Tarım

Domates Hediye Zavolzhja: çeşitli özellikleri

Domatesin birçok farklı çeşidi vardır. açık alanda - Bazıları diğerlerinden ederken, seralarda ekimi için tasarlanmıştır. Geçici filmi barınaklar altında büyümek çeşidi vardır. domatesin tüm çeşitleri arasında çok popüler hediye Zavolzhja olduğunu. Bu banliyö bölgelerinde değil, aynı zamanda endüstriyel ölçekte sadece yetiştirilir.

hikayesi

Çeşit Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi'nde Rusya'da cins oldu. Organizatör atılımı Volgogradskaia VNIIR Deneysel istasyonudur. 1992 yılında, çeşitli resmi olarak Devlet Kayıt tescil edilmiştir.

Başlangıçta, Dar Zavolzhja domates Central, Kuzey Kafkas Bölgesi'nde ekimi için geliştirilmiştir. Ancak, ülkenin diğer bölgelerinde başarıyla yetiştirilir.

çeşitli açıklaması

Belirleyici bitki türü, yani., E., sınırlı bir yüksekliğe sahiptir. Ne zaman onun büyüme ucu çimdik gerek yoktur. onun maksimum (70-80 cm) ulaştığında Domates o büyüme durur.

bir ana gövde sredneoblistvenny, kalındır. çalı kaldırıldı enayi üzerinde büyüme sırasında. Domates Hediye Zavolzhja açık yeşil yaprakları orta büyüklükte vardır. 4-6 renklerle, basit çiçeklenme. çeşitli Alternaria, septariose gibi olumsuz çevre koşulları, çeşitli hastalıklara, yüksek bir dirence sahiptir.

Her iki levha - İlk çiçek fırça yaprak altıda bir sonraki serilir. bir çalı gelen tarım teknolojisi kurallarına tabi meyve yaklaşık beş kilogram toplayabilir. Ağırlık domates - 90 gram arasında bir ortalama. Meyveler düzgün, yuvarlak. pembe ve kırmızı türü bulunmaktadır. İlk mahsul çıkmasının zaman 100 gün sonra çıkarılır.

Domates çünkü sıralama yaygın endüstriyel yetiştirilmesinde kullanılan ne, dayanıklı, uzun süreli ulaşım vardır.

Domates hediye Zavolzhja çünkü ne tür salata olarak konumlandırılmış yoğun bir yapıya sahiptir. Birçok bahçıvanlar konserve için çeşitli kullanırken. Böylece nitelikleri kaybolmaz tadın.

Özellikler çeşitleri

Değerlendirme ve domatesin açıklamasına göre Dar Zavolzhja aşağıdaki avantajları sağlamaktır:

  • meyvelerin, uzun süreli depolama;
  • iyi ulaşım tolere;
  • Her yıl, yüksek ve sabit bir verim;
  • yüksek lezzeti.

avantajları salatalar için değil, aynı zamanda konserve ve diğer işlemler için sadece çeşitli sömürülmesinin olasılığını içermelidir. Lezzetli, kalın suyu meyve elde edilir.

Bitki dostu çekimleri sağlar. doğru tarım teknikleri ile burçlar hızla gelişmektedir. Tüm fideler aynı oranda büyüyor. Meyve birlikte eşit olgunlaşır. Boyutlar domates pürüzsüz, üniform bir boyuttadır.

Üzerine olgun domates oluşumu çatlak yoktur. Ancak, güçlü salıncak gece ve gündüz sıcaklıkları domates çatlayabilir zaman. Bunu önlemek için, geceleri bitkiler geçici barınak ile kaplı.

çeşitlerinin dezavantajları

dezavantajları, düşük sıcaklıklarda, sadece yüksek nem negatif oranı ve durdurma büyüme bulunmaktadır.

Solanaceae çoğunda olduğu gibi, yüksek nemde domates çeşitleri Dar Zavolzhja zarar vermeye başlar. Çoğu zaman, bitki Phytophthora etkilenir.

çeşitlerinin çeşitleri

Dar Zavolzhja çeşitleri iki türü vardır:

  1. kırmızı meyveler ile.
  2. Pembe meyveler ile.

Bunların sadece verimi ve meyve gölgede fark, ve bunun bu tür geri kalanı aynıdır.

Pembe domates olarak biraz daha düşük verimler olup.

meyve

domates Dar Zavolzhja Özellikleri benzersiz. Meyveler yuvarlak ve konik şekil değil sadece.

Bir orta boy domates, yaklaşık yedi santimetre çapında. Ağırlık yaklaşık yüz gram her biri pürüzsüz. İyi bakım kütlesi ile daha yüksek olabilir.

olgunlaşmamış meyveler soluk yeşil renk vardır. Biz hiçbir koyulaşması sapı. olgunlaşma meyveler (türüne göre) parlak güzel kırmızı veya pembe renk olur.

Eti tohum dolu yumuşak, sulu vardır. Onlar en fazla altı adet meyveler seminal hücrelerde, yer almaktadır.

ziraat mühendisliği

Domates bitkisi hediye Zavolzhja tanımına göre tercih edilen bir yöntem, fide yetiştirilen. Bu amaçla, ekinler iyi Mart ortası ya da Nisan başında yürütülmektedir. kalıcı bir yerde ekilen iki ay çalı çağına gelince.

Ne zaman büyüyen fideler doğru ekim zamanı seçmelisiniz. Onlar egzoz gazı dikim yaklaşık tarihte bağlıdır. Eğer Haziran ayının başında yapmayı düşünüyorsanız, ekmek nisan olmalıdır. Mart ayında ekilen erken dikim fide için ve bazı bölgelerde - Şubat ayında.

ekim tohumlar toprak tabakası (3-5 mm) serpilir ve nem izleme zaman. Üst tabaka, olmamalıdır. Bunu yapmak için, fidan kutuları günde iki kez bir sprey püskürtülür.

25 derece tohum bir sıcaklıkta, yaklaşık 7 gün filizlenmeye. Hediye Zavolzhja hızlı ve kolay sürgünler olan bu çeşitlerin ifade eder.

Bu fideler gergin olmayan büyüyen sürecinde, iyi kapsama sağlamak için gereklidir. En doğal ışık, ama her zaman yeterli değildir. Düzgün geliştirilen bitkiye, fideler, pencere pervazına yerleştirilir (gündüz saatlerinde en az 10-12 saat olmalıdır) Ek aydınlatma ile donatılmıştır.

ilk gerçek yapraklarda fide açılmak sonra, filizler, toprak (yaklaşık 1-2 cm) artış gösterdi. Bu ek kökleri artırmak ve bitki daha dirençli hale getirmek için izin verecektir.

burçlar 50-60 gün olacak sonra, en az 50 cm uzaklıkta kalıcı bir yerde ekilir. Ayrıca bakım ot mücadelesi ve çapalama, sulama gübreleme edilir.

En üst pansuman

Hediye Zavolzhja besleme ihtiyacı vardır. Çoğu zaman bu organik ve mineral gübre kullanımı yapılır. (Suyun kova başına 1 kg oranında seyreltilmiş), doğal sığırkuyruğu dahil etmek.

disembarkation tarihten itibaren iki hafta sonra ilk beslenmesini geçirirler. İki hafta sonra düzenlenen ikinci.

Domates nitrat ve fosfor potasyum gübre beslenebilir. Aynı gün domates nitrat ve fosfor potasyum gübre besleme: Karışık besleme önerilir. İki hafta sonra, bu gübreler fazla zaman verilir, ancak dozaj yarı yarıya azalır.

gözetilmesi de tarım teknisyenleri domates iyi bir mahsul elde edebilirsiniz. çiçekleri sulamak nadir, ancak bol olmalıdır. Sulama kökünde gerçekleştirilir. Elzem, yeryüzü gevşetti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.