, omurilik ve bir beyin. Bileşiminde üniformalı beyin madde, onun formu beyaz ve gri madde. kadar beyaz sinir lifleri, sırasıyla sahip olan bunların işlemleri, bir beyaz renk. Gri - sinir hücreleri ve bu hücrelerin süreçlerin bir küme.

Spinal gri

sinir kökü hücreleri kiriş nöronlar iç hücreleri: Bu iç gruplanır nöron üç tip çok sayıda oluşturdu. içinde yer alan ve çevrili beyaz madde. Bu motor nöronların bir artış ile ilişkilidir servikal ve lomber omurga, daha gelişmiş olduğunu.

merkezinde bulunmaktadır omurilik tüm uzunluğu boyunca uzanan bir merkezi kanal, ve bunun için merkezi öneme sahiptir. Kanal içinde bulunan beyin-omurilik sıvısı. Bu ara denir gri madde ile çevrilidir. Burada, gri madde ikiz ön, yan ve arka eşli sütunlar ayrılabilir. Buna uygun olarak, bir enine kesitte boynuzu üç vardır: ön, yan ve arka.

Ectocinerea

omurilik medulla oblongata herhangi bir değişiklik olmadan geçer. uzunlamasına ve arka arasında oluşan sınır, sinirler birinci çift köklerini bulunduğu bir yer omurilik. alt daha kalın bölümleri üst kısmı. Beyinde, uzatılmış çekirdek dengesi, koordinasyon, metabolizma, kan dolaşımı ve solunum sorumludur. köprü ve beyincik: arka beyin iki bölümden oluşmaktadır.

Köprü - beynin tabanına tarafından bulunan beyaz bir silindir. Ön Eğer beynin bacaklar ve arka sınırını görebilirsiniz - soğanilikteki için. Bir kesit beyaz maddeyi ve gri çekirdeğini inceledi. Devam medula çekirdek sensör sistemleri düzenlendiği, köprü, ve kafatası sinirleri dorsal parçasıdır. İşte beynin gri madde hakimdir. Beyincik beynin arka altında bulunur. solucan - Bu hemisfer ve orta bölümden oluşur. Solucan iki yarımküresini bağlar. Beyincik katman menderesler oluştururlar beyinciğin korteksin gri madde kapsar. beyaz madde girus nüfuz eder. Beynin kendi kapakları gri madde üstünde. Resim içinde bölüm bir ağaca benzer.

çekirdeklerinin gri madde arasında en önemli ve en anlamlı odak noktası gerçekleştiren kırmızı çekirdeğidir. Tesisat orta beyin - iki santimetrelik bir uzunluğa sahip olan bir dar kanal. Bu üçüncü ve dördüncü ventriküllere bağlar. Bu kanal, merkezi ve küçük hücrelerden oluşan bir beyin, gri madde çevreler. orta beyin meselesi kabuğunun altında bulunan merkezlere ait çekirdeklerin oluşur ve duyarlılık her türlü sorumludur. Telencephalon, iki parça, iki hemisfer oluşur. ince bir plaka şeklinde beyin gri maddenin serebral korteks. Bu çok sayıda sinir hücreleri tarafından oluşturulur. Bu hücreler, tabakalar halinde ayrılabilir. Her katman, sırayla, bunun doğasında belirli özelliklere sahiptir.

Böylece, gri madde - nöronların ve dendritler bu topluluğu. Tıkanıklık bir omurilik ve beyin oluşturan, merkezi sinir sistemi içinde meydana gelir. Bu materyal, serebral korteks ve subkortikal çekirdekleri oluşturur. omurilikteki Madde yaklaşık Otuz milyon tane olan sinir hücreleri tarafından oluşturulur. Beyinde bulunan gri madde hacmi entelektüel gelişim seviyesini etkilemek için yapabiliyor. Bu bilgilerin o gri madde ilave miktarı önemli ölçüde daha hızlı işlem bekleniyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.