SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bacağındaki küçük parmak kırığı: İlk yardım

yandan küçük parmağının bir kırığı tanısı ise, "Ketanov", "Ketorol", "Pentalgin" ve diğerleri. Bundan sonra,,, immobilizasyon yürütmek istiyorum yani hareketsizlik yara site değil sadece böyle "NISE" olarak anestezi geleneksel analjezik ilaçlar, yürütmek için gerekli olan ancak altında ve üstünde. Sen eldeki malzeme herhangi birini kullanabilirsiniz. Yaralanma gerçeği teyit etmek için, kırık sitenin röntgen inceleme için bir klinik veya acil servise gitmek gerekir. Genellikle küçük parmak kırığı ve hastanede yatmak gerekmediğini diğer parmak, tedavi ayaktan şartlarında gerçekleştirilebilir.

nedenleri

travma görünümleri

Ayak etkisi, sıkıştırma ve bozulmamış kemik üzerinde etkili başka faktörler açığa zaman bacak üzerinde küçük parmağının Kırılma meydana gelebilir.

patolojik görünüşüdür

Kemik, osteomiyelit, osteoporoz, hiperparatiroidizm ve diğerlerinin tümörleri: hastalıkları, kemik kuvvetini azaltır oluşur.

Önem öne:

- tam kırığı;

- önyargı olmadan bacağındaki küçük parmağının kırılması;

- kemik parçalarının yer değiştirmesi;

- kısmi (çatlak veya çatlaklar).

zarar görmemiş deri salgılar göre:

- kırılma kapalı - travma alanlara komşu olan ve dış çevre ile iletişim olmayan doku yırtılma olmadan;

- Dış çevre ile yumuşak doku yaralanmaları eşliğinde kemiğin bütünlüğünün ihlali ve haberleşme - küçük açık bacağındaki parmağının kırılması.

Ayrıca öne:

- sochetannye kırıkları - iç organların veya kafatası yaralanması ile birlikte;

- Kombine - bir veya daha fazla bölgelerin kırığı;

- lokalize.

belirtiler şunlardır:

1. Göreli. Şişme, ağrı, disfonksiyon, parmak hareketi, deri veya tırnak altında kanama keskin ağrı.

2. Mutlak. basıldığında - kemik enkaz, parmak anormal pozisyonu, doğal olmayan hareketlilik krizi.

semptomların Nispi Yoğunluk sadece farklı bir yoğunlukla, her zaman değişen derecelerde mevcuttur. Sonuç olarak, kemik tselostnoti ihlali farklı boyutlarda vasküler lezyonlar oluşur. Prensipte, özellikle fark edilmez, fonksiyonlar ihlali eşlik yürüyerek küçük parmak Kırılma. ilk kemik kırık olduğunu belli değil çünkü nedenle, kurbanların tedavisi için, hemen uygulayabilirsiniz. Ama daha sonra ağrı ve artış ağrısı doktor ziyaret etmek zorunda.

tedavi

Tedavi yaralanmanın şekli ile belirlenir. kırık açmak için kuduz aşısı gerektirir ve antibiyotik tedavisi enfeksiyonun başlamasını önlemek için gereklidir. aradan ve hemen tedaviye de ilaçların seçimi kırık sınırlamasına dayanacaktır.

Kırılma tırnak kemikleri

İlk anestezi. Çivinin distal falanks sakatlanması halinde kemiğin immobilizasyon yapmak için yeterlidir. Bu sabit bir parça aracılığı ile kan partikülleri de ortadan kaldırır.

İlk ve orta falanks kırığı

Ayağın alan üzerinde alçı ateli empoze. eklem içi kırığı tedavisi için cerrahi tedavi gerekebilir. Devre dışı bırakıldığında cerrahi tedavi 7-8 hafta sonra restore.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.