Tarım

Toprak ıslahı

Arazi ıslahı - stabil ve yüksek ürün verimi elde etmek için, arazi kullanımı getirisinin yüksek yetiştirmek için toprak,-tarımsal iklim ve hidrolojik koşulları iyileştirmeye yönelik teknik, organizasyonel ve ekonomik önlemlerin bir kompleks.

ıslah çalışması uygulanması karmaşık değişikliklere katkıda doğal koşullar bu faaliyetler için doğru yönde geniş alanlar üzerinde (hidrolojik ve toprak). Toprak ıslahı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu kadar, flora ve fauna gelişimi için en uygun ısı, hava, gıda koşulları oluşturmak için olanak sağlar çevre ve kırsal.

Toprak (sulama) sulanması ve drenaj ifade Islah aktiviteleri, nehirler ve yüzey akan suları, sur kararsız ravines ve gevşek kum izlenmesi, derin toprak (tuzlu su alçı ve kireçleme asit topraklar) kimyasal bileşimi içindeki değişiklikler ile hem de kaya kirin temizlenmesi. Islah uygulama verimliliği artırmak sağlayan kara kaynakların , tarımın gelişmesinde büyük önem taşır hem de üretkenliği, hayvancılık yem tabanını geliştirmek, yeni sulak veya çöl arazinin gelişimine katkıda bulunur.

ıslah, tarımsal ormancılık, kulturtehnicheskie ıslahı, kimyasal arazi ıslahı: Islah dört tipi vardır. Buna karşılık, onlar tipe ayrılır.

Hydroland sulama, drenaj, taşkın kontrolü, protivosolevoy anti-erozyon, heyelan olduğunu.

Tarımsal ormancılık erozyon, tarla, mera olabilir.

Toprağın Kulturtehnicheskie ıslahı çimen, ağaçlar, yosun hummocks, kütükleri arazi temizleme ayrılmıştır; taş ve diğer nesnelerin temizlenmesi; ıslah işleme solonetzes; kumlama, gevşemesi, Plantage, topraklama, glinovanie ve birincil toprak; aynı zamanda diğer eserler olarak.

Kimyasal ıslah çeşitleri şunlardır: alçı, fosforitler, kireçleme.

ıslah en somut sonucu tamamını veya onun türlerin bazı kompleks uygulama için sağlar. Ayrıca, etkinliği kullanılan yöntem ve kulturtehnicheskih eserleri bağlıdır. Karmaşık toprak ıslahı tarım kullanımına (ekimi, ekim nöbeti, çeşitleri ve ekinlerin seçimi teknoloji) ve gelişme türünü bağlı olacaktır Belli bir alanda çalışır.

en iyi göstergesi bölgeleri için tahliye nem onun ikili yönetmelik ile sağlanmaktadır. yoğun yağış ve sulama ve kurak mevsimlerde dahil bahar aylarında sulama ile neminin alınmasını birleştiren bu drenaj-nemlendirme sistemleri, susuzlaştırma yöntemini dik belirleyin. Aynı anda sulanan alanlarda bu tür sistemlerle, güçlü bir iyileşme izin vermez drenaj şebekesi inşa yeraltı ve tuzlu toprakların kontrolü. Asidik topraklar kireçleme tabi tutulur.

(Nedeniyle bitki ve toprak nem buharlaştırma) nem artar yüzey tabakası içinde geri akışta olarak arazi ıslah ortamı, özellikle kurak bölgelerde, bir iyileşmeye yol açar. Bu da sıcaklığın düşmesine neden olur ve kuraklık etkisini yumuşatır.

Genellikle ıslah hektar arazi yüzbinlerce için de geçerlidir. Bu özellik çevre ve kaynaklarını olumsuz etki gerektirmez bilimsel temelinde ıslah çalışmalarının sisteminin seçiminin önemini gerektirir. Arazi ıslahı bir projesi topraklarında çalışır oluşturmak için, öncelikle karmaşık jeolojik, topoğrafik, jeodezik, hidrolojik, klimatolojik, jeo-botanik, toprak ve diğer çalışmalar yapmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.