SağlıkTıp

Artrit: semptomlar ve çeşitleri

en artrit ve ne semptomları nelerdir bahsedelim. Hastalık çok yaygın değil, ama onun belirtileri hala bilmemiz gerekir.

Poliartrit, belirtiler arasında, eklem iltihabı ile ilgili bir hastalık çoktur. Bazı durumlarda, birden fazla eklem iltihaplı olur ve bazı iltihap birinden diğerine iletilir - sıralı yani.

Hastalık kroniktir. birçok kan damarları ve sinir uçlarını içeren eklem dokuları iltihabı ile bağlantılı onun her bir yol ya da bir başka nedenleri,. Poliartrit, dikkate aldığımız hangi belirtileri eklemleri çevreleyen sinovyal membran etkiler.

Bu hastalığın çeşitli türleri vardır:

- psoriatik artrit. En sık kırk yaşından küçük insanlar bulunur. Yaklaşık altı ay psoriatik deri lezyonları sonra görünür. İlk semptom - ayak eklem ağrısı;

- romatizmal artrit olabilir. Enfeksiyon eklem içine alır eğer oluşabilir. Birden eklemlerde kronik hasarlara yol açabilir. Aslında bu çok ciddi bir sistemik hastalık olan bağ dokusu koşulu çok kötüdür. diğer organlara yayılması son derece hızlıdır. Bunu erken dönemlerinde iyi davranın;

- katı artrit. Onun neden tıkanıklık tuzları olduğunu. Bu hastalıkta iltihabı maddenin kristaller kaynaklanır.

- reaktif artrit. Hastanın vücudu, herhangi bir enfeksiyon kalır ortaya çıkar. Bu enfeksiyon erkeklerde kadınlarda sistit ve üretrit olabilir. Reaktif artrit konjunktivit, kolit, polinörite gelişebilir.

Artrit: belirtiler

Bu durumda belirtileri hastalığın nedenine yanı sıra görünümü bağlıdır. Kendisini kızarma, onun sınırlı hareketlilik, şişme, eklem bitti bulaşıcı artrit deriyle.

Romatoid artrit her zaman çok hafif semptomlarla başlar. Erken evrelerde hava değişimlerine hassasiyet görülebilir. Bu dönemde Ağrı zayıftır ve tümör neredeyse görünmez. Nadir durumlarda, yüksek bir sıcaklıkta gözlenen, ancak hastaların iştah hemen her zaman kötüleşir edilebilir. Bazı durumlarda, vücut ısısı veya eklemleri artmaz ve herhangi bir bireysel iç organlar - Bu hastalığın yol açabilir.

artrit ağrısı olan bir kişi, sadece yürümek değil, hatta sadece hareket etmek. çok şiddetli durumlarda, hastalık yatağına adamı zincirleme edilebilir. Evet, artrit semptomları gerçekten sıkıcı. "Yaşlı adam" bile çok genç adamı açabilirsiniz.

Artrit, belirtileri olan gözden geçirmekte olduğumuz ve iki yaşından büyük bir çocuk kendini gösterebilir. Ona altındaki çocuklar inatçı ağrı şikayetçi. incelemede, eklem az mobil hale gelmesi algılayabilir. Hastalık çocukların lenf düğümlerini etkiler. Ayrıca, onun için simetrik eklem hasarı ile karakterize edilir.


artrit tedavisi

Bu hastalığın tedavisi bir doktor tarafından reçete edilmelidir. İlk olarak o ilgilidir , romatoid artrit o tedavi hastalığın akut dönemini azaltmaya yönelik olmalıdır çünkü.

İlaçlar sadece ağrı kesiciler, ama aslında eklemleri tedavi edebiliyoruz kim aynı zamanda bu değil sayılabilir. Hasta glukokortikoidler almalıdır. Kural olarak, onlar etkilenen bölgeye doğrudan enjekte edilir.

Tüm artrit tedavisi romatoloğunuza atar. Bazı durumlarda, hastaneye zorunludur.

Birçok popüler yolu vardır artrit tedavisinin. Bu durumda, çeşitli diyetler, hem de banyo.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.