IlişkilerDüğün

Arap Düğün: açıklama, gelenek, görenek ve özelikleri

din lüks ziyafet için izin vermediği için, kapalı ve sıkıcı olay - Birçoğumuz Arap düğün inanıyoruz. Ancak bu durum böyle değil. Tabii ki, İslam'a itaat Bir Müslümanın hayatında belki de en önemli rol oynamıştır. O kısıtlamaların çok koyar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin her vatandaşın kendi görevine İslam kanunlarına itaati düşünmektedir. Saygılarımızla yürütmek için bir düğün töreni, orada kısıtlamalar bir dizi. Ama Araplar düğün birçok Avrupalının gıpta olacağını o kadar büyük kutluyoruz. Bu yazıda, Birleşik Arap Emirlikleri nasıl ünlü düğün hakkında söyleyecektir.

çöpçatanlık

evlilik kararı geleneksel olarak aile reisi olmuştur - baba. Çoğu zaman bu insanlar çocuğunun mutlu bir aile hayatının fikrini yönlendirilir. Bu ise, örneğin, aile reisi büyük bir meblağ, bu herhangi vicdansızca, ayrıca borç rahatlatma amacıyla borçluya evlilik onun güzel kızı verebilir bir kişiyi borçlu. Ya da, yararları almadan, başarılı bir ilk var tutkunun kızı veya oğlu vermek değil, yetişkinlik içine "sıyrılmaya" olacaktır.

BAE'de Kadınlar garip değil bu yüzden, sadece yakın aile ile iletişim, erkeklerden ayrı olarak tamamen canlı meşgul ebeveynler bir çift seçimi söyledi. Araplar olursa olsun diğer dinlerin takipçileri görünebilir nasıl baskıcı, bu tür alışkanlıkları için kullanılır.

Müslümanlar genellikle o evlilik öncesi gelecekteki kocası bkz ona yalnız konuşmasına izin gerekirken, eski adetleri takip. o sayabileceğiniz Hepsi - şans penceresinden görmek ve kimsenin bu konuda konuşmak gerektiğini söyledi.

gelin ve damat olarak birbirlerini tanımak?

annesi, kız kardeşleri ya da teyzeler: Bu damat yakınları aldığı bir - düğün, kız önce mevcut olan tüm bilgiler. Bazen damadın bir yargıç ve erken çocuklukta yapılan gösterimler. Arap yasaların dokuz yıla kadar Erkekler ve kızlar birlikte oynayabilir. Her gelinin babası da onu görmek imkanı olup olmadığı konusunda gelini sormak zorunda hisseder. Bu da, kız görmüş, fakat sadece bunu duymak onur olmasaydı söylemek zorunda.

gelinler babalar küçük "hile" vardır. anne kızı görüşüne kayıtsız değildir ve o, o belli kendi istekleriyle seçilmiş evlenirdim emin olmak istiyorsa, aşağıdaki gibi o ilerler: kızın annesi ve onun en iletişim, yanlışlıkla o adamlara akşam vermek istiyor öngörmektedir ederken, misafirler listeleri , wooed ve kadınların tepkisini izleyin kim çağırıyor. pozitif ise - doğrudan wooed olan kızı yakar ve bu konuda fikrini sorar. o düğün için onay, hazırlıklarını aldığında sadece.

Bazı durumlarda ve damat uygulanmaktadır düğün öncesi gelin ile iletişim kurarlar. İlk olarak, iki ailenin kadınları, sonra erkekler yaklaşan evliliği tartışmak için vardır. Ve bundan sonra damat kesin bir kararı almaya, onun gelecekteki eşi ile konuşabilir.

Bazen ebeveynlerin nişan çocuklar hala oldukça genç olduğunu kabul edersiniz. evlilik başlamak bahsederken Onlar on yıldan az olabilir.

düğün öncesi hazırlık

Böyle bir olay, bir düğün gibi Arap Şeyh, milyonlarca dolar bir bütçe sahip olabilir. damat şeyh olmasa bile, Birleşik Arap Emirlikleri ortalama düğün 80-100000 dolar. Ama bu çoğunlukla Birleşik Arap Emirlikleri hemen her 13 kişi milyoner olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle, geçme başarılı oldu. O zaman ne olacak? Ayrıca akraba ve arkadaşlar bilgilendirmek. fantezi şeyler giymiş bir hizmetçi olun. Onlar tatlılar ve diğer lezzetler ve dağıtma düğün davetiyeleri ile sunulan, evden eve gidin. Tüm hazırlıklar genellikle bir aydan fazla sürmez ve bu süre içinde bu kadar yapmak için zaman gerekir.

Düğünden önce Günleri

Bu dönemde, gelin kendini birçok hediyeler ve kesinlikle onun kişisel mülkiyet kalır çeyiz, teklif etti. gelin, aynı zamanda acele bütün ailesi Sadece gelecekteki kızım onun dikiş için en iyi takı, giysi veya materyalleri ihsan.

Avrupa gümrük aksine, gelinin yüzük parmağında yüzük değil damat ve onun yakın akrabası giyer.

Resmen, evlilik kendisini ve gelinin temsilcilerini damat orada evlilik sözleşmesinin imzalanmasıyla sonradır. Bir kız kendini gösterebilir, ama bir erkek akraba olmalıdır Ayrıca vesilelerle uygulanmaktadır. Bundan sonra birlik sonuçlandırılır kabul, ama aslında hepsi sadece düğün töreninden sonra tanıması.

Arap düğün gelenekleri

düğün hazırlıkları burada bitmiyor. gelinin zaferi kuytu bir küçük odada kalmalıdır ve basit giyim giymiş önce Geçen hafta. Araplar düğün günden beri daha da güzel görünmek inanıyoruz. damat karanlık küçük odada bir hafta geçirmek gerekir ama töreninden önceki son üç gün sadece en yakın akrabaları ve arkadaşları tarafından çevrili evde geçirmek zorundadır.

Arap düğün - büyük bir olay. Düğün töreni, geleneksel olarak güneş battıktan sonra tutulur. Bu olay bir gün olmayabilir kutladı. Bugünlerde bir aile düğün gelin ve damat farklı amaçları vardır. Örneğin, damadın ailesi akraba, arkadaş ve diğer basit BAE sakinleri davranır ve lezzetleri çeşitli sürpriz kararlıdır. Çadır bile herhangi Yoldan geçen düğün yemeklerini deneyebilir caddede havaya kaldırdı. Aile kızlar da kendi ev dekorasyon binaları "gösteriş" olacaktır. Tören değil camide, gelinin evine düzenlenen çünkü bazı yanlış inanmak eğilimi gibi, şaşırtıcı değildir.

Nasıl düğün kutlamak için?

Ve bu bir Arap düğün ne olduğu da değil. Gümrük oldukça orijinal. Yeni evli birlikte veya ayrı ayrı praznovat olabilir. Genellikle gelin ve damat ikincisi meşgul. erkeklerle - Buna göre, gelin kadınları ve damat kutluyor. Bu iki tatil bitişik odalarda bile - misafirleri birbirleriyle çarpışır vermedi.

Her yerde hoş bir müzik dökülür kendi odasında Kadınlar davranır var sonu yok, dans gidin, başını kapsayacak olamaz ve bu gün bütün kızlar zafer yürüyebilir. En güzel ve en zarif - gelin. Salonun ortasında gerçekten kraliyet gibidir onun tahtı vardır.

damadın Bayramı az eğlenceli sürer. Sadece bir önkoşul ile - Alkol. Birleşik Arap Emirlikleri faaliyet kuru yasa ve abadity tütün duman değil. Yine de, mesire lüks geçer ve hiçbir şeye misafir inkar etmiyor. Bu Arap tarzında bir düğün.

erkek ve kadınların zaferi ayrı kutlamak ise - gecenin sonunda babası ve tanık ile gelin dişi odasına gelir. Onlar baş örtüsü için zamana ihtiyacı olarak onun varış bayanlar önceden haberdar. Şenlikleri devam ediyor. damadın kendi Sonunda kendine gelin sürer.

Düğün gece ve düğün geleneklerinin sonra

Arapça düğün için oynadı ve burada ilk düğün gecesi gelir. Yakın akrabalar geline mevcut pahalı hediyeler olmalıdır. Sonraki onların düğün gecesi evliler eşlik etti.

Kuran'a göre samimi bir ilişki içine girmeden önce, yeni yapılan karı koca dualar bir dizi gerçekleştirmek için gereklidir. Bu gece, onlar bile sadece birbirlerine tanımak için, konuşmak olabilir.

düğün geceden sonra

Ertesi sabah masa ve yeniden davetlileri kaplı. İlk hafta tatil sonra çift neredeyse kamuda görünmüyordu. Onlar için bu süre sonunda bir kez daha düğün tebrik etmek, arkadaşları ziyarete gelmeye başlar. Bu Arap düğün yılında bitti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.