SağlıkTıp

Artrit tedavisi

kronik bir hastalık olarak adlandırılır Poliartrit ki burada aynı anda veya sırayla birkaç eklemlerin iltihaplı. Eklemlerin dokularda sinir uçları ve kan damarları birçok içerir. Hastalık eklem etrafında artritis sinovalnaya kabuk olduğunda. Ağrıya, bazı şişlik, eklemlerde gerginlik, boyutlarını ve şeklini değiştirmek neden olur. rahatsızlık başlangıç aşamasında sürüş sadece keçe ve zaman içinde sabit hale gelir. Ne zaman soğuk algınlığı, bir kural olarak, ağrı artar.

artrit tedavisi başlamadan önce ve belirtiler hastalığın nedenlerini tespit etmek incelenmelidir. nedeni hastalığın gelişme ne bağlı olarak, görüşlerini ayırt:

Romatoid artrit birden fazla eklem kronik lezyonlar ile karakterize edilir. O çok çabuk diğer organlara yayılma, bu nedenle ilk aşamada gerekli kurtulmak edebilmektedir.

nedeni, kristalli (ya da kuru) eklem tuzları ürik asit poliartrit birikmesini vermektedir. Tuz kristalleri böylece inflamasyona yol açar, onları rahatsız eder. Gut sadece bir örnektir kristal poliartrit olduğunu.

tüberküloz, bruselloz, belsoğukluğu: adı hasta şiddetli enfeksiyonların transferinden sonra, anlaşılacağı gibi hastalığın Bulaşıcı formu oluşur. artrit tedavisi, bu durumda, altta yatan hastalığı tedavi etmektir.

enfeksiyona bir ortak yanıt akciğer veya ürogenital sistemin en yaygın olarak, vücutta kalır olarak reaktif artrit geliştirir. O polinevrit, kolit, konjunktivit gelişimi için sorumludur.

Hastalığın Psöriyatik tipi ağırlıklı 40 yaşın altındaki kişileri etkiler. Bu psoriatik deri lezyonları sonra altı ile sekiz ay içinde gelişir ve çoğunlukla ayak eklemleri etkiler.

Bunun bir sonucu olarak, Burkulma, kırılma, eklemler, çürük çatlakların gibi yaralanmaların çeşitli post-travmatik artrit olabilir. Semptomlar kaslar, beceriksizlik hareket, donuk ağrı sırasında eklemlerin bir krizi şeklinde görünür.

artrit tedavisi (gerçekten, herhangi bir hastalık gibi) önemli kronik formu geçişini önlemek için erken bir aşamada başlatmak için. eklem fonksiyonunun ileri aşamada ihlal ediliyor ve bu genellikle sakatlık yol açar.

Kilolu lokomotor sistem yükünü arttırmak için bilinmektedir. Ön koşulu, bir yükü azaltmak için bir hastalık, kilo tedavisidir. İyi etki, ağrı, iltihap azaltan ve eklemlerde şişme diatermi, ultrason, masaj, parafin uygulamaları, tedavi edici egzersizler kullanılarak yapılan fizyoterapi sahiptir. artrit tedavisi, akut ve sanatoryum hizmetlerinde hastaların hastaneye içerir.

Halk ilaçları bu hastalık için çam banyosu (koni ve konuları), kızılcık infüzyon, yıpranmış turp, okaliptüs yağı kullanmanızı öneririz. eşit parçaya votka, terebentin ve yağ içeren iyi davranır karışım: ağrıyan eklemleri ovmak ve geceleri onları tamamladı.

Diyet artrit önemli bir rol oynar. et, balık, mantar: hastalığında diyet itibaren zengini çorba ekarte edilmelidir. Hayvansal protein az yağlı haşlanmış et, haşlanmış tavuk şeklinde tüketilmelidir. poliartrit yararlı balık ve balık yağı kapsülleri hastalar için.

Rafine gıdalar, sosis, konserve gıdalar ile pişirilir ve gurme diyet Dýţla kemik unu, hastalığı ağırlaştırabilir. Böyle limon, greyfurt, portakal, muz, ananas olarak meyve yemeye gerek yoktur. Ve içeceklerin - alkolsüz içecekler, Coca-Cola, güçlü kahve ve çay. Gıda, ev yapımı, basit ve tabii taze olması önemlidir. meyve ve meyveleri, kalça, ebegümeci, meyve suları, jöle ve bitkisel çaylar gül infüzyon taze çok daha yararlı komposto İçecek (ve kurutulabilir).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.