SağlıkTıp

Artroz için kondopatektorateterler

Yaşlı insanları sıklıkla etkileyen hastalıklardan biri artrozdur. Bu hastalığın belirtileri çok daha erken ortaya çıkabilir. Genellikle, önce egzersiz sırasında ve yürüme sırasında eklem ağrısı olur. Çoğu kişi kendisine fazla dikkat etmez ve kendine ilaç tedavisi yaparak ağrıya önem vermez. Hastalık zaten çalışıyorsa, doktor daha sonra tedavi altına alınır. Cerrahi veya terapötik olarak tedavi edilebilir. Cerrahi müdahale, diz ve kalça eklemlerinin artrozu için komple yıkım tedavisi sonrası uygulanır.

Hastalıkla mücadelede özel bir yer kondroprotektörler tarafından işgal edilmektedir. Artroz ile bunlar, hastalığın ilerlemesini yavaşlatan ve kıkırdak dokuyu restore eden vazgeçilmez ilaçlardır . Uygulamaları yapıldıktan sonra, artiküler sıvı üretiminde bir gelişme, "yağlama" özelliklerinin normalleştirilmesi, eklemin kıkırdak yüzeylerinin restorasyonu. Hastalığın ilk işaretleri ortaya çıktığında bunları uygulamak önerilir.

Kapsüller, tabletler ve tozlar biçimindeki sorunlar (kondroprotektörler "Don", "Teraflex", "Artra"). Ayrıca intraartiküler (Ostenil, Fermaton) veya intramusküler (Mukosat, Dona) enjeksiyonları ile de uygulanabilirler.

Artroz için kondroprotektörler, kullanım endikasyonları farklı olduğundan yalnızca doktora danıştıktan sonra alınmalıdır ve her biri ayrı ayrı atanmalıdır. Süreyi 3 aydan az olmamalı tedavi seyrini tam olarak tamamlamak ve düzenli aralıklarla tekrar tekrar geçmek gereklidir.

Artroz tedavisinde, aşağıdakiler gibi ilaçlar:

- "Arteparon". Bu ilacın bileşimi, kıkırdağın kompozisyonu ile benzerdir. Eklemin tahrip edilmesini önler, hastalığın gelişimini engeller. Kas içinden, başlangıçta iki ay boyunca haftada iki kez ve dört ay boyunca her iki haftada bir kullanılır. Önemli olan gidişatı tamamen korumaktır, o zaman bir sonuç doğar.

- "Mukartin" - mukopolisakkaritin sülfat eteri. İlacın dozajı 2 ml'dir. Çalışma ilkesi ve uygulama şekli "Arteparon" a benzemektedir;

- Rumalon. Hazırlama biyolojik olarak aktif maddeler, yani amino asitler, pethidler, nükleotidler, kondrositler, proteoglikanlar ve kemik iliği hücreleri içerir. Artroz için bu gibi kondroprotektörleri uygulayarak iyileştirmeyi yapmak mümkündür: hastanın derzinde glikoz amin glikanları üretimi, hiyalüronik asit sentezi, hastalıklı eklemin yağlanması. Dolayısıyla sinovyal sıvının bileşimi elverişli hale gelir. İlaç günde bir intramüsküler olarak verilir. Toplam 0.1 ml'lik 25 iğne enjeksiyonu yapılmalıdır. Cihaz sadece artrozun ilk safhalarında kullanılır;

"Arthron" İlaçların özellikleri ve etki ilkesi, ilacın dozajı ve tedavi şekli "Rumalon" a benzemektedir.

Kondroprotektör grubu, glukozamin ve kondroitin sülfatı içerir. İlki, gerekli kıkırdak elemanlarının üretimini uyarır ve aynı zamanda tahrip olmasını önler, eklem dokularının restorasyonuna katkıda bulunur. İkinci enzimlerin kıkırdatöz doku üzerindeki yıkıcı etkisini nötralize eder, protein-kollajen oluşumunu hızlandırır.

Koksartrozlu (kalça eklemlerinin artrozu) kondroprotektikler semptomları ortadan kaldırmaz, hastalığın "temelini" etkiler. Bununla birlikte, koksartrozun 3. evresinde neredeyse tamamen tahrip edilmiş bir eklem ile pratik olarak faydasızdırlar. İmha edilmiş olan dokuyu geri getirmek mümkün olmayacaktır.

Artroz için kondroprotektörler çok yavaştır ve istenilen etkiyi elde etmek için rotayı en az üç kez tamamlamalısınız (yani, yarım yıl veya belki de bir yıl), fakat çok fayda sağlayacaktır. Artrozlu kondroprotektörlerin kontrendikasyonları neredeyse yoktur ve yan etkileri azdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.