SağlıkTıp

LFK - O yöntemdir? kırık sonra karmaşık egzersiz egzersiz tedavisi

Terapötik fiziksel antrenman (fizik tedavi), - spor ve fiziksel kültür yoluyla rehabilitasyon ve egzersiz tedavisinin spesifik olmayan bir yöntem. Egzersiz tedavisi kurtarma sürecini hızlandırmak için terapötik ve profilaktik amaç vardır ve insan sağlığı bağımsız tıp dalı.

fizik tedavi ile tedavi

LFK - hasarlı veya hastalıklar geçiren hastaların tedavisinde zorunlu bir unsurdur , kas-iskelet sisteminin pratik olarak fizyoterapi engelli taşıma fonksiyonu ve hareketin kullanılmadan geri değil.

Danaus tekniği hastalık veya yaralanma ortadan kaldırmak için değil, aynı zamanda komplikasyonlar ve relaps önlemek için bazı hastalıkların önlenmesi ve aynı zamanda fiziksel terapi için de uygulanır uygulanabilir engeli kazanımı anlamına gelir.

Fiziksel egzersizler insan vücudunda hayati fonksiyonların uyarıcılar, bu nedenle, egzersiz - rehabilitasyonu için ana araçtır.

Terapötik egzersiz Modern dünyada kapsamlı tedavinin en önemli unsurlardan biridir. Karmaşık egzersiz terapisi bireysel olarak her bir kişi için mükemmel bir şekilde eşleşmiş egzersizleri taşır. kombine tedavinin başlıca avantajı, hastalıklı organ sistemleri, organ veya doku ile ilgili, ancak genel olarak bütün vücutta sadece bir etkiye sahip olmasıdır.

aksiyon LFK

Eğer kesinlikle fizik tedavi kurallarını takip ederse, bu mümkün:

- Hastanın fiziksel sağlığının oranını artırmak için;

- fiziksel performans oranı geri;

- geliştirebilir ve genel metabolizmayı geri;

- Hastanın psiko-duygusal tonunu geri;

- gövdenin kardiyorespiratorik fonksiyonunun işleyişini geliştirmek;

- kardiyopulmoner sisteminin işlevselliğini genişletmek;

- geliştirmek ve hastanın dengeyi yeniden;

- geliştirmek ve hareket koordinasyonunu geri;

- kaslarını güçlendirmek;

- Fiziksel aktiviteyi geri;

- dolaşımını artırmak;

- lenf iyileştirmek üzere;

- bağışıklık geliştirmek;

- bir önleyici etki yaratmak;

- ağrıyı önlemek için;

- sertleşme etkisi elde etmek.

Hem de fizik tedavi egzersizleri kullanarak gibi, sen elde edebilirsiniz:

- ağrının azaltılması;

- kasları ve bağları güçlendirmek;

- sağlıklı dokunun büyümesini, kıkırdak gibi, ve kemiği hızlandırılması;

- yüksek kan akışını teşvik toksinler, mendilleri.

Omurga tıbbi fiziksel eğitimin Egzersiz

kas-iskelet sistemi geri yüklemek için parçalar çeşitli jimnastik egzersizleri bağlıdırlar. Örneğin, spinal dekompresyon için biz anlatacağım hangi spesifik egzersizler bir dizi uygulanmasını gerektiriyordu.

Vis-egzersiz

crossbeam 1. Vis. sırasında Bu egzersizi tamamen omurga odaklanarak, tüm sırt kasları gevşer denemelisiniz.

kol demiri 2. Poluvis. Ayaklar yere olmalıdır Bu egzersiz sırasında, görevini basitleştirir. prensibi tamamen kasları gevşetmek gerekir, aynı kalır.

duvar çubukları 3. Vis. Hareket duvarına yüze yapılır. bacaklarını geri eğmek ve geriye doğru eğilip çalışmalısınız. Bu egzersiz omurga germe uyarır.

egzersiz yalan

masaya 1. Odak. kaburga kemerlerin altında ellerini tutarken, çalışma masası fırçaları germek gerekir. Daha sonra, asla yerden ayağını alarak ileriye vücudu yatırın. Biz omurga konsantre ve gergin nasıl hissetmek için denemek gerekir.

yüzükoyun pozisyonda 2. Egzersiz. midesinde yalan mı, kollar, ileri streç gerilmiş. Egzersiz streç göğüs uyarır omurga.

Sırt üstü durumunda 3.. Sırt üstü yatmak gerekiyor, aynı zamanda kollar, başının üzerine streç alır. Bu hareket lomber omurga germe uyarır.

servikal için Fizik tedavi egzersizleri

1. Bu egzersiz boyun kaslarını zorlayarak ederken, alnında avuç üzerinde baskı olmalıdır tamamlayın. Egzersiz 5-7 saniye tekrarlanan 3 kez sürer. Bundan sonra, geri başının yandan baskı yapması gerektiğini 5-7 saniye boyunca 3 kez tekrarlayın.

2. üzerinde yanı sıra, sol el sol tapınak iterek, boyun kasları germek gerekir sağ eli sağ tapınak. Egzersiz 3 kere tekrarlayın 5-7 saniye olmalıdır.

3. İlk adım hafifçe geri baş eğilmesine ve daha sonra yavaş yavaş juguler fossa çene tutma, öne eğilmesini. Egzersiz en az 5 kez olmalıdır tekrarlayın.

omuzlar tutmak ve baş düz olmalıdır başlangıç konumuna 4.. Sonra mümkün olduğunca sağa başını döndürecek. 5'ten fazla kez hareketini uygulayın. Tekrarlayın başka bir yol açar.

Başlangıç konumunda 5. boynuna çene preslenecek. Bu pozisyonda, sağdaki ilk 5 katından fazla kafa döndürmek ve sonra aynı sayıda bıraktı.

6. son hareketi yürütülmesi, geri atılmış baş sayfasında gerekir. Sol omuz - Ve sonra sağ kulak sağ omuza ve sol kulağına dokunma deneyin. her iki tarafta egzersizleri fazla 5 kez yapın.

Terapötik fiziksel kültür lomber

Bir hasta egzersiz fizyolog ile çalışırken olun doğru tedavi olabilir. Ama önleyici faaliyetleri durumunda fizik tedavi girişme ve kendi başlarına olabilir.

1. Vis veya poluvis. Bu egzersiz çubuğunda yürütülen veya ayaklarıyla veya olmasın ile zemin dokunuyor. Her durumda, egzersizin etkisi pozitif olacaktır. Dayan, 1 dakika birkaç setleri takip kasları, rahatla.

2. Başlangıçta, kalçalarına elleriyle duran adam. sol ve sağ, ileri yalın ve geriye on tarafından yapılmalıdır.

3. Daimi ve onun kalçalarına ellerini tutarak, pelvis yapılmalıdır hareketleri her bir tarafa, ileri geri, 10 kez sağa sola.

katta Egzersizler

1. diz ve elleriyle zemine karşı dinlenme ardından şeklinde katlanması için gerekli olan bir kalem bıçak ve başlangıç konumuna dönülür. Bu hareket 15-25 kere olmalıdır tekrarlayın.

2. Egzersiz onun karnına yalan. Daha sonra-up, push kollarınızı düzeltin ve yerden ayaklarınızı almadan, zemine karşı bükülmüş kollar dinlenmek. Egzersiz 10-20 kez tekrar edilmesi gerekir.

3. Zemin düz kollar üzerine oturan, aşağı diz için gereklidir. Sonra mümkün olduğunca sırtınızı yukarı eğilip başlangıç pozisyonuna dönün gerekiyor. Ayrıca, 10-20 kez tekrarlayın.

4. Egzersiz sırtüstü. Onun göğsüne ve tekrar başlangıç pozisyonuna dizlerini bükük bacaklar basın gereklidir. Yani 10-20 devam ediyor.

Normalde, fizik tedavi eğitmen yavaş ve nazikçe tüm hareketleri yapmak önerir. omurga crunch gibi veri trafiği evde profilaktik kullanım için uygundur çünkü bir yere haline gerekli değildir, bekleyin.

kırıklar egzersiz tedavisi

Terapötik egzersiz kırığı sonrası vücudun iyileşme şarttır. Bu amaçla, egzersizlerin kompleksi seçildi.

1. yaklaşık 10 kat hareketini tekrarlayarak, etkilenen kol veya bacak dönüşünü gerçekleştirmek için gerekli olan, hasarlı eklem hareketliliğini geri yüklemek için. Bu hesaba sıva kapalı atılıyor sonraki ilk birkaç gün içinde hareket kullanılamaz gerçeğini almalıdır.

2. Bu egzersizi yardımcı olacaktır kas tonusunu getirin. bir bacak veya kol uğradığı öne doğru yaklaşık 30 derecelik bir açıyla kaldırdı ve birkaç saniye basılı tutun edilecek. Birkaç kez hareketini tekrarlamak.

3. kas tonu tarafı ve uyluk arka getirmek yatağı kullanılarak hareketini gerçekleştirmek için. Böylece bir destek tutunmaya gereklidir 10 kat ileri ve yanlara sol salıncaklar ve sağ ayak gerçekleştirmek gerekir.

4. Kırık bacak bu egzersiz alıştırma terapisi kullanılır ve baldır kaslarını güçlendirmek için güzel bir etki yaratır edilir. Ayrıca desteğine ihtiyaç duyacaktır. kutbunu bakan otelde ellerini almak ve sonra yavaşça ona ayak oturup da yürüyerek yavaşlatmak için gereklidir. Gerekirse, yük artışı bir bacak hareketi gerçekleştirilebilir.

masaj

Masaj fizik tedavi ağrı ve kas gerginliği hafifletmek için yardımcı olur. Araştırmacılar masaj sırasında, kas gerilir doğruladı ve böylece inflamatuar yanıt hücreleri azalttığını. Bu masaj yaralanma kurtarma için çok faydalı olduğunu kanıtlıyor.

titreşim ile, basınç ve sürtünme organ ve dokuları etkiler. terapötik etkiyi elde etmek için, masaj, özel cihazlarla yapılan, ancak bir önleyici tedbir olarak ve elle yapılabilir olmalıdır.

Çoğu durumda, hastayı tedavi etmek değil, aynı zamanda bazı hastalıklardır tamamen sağlıklı kişiyi engellemek için sadece kullanılabilir ağrısız terapi, içinde, çok uygundur - fizik tedavi sonucuna varılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.