KariyerÖzet

Bir iş için en iyi özgeçmiş örnekleri. iş tecrübesi olmayan iyi özgeçmiş: örnekler

Yani, bugün, dikkatimizi iyi özgeçmiş örnekleri sunulacak. Bu belgenin olmadan, istihdam hayal etmek çok zordur. çünkü insanın değilken Ve buna göre, şans hızla sıfıra yaklaşan bir pozisyon almak. Böylece, bir özgeçmiş oluşturma düşünmek çok şey var. Bazen uygunsuz gerçeği yapılır. Bir dereceye kadar, bu doğrudur. Özellikle hızlı öğrenen iseniz. Sonra her zaman hızlı bir beceri ve belgede listelenen programlar öğrenebilirsiniz. Değilse Ama, gerçeği yazmak zorunda kalacaktır. En iyi özgeçmiş örnekleri - sadece beceri ve yeteneklerini, ancak dürüstlük gösteremez şekildedir. O yüzden mümkün olduğunca çabuk başlamak bugünün konuyu incelemek için izin verin.

kavram

Öncelikle, bu daha net bugün ele alınacak anlamaya çalışacağız. İyi bir özgeçmiş (örnek biz bileşenleri üzerinde ona bakacağız) nasıl bilmek için, biz ilgileniyor anlamak için gereklidir. Belki zaten bu belgede ne yazacağımı anlamanıza yardımcı olacaktır. Peki tam bir özgeçmiş nedir? Bu beceri ve özellikler sunmanın yanı sıra önceki çalışma yeri yansıtan bir belgedir. Böyle bir istihdam profili. Onsuz, şimdi işi olamaz. bir yükleyici değil, gerçektir. Özetle, bir kural olarak, hem de kişisel karakter özellikleri gösterir. Ve tabii ki, zorunlu öğelerin küçük bir liste vardır. Düzgün sonra ayrı ayrı kurmak yeterli olacaktır kariyerini mahvetmek.

Gerçekte, böyle bir belge hazırlamasını, son derece dürüstlük egzersiz gereklidir. onun karakterine göre sadece İcat. Sonuçta, çoğu insan artık sinir bulunmaktadır. Ve bunun çok kötü bir özelliktir. O belirtmek daha iyi değil. Yani farklı işler için iyi bir özgeçmiş oluşturma örneğini ele çalışalım. Buna ek olarak, kesinlikle herhangi bir meslek için uygundur jenerik sürümü, dikkat edilmelidir.

Hakkımda

Başlıyor özgeçmiş yazma basit bir nokta ile - kendisi. Ayrıca kelimelerde iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, bu "yer" en kolay doldurmak için. veri ile doldurmak için, bir pasaport gerekebilir.

Eğer dikkat gereken ilk şey - bu iletişim bilgilerini olduğunu. Daha doğrusu, kişisel. adı, soyadı ve soyadı üzerinde. Bu en önemli noktadır. o devam etmez olmadan. En iyi özet örnek olarak "isim" olmadan hayal edilemez. Tam isim ve soyisimlerinin yaz. İkamet kenti doldurmak, hem de ev adresinizi Daleepridetsya. Bazen başlangıçta atlanabilir. Ama sonra yine var.

ikamet veya geçici tescil yerde yaşamak yoksa, iki adreslerini belirtin - ve gerçek kayıt. Bu, gelecekte sorunların kurtulmak yardımcı olacaktır. Nasıl daha iyi bir özgeçmiş yazmak için? Örnekler daha sonra öğreniyoruz. Ve bu belgede hakkında yazmaya değer bir bütün olarak chtorazberemsya ederken. adresleri ve kişisel verilerin sonra postalarının yanı sıra telefonunuzu yayınlamak istiyoruz. Bu, gerekirse sizinle iletişim kurmak için daha hızlı gelecekte yardımcı olacaktır. Diğer şeylerin yanı sıra, aynı zamanda seks, yaş, istenilen gelir düzeyini ve medeni durumu ve doğum tarihini belirtmek gerekir. Dürüst olmak gerekirse, bu öğeler olmadan iyi bir özgeçmiş herhangi bir örneğinin oluşamaz. Yani her şey son derece dürüst olduğunu belirtmek için deneyin. Ve gerçekten de, özel bir şey yoktur. Daha önce bahsedildiği gibi, moment - Bu doldurmak için en kolay alandır. Şimdi daha zor şeyler taşımak için gereklidir.

formasyon

daha sonra inceleyeceğiz iyi özgeçmiş örnekleri (beton), eğitim gibi önemli bir nokta olmadan hayal etmek imkansızdır. Dürüst olmak gerekirse, onun yokluğunda, sen istihdam ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Şimdilik her işverenin kendisi gerçekten iyi ve eğitimli köle almak istiyor. Ama istisnalar da var.

Tipik olarak, "Eğitimde" en iyi özgeçmiş örnekleri okul ile başlayan yaşam için eğitim, ilgili tüm bilgileri yansıtır. Ama genellikle sadece liseden (üretim yılı ile birlikte) mezun gerçeğini yanı sıra yüksek öğretim kullanılabilirliğini orada gösterilir. Yalnızca öğretmek, o da hatırlatmakta fayda var.

Yani, bir teknik üniversitede ortalama tam zamanlı okula, hem de eğitim olacaktır Bu paragrafta, iyi bir özgeçmiş örneği görmek istiyorsanız. Tam olarak ne - bu senin uzmanlık bağlıdır. fakülteyi, aynı zamanda yönünü sadece gösterir. Örneğin: Moskova Devlet Madencilik Üniversitesi "Otomasyon ve yönetimi" özel "Robotlar ve robotehnicheskie sistemi", 2005 arada 2010 eğitim süreleri, daha prestijli lise, o kadar iyi. Genellikle, herhangi bir bilgiye sahip olamaz, ama iyi bir üniversite bitirmek için. Ve bu işverenlerden çok ilgi almak için izin verecektir. mesleki beceri ve fırsatlardan - İlk ancak o zaman diploma ve ankette "karşılamak" ve sonra. Yani zaten genç yaşlarda üniversitenin geleceğini düşünmek gerekir.

Ancak, bazen en iyi özgeçmiş örnekleri küçük istisnalar vardır. Nadiren, "Eğitim" oldukça basit "ortalama toplam" ve eğitilmiş bir yer yazma. Bu durumda, bir şey doğruladı ekstra bagaj gerekli bilgi ve becerileri olmalıdır. Örneğin, ek dersler ile rekabet veya diplomalar gelen diplomalar. Buna ek olarak, bazı işverenler eğitim "indirim", yaparsanız diğer tüm parametreler azami ölçüde uygun çalışanı. Ama hepsi bu son derece nadirdir olur. Kaderin böyle bir hediye sayılmaz.

ek eğitim

Bir sonraki çok önemli bir nokta - böyle bir şey değildir ek eğitim. Üniversite ve okul - bütün bunlar, tabii ki, iyi. birçok işveren artık bir köle olarak kendinizi almak istiyorum dışında bu profesyonellerin çoğu tam olarak gelişmiştir. Ve böylece artık sadece bulunabilir örnekleri iyi özgeçmiş, ek eğitimin oldukça geniş öğeyi içermektedir. Onsuz prensipte mümkün yapmak. Ama daha iyi değil. Her zaman belirli bir pozisyon için ilk aday arasında olma becerilerini ve yeteneklerini göstermek için maksimum gerekir.

Tabii ki, sık sık raschetesche içine almak zorunda ve yeri bir iş bulmak istiyorum. Yani, bu arada, iyi bir cv örneği gerekiyorsa, söylemek, sonunda üzerine yazmak gerekir, kurslar "sihirbazlar" veya bazı eğlence yerler. Bu gereksiz olurdu. Ama muhasebe veya insan kaynakları yönetimi kursları bitmiş olması, belirtmek gerekir. Bu yüzden bir çok önemli bir noktadır.

Prensip olarak, iyi bir özgeçmiş herhangi örneği bilgisayar alanında ek eğitimleri kapsamaktadır. Eğer varsa, bu çok büyük bir artı olacaktır. Özellikle ofiste çalışmayı tercih eğer. Bu durumda, bazen yükseltir ödeme bekleyebilirsiniz. Ama çok değil. Oldukça sık ekstra masraf Rusya'da ödeme yapılmaz. Her işveren bunun için tüm çalışmaları yapmak ve bir kuruş kazanacağım evrensel işçi almak istiyor. Eğer doğru ve onurlu bir iş yapmak için daha önemli Ancak, daha sonra önceden ek eğitimin varlığı ilgileneceğim. Belirli bir iş istasyonu üzerinde çekerken bu çok önemli olduğunu unutmayın.

Bir önceki çalışma yeri

düşünülmesi gereken önemli Ayrıca da işin eski yerinde bir göstergesidir. Daha doğrusu, kariyer merdiveninin boyunca. Bir iş için iyi bir özgeçmiş örnekleri, kural olarak, çok uzun bir liste var. Ve onsuz zor olabilir. Sadece üniversiteden mezun oldum, ama resmen hiç çalışmamıştım Hele. Ve hatta çalışmayın.

Aslında tecrübesi olmadan istemeyerek almak olmasıdır. Kimse akıllı istiyor, ama çalışanların becerilerini nasıl uygulanacağını bilmiyor. Bazen işveren bu noktada "indirim" yapabilir, ama stajyerdin olup olmadığını dikkate değer olduğunu kanıtlamak için mümkün olacaktır. olmadan iyi bir özgeçmiş örneği iş deneyimi - değil kolay bir iş. Ve sadece ergenlikte varsayılabilir. Eh, olsun veya olmasın iyi bir maaş güvenmek.

konumu ve iş ilanları ek olarak görevden alınması için sebeple dikkat değerdir. Ya bunu kendiniz yazmak veya röportajda istenecektir. Bunu sormak adettendir. Ayrıca, aynı yerlerde kalış tarihleri belirtmek unutmayın. Ve, sadece normal nedenlerle (küçültme, maaş, program ve benzeri), aynı zamanda eski liderlerinin bir telefon numarası bırakabilirsiniz için iş değiştirmeye karar verirseniz. Bu, biri sana kefil garanti yardımcı olacaktır. Yani aslında bir çalışan ne söyle. Prensip olarak, bir satış yöneticisi için özgeçmiş iyi bir örnek, örneğin, resmi sırayla herhangi deneyim ve işleri olamaz. Bu durumda, o nedense gayri çalışan ve eski işverenin kişileri vermek olduğunu söyledi. öneriler vermek için onunla temas iste. Onsuz, ama daha iyi olamaz.

, Daha fazla deneyim ve işlerin daha az bir liste, daha iyi hatırlayın. Size göstermek için önemlidir - çalıştırmak ve uzun süre aynı görevleri gerçekleştirebilen bir gayretli ve sorumlu kişi. Ve işin bu konuda size yardımcı olacaktır. Bize hala işe daki "arama kartı" olmaktır iyi bir işi, olabilir anlamaya çalışalım.

beklentiler

Oldukça sık devam kişinin "yüz" değil, aynı zamanda onun anket ibaret değildir. evrensel olmasa da. Sonuçta, her işyeri çalışma beklentilerinin bu maddeyi değiştirmek zorunda kalacaktır. Prensip olarak, onsuz yapabilirsiniz. Ama daha iyi değil. Sözel olarak oldukça zor olmak istediğini ve nedenini belirtin. Sonuçta, işveren size gelen sorular soracaktır. Ve sadece paniğe ve karışabilir. Yani özgeçmişi iyi bir örnek bu konuda çok etkili olacağını anlamaya çalışalım. Önemli olan burada abartmaya olmadığı gerçeği. Elbette herkes yüksek maaş istiyor. Bu gerekli değildir ile Ama hemen başlayın. Sonuçta, bu teknik sadece işvereni korkutabilir. Adam seni çok kibirli düşünüyor. Ve gerekmez. Yani bekleme listesi ilk etapta olmalıdır:

 • kariyer geliştirme;

 • Şirketin gelişimi;

 • güleryüzlü personeli;

 • kendini geliştirme.

Ancak o zaman ücret belirtmelidir. Ve "iyi ödeme" yazmak için daha iyi olurdu. Bu durumda, herkes gibi, çok şey almak istiyorum anlaşılacaktır. Ama eğer gerçekten bunun için çalışmaya hazır olduklarını ve sadece pantolon hiçbir şey yapmadan, ofiste oturmak değil. Yani bu durumda en önemli şey ölçüsünü bilmek. Gerçek şu ki, devam etmek kullanılabilir öğeyi "Bekleme" ve her şeyi içerir detaylı bir anket dışında kalacaktır röportajda genellikle. Bu yüzden önceden hazırlanan bu belge, "Emek ve Savunma", zaman ve emek kazandıracak için oldukça mümkündür. mümkün olduğu kadar doğru olarak doldurmaya çalışın.

mesleki beceriler

İyi bir özgeçmiş oluşturma Örnek - bu onların eğitiminin bir göstergesi ya da yeni bir iş beklentileri ibaret değildir. Her şeyden önce, bu belge - senin bir gösteri başka bir şey değildir becerileri. Onlar, tesadüfen, eğitime bağlı olamaz. Çoğu zaman, böyle bir fenomen diğer adaylardan açık farkla avantajdır. Yani, yetenekleriniz konusunda işveren anlatmak için mümkün olduğunca deneyin.

Tahmin edebileceğiniz gibi, genellikle her meslek ve pozisyon bağlıdır. Ve hiçbir jenerik sürümü vardır. Eğer iyi Özgeçmiş örneği gerekiyorsa Örneğin, bu bölümde belirtmelidir:

 • insanlara bir yaklaşım bulmak için yeteneği;

 • satabilme yetkisi;

 • Bir kişinin ihtiyacı olduğunu kanıtlamak için yeteneği sizin ürünüdür;

 • becerilerini danışmanlık, vb.

Genel olarak, doğru cevabı bulmak çok zor yoktur. Kendinize sorun: "Ben düzgün ve etkili iş sorumluluklarını gerçekleştirmek için neye ihtiyacım var?". Bu profesyonel becerileri yazmak için anlamaya yardımcı olacaktır. Ancak, ekonomistler ve avukatlar şeylerin biraz daha kolay durumunda. Onlar öylece yasal bilgi ve değişen karmaşıklık hesaplamalar yeteneği ve her şeyi gösterir. Yani, belki de o an en çok uğraştıran neden olur. Burada yazmak ne hakkında önceden düşünmeye çalış. Aksi takdirde beceri ve yetenekleri hakkında işverene açıklamak için uzun bir süre gerekecek.

kişilik özellikleri

En iyi iş örnekleri sürekli olarak bu maddeyi içermektedir, dürüst olmak gerekirse kişisel nitelikleri. Bunlar olmadan yapamayacağı. Eh, işveren sizin eğitim ve beceri ve iş deneyimi hakkında fikir varsa. Ama burada da çok önemlidir, bir kişi olduğunu anlamaktır. Bu nedenle, her özgeçmiş kişisel nitelikleri öğe olmalıdır. Ya da karakterin özellikleri. Sonra birkaç ek standart biyografik sorulara cevap verebilir. Sadece bu kadar çok işverenleri gerekenler. Tabii ki, işin kalitesi için sadece önemli belirtmek gerekir. Ve sonra giderek o başvurduğunuz hangi pozisyonda bağlıdır. Sadece burada her çalışanı olmalıdır nitelikleri küçük standart bir listesi vardır. Bu anlamda, potansiyel çalışanların bazı yalan yolunu seçiyor. Onlar sahip olmayan niteliklere işaret etmektedir. Bazen bu davranış kabul edilebilir. Nasıl iyi bir özgeçmiş yapmak için? Örnek karakter özellikleri belirli bir listesini içermelidir. Yani, evrensel kişisel nitelikleri şunlardır:

 • sorumluluk;

 • sebat;

 • zor iş;

 • Uzun monoton çalışmaları yürütmek yeteneği;

 • strese direnç;

 • sakin;

 • doğruluk;

 • terbiye;

 • yetkinlik;

 • iyilik;

 • dakiklik;

 • Çabuk öğrenen;

 • doğruluk;

 • kültürü.

Bu liste hala tamamlayıcı olabilir. Ama bu öğeler her bir çalışan için gereklidir. Bazen anketi doldurarak lider soru sorabilir. Özetle, onlar da daha iyi noktasıdır. Ne yazabilirim? Örneğin:

 1. "Eğer meslektaşı kandırır veya kuralları ihlal ettiğini görürseniz ne yapardın?" - Patrona söylerim.

 2. "Nasıl stres kurtulurum?" - böylece, çay / kahve / meyve suyu bir fincan İçki evde banyo yapmak, vb.

 3. "Kendi çıkarları için hile hazır mısınız?" - Hayır.

 4. "Eğer bir meslektaşı ile kişisel çatışma var mı. Ne yaparsınız?" - görmezden gerek kalmadan, gereksiz iletişimi kaçının.

Prensip olarak, bu yeterlidir. Böylece, diğeri üzerinde onun avantajını vurgulamak ve "altı" bir tür, ve çalışkan bir çalışanın olmadığını gösterebilir. Şimdi çok çok teşekkür ederiz.

müdür

Tabii ki, (özellikle tecrübesi olmayan) en popüler şimdi bir boşluk - yöneticisidir. Şimdi biz çalışan için iyi bir özgeçmiş örnek vermek çalışacağım. Satış yöneticileri dikkat edin. Şimdilik, bir şey ya da kontrollerde yapan hemen her kişi sözde "müdür". Haydi başlayalım.

Soyadı, adı ve soyadı kendiniz yazın. İşte tüm kişisel verilerinizi yazmak için gereklidir. Örneğin:

 • Adı: Ivanov Ivan Ivanovich.

 • İkamet Şehir: Moskova.

 • Adres: Ul. Ivan Susanin 32b kv.64.

 • Born: 1992/10/12.

 • Cinsiyet: Erkek.

 • Medeni Hali: Bekar.

 • Çocuklar: hayır.

Eğitiminiz hakkında yazmalısınız Sonraki (biz tamamen başvuru formunu doldurarak yardım bir ipucu olmadan devam yapmak varsayılarak) ve dersler.

 • Ortalama tam, lise Moskova №61, eğitim süreleri: 2000-2011,

 • Yüksek eğitim: Moskova Devlet Üniversitesi, "Yönetim" eğitimi süreleri: günümüze kadar 2012.

 • Ek eğitim: eğitim kursları "Bilgisayar Okuryazarlığı" 2008

 • Eğitim Kursu "Muhasebe ve Analiz", 2007

 • Dersler "Kişilik Psikolojisi", 2009-2011,

 • Eğitim kursu "İnsan Kaynakları Yönetimi", 2012

 • Mesleki beceri: muhasebe ve psikoloji, ikna, açıklık ve yanıt verme bilgisi, ürünü satmak için, hem de bu gereksinimlere dayalı ürün gerekli becerileri danışma müşteriler, mal seçimi olduğunu kanıtlamak için yeteneği.

 • Kişisel nitelikleri: stresle başa yeteneği, hızlı öğrenme, barış, sıkı çalışma, sorumluluk, dürüstlük, dakiklik.

 • işin Beklenti: kariyer büyüme, güleryüzlü personel, mal işverenin promosyon.

 • Deneyim: Çünkü eğitimin yoktur.

Sonuç

Yani, bugün hayal edebileceğiniz özgeçmişler en iyi örneklerini gördük. Ancak yerlerinde. Ve ancak satış yöneticisi özetini gerçek bir örnek üzerinde ele. Bu plan çerçevesinde, dürüst olmak gerekirse herhangi boş belge olmalıdır. Sadece kişisel verileri, hem de tecrübe ve eğitim değiştirme. dinlenme "Şablon" seçeneği daha iyi sol kolun.

işe ne zaman özgeçmişin önemli olduğunu unutmayın. Ve böylece özel dikkat edilmelidir. doldurmak için birkaç saat vurgulamak için deneyin. "Kişisel veri" fotoğraflarınızı eklemek unutmayın. Etnik bazen de oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Hepsi bu. Şimdi pozisyonunu seçin ve ardından grafik örnek özgeçmiş düzenlemek zorunda. Sen edebilir bir iş bul. Burada, iyi bir özgeçmiş çalışmayı nasıl know bunun bir örneği olabilir sadece ediniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.