OtomobilArabalar

Profesyonellerin ne yapacağını tekerleği, problem çözme ve tavsiyeler çeker

hızlı bir çözüm gerektiren oldukça tatsız ve hatta bazı durumlarda sorunlu bir durum arabanın çalışabilirliği geri - Her sürücü arabaya düz lastik bilir. detaylıca delinme ilişkin konuları ele alacak Bugün bu sorun oluşur ve nasıl çözmek ve uyarmak, bu yüzden de öğrenirler.

Odası veya tüpsüz lastikleri?

Çoğu modern arabalar ile donatılmıştır iç lastiksiz lastiklerde. Bir delinme durumunda, bölme lastiklerin aksine, bir güvenlik açısından çok önemlidir süre için tekerlek basıncı tutabilir. jantta sahibi delinmesi birkaç ay önce hissedilecek lastikte çiviyle yönelten durumlar vardır. Tabii ki, biz maddi hasar bahsetmiyoruz. Buna karşılık, odacık tekerlek delinme hemen iner. Sadece hızda dolu olabilir düşünün. Bu nedenle, uzmanlar şiddetle hala bölme lastikleri durmak onları reddetme herkese tavsiye ederim.

Neden tekerleği inerler

Bir favori araba dolayı lastiğin dökümü, acele her sürücü sorunun kaynağını bulmak için gerçeğine çarpılmış olduğunu görünce (veya duygu) sonra. tekerlek çeker ana nedeni:

 1. En popüler seçenek - Bir delinme lastikler. Bunun nedeni çivi ile çarpışma ve diğer küçük metal nesnelere genellikle öyle olur. nedeniyle delinme bültenleri jantta için, sık sık hatta onlarsız bazen periyodik takas ile yakın servis istasyonuna alabilir ve.
 2. Sık karşılaşılan bir başka sorun - bir kesim tekerlek. çoğu durumda bir delinme lastik dişine denk geliyorsa, kesikler de yan vardır. bu lastik oldukça kalın ve yoğun bir tabaka oluşur çünkü, taban yüzünün (taban yüzü) kesim, nadirdir. Çok daha sık sorun çok daha ince lastik, yan tarafında oluşur. Bu keskin nesnelerle teması ile gerçekleşir. Bu kenarlar, sınırları (ki genellikle metal parçaları çubuklar) ve diğer çıkıntıları ölçmek olabilir. kesik mahkemeye ulaşılamaması halinde, tekerlek genellikle inerler etmez. lastik derin tarafından kesilir Ama eğer, o zaman kesim yüzeyi daha olduğundan o patladığında çok daha hızlı olduğunu biliyorum. Sorun tekerleğin tarafında meydana gelen ve kauçuk ciddi hasara yol açtı yazık ki, büyük olasılıkla artık ortadan elde edilmesi.
 3. Bazen tekerlek nedeniyle kapak buna bitişiktir, basınç alanı açar disk deformasyon iner. Disk hasar görmüş olabilir veya zayıf yol yüzeylerinde ya da sürücünün cahillik (kaldırıma inme sürücü zaman paralel park ve gözetim). Disk Hizalama aynı zamanda en fazla lastik zarar vermeden bu sorunu çözmek için yardımcı olur.
 4. Basınç Azaltma vana veya meme (vana) - genellikle tekerlek çeker bir sebep. Bu durum, ya dolayı bu elemanların veya dolayı yanlış yükleme mekanik etkisiyle. makara ile yumruk pimi zor olduğu için o diskin arkasında "gizli" olduğu için ikinci nedeni, daha yaygındır. Bu arada, slaytlar uzun ve kısa tasarımları vardır. İlk seçenek, pratikte daha güvenilirdir vardır.

hasarın yerini belirlemek için nasıl

tekerlek iner neden Bazen zordur, öğrenmek için. Ve o lastik görsel bozulmamış görünce bile uzmanlar bazen karışık ama hava tutmaz. Bu sorunun çözümü, en azından bir kaç vardır. Başlamak için, tekerleği 1-1,5 atmosfer pompalamak için denemek ve hava dışarı geldiğini dinle. Eğer işe yaramadıysa, sabunlu su ile ıslatın ve hava kabarcıkları vardır bir yer bulmak. Bu işe yaramazsa, su çarkı içine tamamen daldırın. O kadar tekerleklerin kaldırma havayı tutar olur ve eğer arabanın yüklemeniz - özlüyor. Bu durumda, bunu razbortirovat ve bir bezle lastiğin iç yüzeyine tutun gerekir. Tekerlek, en azından küçük bir çıkıntı yapan bir amacı bez varsa zorunlu yapmaktadır.

Ne patlak bir lastik üzerinde sürüş neden olur

Biz zaten çok zaman tekerleği çeker nasıl gördük ve anlamak gibi bu sefer çok farklı olabilir. Tekerlek bir çivi veya bazı diğer küçük öğeler ile delinirse, bunun basıncı tutacak bir süre olması mümkündür. Bu dümene, kolayca lastik alabilirsiniz. Sen nazikçe gitmek gerekir. Yol tekerleği üzerinde periyodik olarak kontrol etmek ve gerekirse, pompalamak için arzu edilir. Pompa ve daha iyi kompresör, her zaman bagajda muhafaza edilmelidir!

Ama ne tekerlek tamamen indirilir ve süspansiyon yardım etmezse? Ben düz bir lastik gidebilir mi? Teorik olarak, tabii ki, mümkün, ancak bu tür bir sürücü, bazı hoş olmayan anlar vardır. Birincisi, gezi son derece rahatsız olacaktır. Ve ikinci olarak, ve lastik ve disk bakıma muhtaç hale gelmesi muhtemeldir.

düzeneği kullanılarak lastik onarım

otomobil bagajında, tekerlekleri pompalama için araçlara ek olarak, lastik tamir kiti koymak arzu edilir. Bu patladığında sizi kurtaracak. tekerleği tamir etmek "lastikler için kitleri" Böyle varlığı nedeniyle becerileri en az yarım saat gerekecektir. Bu elemanların kümesinden oluşur:

 1. yarıklı deliği ile Awl.
 2. Bir spiral şeklinde ağrı.
 3. Özel turnike.
 4. Clay.

onarım işlemi şu sırayla gerçekleştirilir:

 1. Memorandum çark ve delinme sitesi belirlenir. Pompa çarkı tespit sorun alanı olduğunu, ancak bakım kolaylığı için sağlamak için de gereklidir.
 2. Şimdi delik dikkatlice sarmal bız vida gerekir. Bu kablo için gelişim ve deliklerin hazırlanması için gereklidir. delik genişletmek için, arka arkaya takıp bız kaldırmak gerekir.
 3. delik hazır olduğunda, bir gözle bız kaldırıldı. Bu bız ortasında olacak şekilde kablo demeti deliği 4 cm kadar sokulur.
 4. kablolama üzerinde Shiloh dikkatle sürece kolan bağı lastiğin iç kenarına ulaştığını hissetmiyorum olarak deliğe yerleştirilen.
 5. Bu aniden aracı çekme ve koşum takımı fazla parçalarını kesmek için sadece kalır.

Ön tekerlek delinmiş zaman, onu çıkarmadan böyle onarım yapılması mümkündür. Basitçe bir tarafa ve lastik açık erişim için direksiyonu çevirin. Ama arka tekerleğin sonra, yine kaldırmak için gereklidir. Bu işlemden sonra, tekerlek basıncını devam ederse, güvenle servis istasyonuna gidebilir. Ancak, gerçekten, birkaç yıldır böyle bir tekerlek üzerindeki sürme sürücülerin çoğu ne itiraf etmeliyim ve sorunları bilmiyor. Benzer bir prosedür yapılan ve sürücü güvenilir bir onarım için vakti yok olması halinde lastik için yapılabilir.

bir sprey kullanılarak lastik tamiri

Bu alternatif onarım tekerlekleri sağlar. Özel sprey lastiğin içine suyunu. kartuşta üretilen basınç nedeniyle, sıvı delik doldurma ve hava geçirmez bir tabaka oluşturarak, iç yüzeyi üzerinde eşit olarak dağıtılır. bir tekerlek, bir yabancı cismin dışına taşıyorsa, bu mutlaka bileşimin kullanımı önce çıkarılmalıdır. Su gibi mühürleyen tekerlek her şey iyi giderse servis istasyonuna gidebilir, ikincisi şişirmek ve. Bu sprey sadece geçici sorunu çözer ve bir daha önemli onarım taşımak yoksa yakında tekerleği çeker yine göreceksiniz unutmayın.

sorunu önlemek için ne

Herhangi bir sorun gidermek için daha önlemek daha kolaydır. Yukarıda belirtildiği gibi, modern bir iç lastiksiz lastiğin en keskin bir nesneyle kırar ve hemen değil inmeye başlar. Bir çivi yapışmasını bu çok sönüyor aktif faza o yolda yer almadı, örneğin bir şey yakalamak, onlara basıncı ölçmek için haftada en az bir kez günlük bazda lastikleri incelemek ve gerek.

Tekerleği kırmak tehlikeli alanlar (böylece bina, eski tramvay yolları, çok engebeli yol ve benzeri) engellemek için değil için. Eğer bir engel görüyorum ama o yuvarlak gitmek için zaman yok Eğer bu gerçekleşirse, keskin dönüş yapmak gerekli değildir. tekerleğin merkezi kısmı daha kalın ve yan daha yoğun, bu nedenle bir engel doğruca gitmek en iyisidir.

Bagajda ne olmalı

Bir pompa ve onarım kiti ile herhangi taşımak için emin olun! bunun için hazırlıklı olmak en iyisidir böylece tekerlek, en uygunsuz anda aşağı gelebilir. Yedek lastik, tabii ki, aynı zamanda iptal edilmemiştir. o kadar hiçbir stepne, alet oldu ya Eğer basit bir vida yardımıyla gelmez. Bu sıkıca delinme siteye vidalı gerekmektedir. vidalar ile, büyük olasılıkla, lastiğe alacak. arabada Vida daima her şeyden yerine geri koymak unutmayın, bulunabilir. Böylece, bir delikten sonra tekerleği onarmak için gerekli olacak asgari aracı - Bir tornavida. Ama uğraşmak gibi yöntemlere daha kalmamasıdır.

tekerleğin hızlı kendini tamir için yukarıdaki ipuçlarını sadece lastik hasarı durumunda geçerlidir. kesikler ve diğer sorunlar için sadece rezerv kurtuluş olabilir. Garajda bir bisiklet veya motosiklet üzerindeki tekerleği çeker kullanılanlara benzer lastik özel yamalar, mühür denemek için zaten mümkündür, ancak bunun profesyonellere açmak daha iyidir.

Ani kırılma durumunda yolda araba tutmak için nasıl

Hiçbir neden yokken yolda tekerleği çeker zamanlar vardır. güvenle arabayı durdurmak zorunda ne yapmalı? Bize adım adım yapalım:

 1. Öncelikle basit bir gerçeği fazlalaştı - araba gider yavaş, onun yolcular tekerleğin keskin bir inişle bozulmadan kalacağını daha muhtemel. Bu nedenle, hız sınırını kırarak, unutmayın.
 2. Aniden (tabii ki onu hissedecek) tekerleği çekerse, zemine freni basın acele etmeyin. yavaşlatmak için zorlar herhangi bir acil durum Bilinçalltı, ancak bunun bu durumda yapabileceği en kötü şeydir. fren, araç daha yol açacaktır.
 3. Eğer seyir kontrolü açtıysanız, en kısa sürede kapatmak.
 4. Düz yolda arabayı tutmak için her şeyi yapın. o tarafa götürüyorsa, ters yönde direksiyonu çevirin. Ama aşırıya veya yok ters etki olsun.
 5. Makine durağının bir yere kendinizi almak için izin verin. Patlak bir lastikle nedeniyle araç irade fren kendisi. Sen hafifçe frene basarak ona yardımcı olabilir. Bu aktarımının engellenmesi bu durumda en iyisidir. Hiçbir kaldırım varsa, disk üzerindeki bazı mesafe kat daha iyidir, yolda bitmiyor. Diğer üyeler sorun hakkında bilmek, alarm sistemini eklemeyi unutmayın ve dikkatli olma.

Sonuç

Genellikle bu sorunu çözmek ve nasıl kısmen bunu önlemek için nasıl, makinede tekerleği serbest bırakır neden Bugün anlıyoruz. Unutmayın:

 1. İç lastiksiz lastikler durumunda daha güvenli odası.
 2. gövde daima önemli bir araç olmalıdır.
 3. Arabanın Muayene ve yolda sürprizler sizi kurtaracak kısmen lastik basıncını kontrol edin.
 4. Tekerlek aniden patlak lastik ise aklı korumak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.