SağlıkTıp

Nasıl multifollikulyarny yumurtalığı yapar ve bunu tedavi etmek gerekip gerekmediğini?

Bunlardan en ufak değişikliğin sağlık ve üreme yeteneğini etkileyebilir böylece yumurtalıkları, kadın üreme sisteminin çok önemli organlardır. Multifollikulyarny yumurtalık, ultrason sırasında tespit edilirse, çoğu durumda, norm olarak kabul edilir, ancak bu durum patolojik sürecin gelişimini gösterir işaretler vardır. Bize bu oluyor ki düşünelim.

adet döngüsü sırasında yumurtalıkların yumurta ihtiva fazla folikül, olgunlaşır. Onlar bir veya bu yapısal bileşenlerin iki büyüdükçe başkalarını sollamak ve anlamlı onların gelişimini yavaşlatmak başlıyor. Nihai oosit olgunlaştırma sonra baskın folikül patlamasının ve içerikleri karın boşluğunda görüntülenir ve fallop tüpü girer edilir. aynı anda sekizden fazla foliküllerine olgun zaman Multifollikulyarnaya yumurtalık yapısı tanısı. Bazı durumlarda, bu polikistik gelişmeyi işaret ediyor olabilir.

yumurtalık multifollikulyarnyh nedenleri:

- genetik faktörler;

- yetersiz salgılama luteinizan hormon vücut ağırlığında bir ani değişim neden olur ön hipofiz, içinde;

- ağız kontretseptivov kullanımı biten;

- ergenlik ergenlik.

yumurtalık multifollikulyarnyh belirtileri

ultrason taşınan Multifollikulyarny tipi yumurtalıkların genellikle tesadüfen saptanır. Bu olgu, lüteinizan hormonun düşük seviyelerinin sebep olduğu takdirde, bir kadının adet döngüsü içinde rahatsızlık yaşayabilir. Şiddetli vakalarda genellikle nedeniyle amenore gelişimi eşlik eder yumurtlama olmaması nedeniyle baskın folikül büyüklüğe ulaşması başarısızlığa. tam olarak faaliyete olmayabilir bu durum multifollikulyarny yumurtalıkta gibi bu patoloji, tıbbi müdahale gerektirir. Bu durumda, tedavinin ana hedefi vücuttaki hormon düzeylerini normale etmektir.

Multifollikulyarny yumurtalığı teşhisi kondu kadınlar düzenli belli hormonların için taranmalıdır ve periyodik olarak jinekolog ziyaret etmelidir, böylece sadece ultrason sonrası polikistik mümkün gelişimini ortaya unutulmamalıdır.

multifollikulyarnyh Yumurtalık Tedavi

o ise hormonal dengesizlik ve düzenli yumurtlama, hiçbir tıbbi tedavi gereklidir. Bu durumda, multifollikulyarny yumurtalık norm bir varyantı olarak kabul edilir. Hiçbir durumda popüler tarifler kullanarak kendi kendine tedavi olabilir ya da bir doktora danışmadan hormonal ilaçları almaya başlayın. Sadece ortak bir endokrinoloji ve jinekoloji anket yanı sıra kadın ile ilgili ilaçlar reçete edilebilir multifollikulyarnogo sendromun kesin nedeni kurmak sonra. Bir döllenmiş yumurta ve hamilelik müdahale etmeyecek bu nedenle çoğu durumda yumurtalıklarda gibi değişikliklerin yumurtlamayı etkilemez dikkat çekerek, edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.