SağlıkTıp

Bronchoalveolitis

Odak pnömoni - akciğer doku inflamasyonu bir belirti ile karakterize edilen bir hastalıktır. Bu etiyolojik, patogenetik, klinik belirtileri çok çeşitli bir özelliğidir. Hastalığın bir karakteristik özelliği, akciğer iltihabı, asiner ya da bölümünün sınırlı ölçüde.

Odak pnömoni genellikle diğer hastalıkların komplikasyonlarının sonucudur (örneğin, zaman durgun kan pulmoner dolaşımı oluşur hipostatik pnömoni) ya da bağımsız. geliştirme süreci bronşlarda ile başlar, bu yüzden bronkopnömoni denir.

Hastalık enflamatuvar odakların büyüklüğüne bağlı olarak sınıflandırılır. Bu prensip pnömoni göre ise büyük ve drenaj, küçük fokal ayrılmıştır. Genellikle proses, belirli bir segmentte akciğer lobüllerinden lokalizedir. Bu durumda, normal doku kesitleri patolojik enflamatuvar odakların ile dönüşümlü olarak.

Staphylococci, streptokoklar, pnömokoklar, Proteus, Legionella, E. coli, anaerobik bakteri, protozoa, mikoplazma, klamidya, virüsler: lobüler pnömoni herhangi bir patojen etkisi altında gerçekleşir.

Patojenler esas bronkojenik akciğer dokusuna nüfuz eder. altta yatan patolojik durumun gidişatını daha da karmaşık ikincil pnömoni, hematojen ve lenfojenöz yöntem olup, özelliği. Mikroorganizmaların Yayılma koruyucu azaltmak yan faktörlerin etkisi altında gerçekleştirilir bronşiyal işlevini koruma sistemi. Bu hipotermi, sigara, stres, toksik maddelerin inhalasyon içerir.

Karakter enflamatuar süreçler, enfeksiyonlu bir maddenin, lezyon kan dolaşım bozukluğu derecesi, mikroorganizma devlet özelliklerine bağlıdır.

Odak pnömoni değişken bir klinik tablo vardır. Hastalık akut, yavaş yavaş gelişebilir. Bu ikinci durumda, sıcaklık, titreme keskin bir artış vardır. Hastaların yaygın şikayetler göğüs ağrısı, hızlı nefes alıp verme, genel bir zayıflık balgam önemli miktarlarda serbest bırakılması ile ıslak kuru olabilir öksürük, vardır.

auscultation ve perküsyon: Hastalığın tanısı için kullanılan aşağıdaki enstrümantal yöntemler. İlk yöntem solunum ve içindeki değişikliklerin yapısıyla dinlemek için yardımcı olur. akut akciğer iltihabı varlığında dolgun hırıltı tespit edilmiştir. böylece Nefes sert karakterini alır. perküsyon tespit alanları körleştinnedeıı zaman sağlıklı doku alanlarla münavebeli. Katılım plörezi patolojik plevral sürtünme gürültü oluşmasına sebebiyet verir.

Laboratuarda çalışmalar ESR arttırarak kandaki nötrofillerin artış belirlendi.

birçok durumda bu komplikasyonlar katıldığı için Akut pnömoni sıklıkla fonksiyonel durumunun önemli bir bozulma ile sonuçlanan, acil tıbbi tedavi gerektiren. Hastalığın Tedavisi karmaşıktır. Bu toksemi ve enfeksiyon, solunum yetmezliği ortadan kaldırılması, organ fonksiyon geri vücudun savunmasını artırır ile mücadeleyle ilgilidir. ilaç seçimi altta yatan hastalığın doğasına değil, aynı zamanda ko-morbid koşullar varlığına sadece dayanmaktadır.

aşağıdaki gibi temel tedavi prensipleri temel bir rol antibiyotikler oynadığı bunlar arasında tıp ilaçlar, aşağıdaki gibidir: tanı tedavi etkisi geniş spektrum anlamına gelmektedir ihtiva patojenin türünü belirlemek için gözlemlenir. etyolojisi açıklama ve belirledikten sonra belirli bir enfeksiyöz ajan çukurluğu pnömoni biraz farklı bir görünüm kazanır. eylem ve dar benzer mekanizmalarına sahip birkaç antibakteriyel maddeler atandı. ilaçların zamanında ve rasyonel seçim ile Tedavi bronchopneumonia yedi gün ortalama biter.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.