OtomobilArabalar

Araba pompası - araba bagajında gerekli bir özellik

Her sürücünün acil durumda yardım edecek arabasının bir dizi aksesuar bagajında, sahip gereğini bilir. Sonuçta, yolda, özellikle uzun, İstediğin ortaya çıkabilir. Bu asistanlar biri otomotiv pompa hizmet vermektedir. aniden araba Eğer düz bir lastik vardı, bu cihaz yardımı ile lastik şişirmek için yeterli bir çekiciyle veya bir saha teknik servis hizmetlerini kullanmak gerekmez.

Orada el, ayak ve elektrikli pompalar.

El pompası motoru, bir yandan ve diğeri için sap hava enjeksiyon piston ile bir hortum ile, uzatılmış bir metalik silindirdir. Nadiren bir sürücünün bir el pompası kullanan - çok fazla zaman ve çaba otomobil tekerleği pompalama harcanacak.

Araba ayak pompası kullanmak daha uygun olur. Kompaktlığı sayesinde o bagajda fazla yer almaz. sayfalama El pompası için gerekli gerilimi ile karşılaştırıldığında harcanan önemli ölçüde daha az çaba kullanırken.

Ayak otomotiv pompa gövdesi ve ayak basarak kumanda edilen bir piston mekanizması bağlanmış hortumun destek sitesinde bir metal halinde oluşur. Çoğu modern pompalar ek olarak bir basınç göstergesi. Bu şişme lastik basıncı izlemenizi sağlar.

Şu anda, sürücüler nadiren mekanik cihazlar kullanmak. Çoğu insan bir elektrikli pompa araba kullanmayı tercih eder. Bu güç kaynağı, hortum bağlantıları ve bir manometre, bir tel bağlamak için, bir elektrik motoru, kompresör mekanizması ile donatılmıştır. Hatta en düşük güç cihazları pompalamak için araç lastiği kısa bir süre için ve refakatçı çaba olmadan gerekli basınca. arabada veya pil çakmak soketine vasıtasıyla tahrik Elektrikli pompalı.

There diyafram ve piston pompaları. Membran cihazları sürücülerin arasında çok popüler değildir. onların yardımıyla tekerlekleri böylece istenilen lastik basıncını sağlayarak değil, uzun sürer takas. Soğuk sezonunda kullanılmak için kesinlikle uygun değildir: kauçuk membran sıfırın sıcaklıklarda katılaşır ve cihazın çalışmasını zorlaştırmaktadır.

En iyi seçenek pistonlu pompa motoru olarak kabul edilir. Böyle bir pompa tavsiye seçerken onun performansıyla dikkat etmek. değeri ne kadar yüksekse, daha az zaman tekerlekleri takas harcanmaktadır. Önemli büyük bir ölçüsüdür basınç. Basınç Tamam modern binek otomobillerin lastiklerde 1,8 - 3,0 bar. Tabii ki, çağrı sürecini minimum hata ve okunması kolay ölçekle en doğru göstergesi ihtiyaçlarını izlemek için.

Nedeniyle adaptörler-pompanın çeşitli pompalama, motosiklet ve bisiklet lastiği, şişme botlar, topları, minder için kullanılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.