SağlıkTıp

Antibakteriyel ışıma: özellikleri. ışıma bakterisidal OPL-150

hava, yüzeyler, su ve ultraviyole ışıması kullanılarak tıbbi cihazlar dezenfekte edilmesi için birçok tıbbi tesislerde. Bu çevre üzerindeki etkiler ve birçok zararlı mikroorganizmaların ölümüne yol açar.

ışıma nedir

hava dekontaminasyonu yönelik cihazlar etki prensibi aynıdır. Her bir bakteri öldürücü ışıma ultraviyole oluşturur dalga boyu yaklaşık 253.7 nanometre. Bu tür cihazların güç genellikle büyük değil. Bu 8 ila 60 watt arasındadır. Çoğu durumda, bu cıva lambaları düşük basınçlı.

Bakterisit UV bir duvara ya da bir tuzu, kaz, safra, elektrik kablosu anahtara bağlı bir gövde, oluşmaktadır. direkt ışık Da dahil olduğunu. O bir tüp ve silindir gibi görünüyor ve özel camdan yapılmıştır. uçlarından tungsten telden yapılmış elektrotların lehimlenmiştir. antiseptik etkisi nedeniyle oluşur radyasyon ile elde edilir ışıltılı tahliye , düşük basınçta cıva buharı bulunmaktadır.

Xenon flaş lambası da vardır. o civa buharı ile kirlenmiş değilken Onlar da, binayı dezenfekte. Üstelik bunları kullanarak dezenfeksiyonu için onlar yoğun radyasyon darbeleri yaratmak için daha az zaman alır. bunların yaygın sadece cıva lambaları kullanılması nedeniyle Ama, büyük bir dezavantajı var. işlerini yüksek voltaj, pahalı, sofistike ekipman gerekli İçin.

tür

ışınlama cihazı birkaç tipi vardır. sağlık, güzellik merkezlerinde, ofisler genellikle sabit bir cihazı kullanmak. Bir duvar veya tuz kaz monte edilebilir, vücut sabitleme için özel oluklara sahiptir. Bu tür bakterisidal ışıma oldukça basit. tesisatın yerin doğru seçim mümkün olduğunca verimli işleme alanı yapmak için izin verir.

Mobil lamba standı bağlı. Bu hareket kolaylığı için tekerlekler ile donatılmış olabilir. Bu gibi değişiklikler de büyük mekanlar için uygundur. hareket ettirilebilir raflar lambaları, bir daire içinde düzenlenmiş yoksa direk olarak, bir ya da karşı yönlerde yönlendirilebilir ve aynı zamanda reflektörler ile donatılabilir.

Buna ek olarak, satış ışınlamalar-sirkülasyon (diğer adıyla kapalı tip ışınlamalar) bulunabilir. Onlar insanlar ve hayvanlar var noktalarda sürekli çalışma için tasarlanmıştır. Hiçbir canlılar olduğu yerde Ama antiseptik UV ışıma açık türü yalnızca dahil edilebilir. Onun Ameliyattan sonra odayı havalandırmak için arzu edilir.

Buna ek olarak, bezozonnye ve ozon ışınlamalar. özel malzemeden birinci tip cihazlar dalga uzunluğu iletmez lamba ampulü, imalatı için kullanılan, aşağıdakileri içeren en az 200 nm. Ozon lambalar 200 nm'den daha kısa olan spektral çizgileri yayar. Havada ozon üretilmesi için.

Özellikler sirkülasyon

çocuklar dahil insanların çok sayıda vardır alanlar için, kapılı aydınlatıcı ayarlamak için arzu edilir. işlerini tesislerinde insanları ve hayvanları uzaklaştırmak için gerekli olmadığı zaman nedeniyle aslında, neredeyse her zaman çalışabilmesi. Bu tür cihazlar okullar, anaokulları dersleri içine ve gün boyunca ofislerinde dahil edilebilir. Onlar sessizce yeterince çalışmak, bu yüzden gece bile kullanılabilir.

Çalışma prensibi kendi halinde bir olan sirkülâsyon dayanan kuvars lambası. Bakterisit ışıma gövdenin tamamı ultraviyole ışıma kalkanları olduğu şekilde düzenlenmiştir. Hava dezenfeksiyonu nedeniyle o özel bu deliklerden için donatılmış aracılığıyla cihaz ve çıkışlarında girer gerçeğine ulaşılır. arınma çok işlem ışınlayıcıdaki doğrudan gerçekleşir.

Kullanım açık ışıkların Şartları

Birçok sağlık tesislerinde işleyicisi ve açık cihazlara kurulur. Ile onları etrafında oldukça geniş bir alanı dezenfekte. Bu hava, ama odadaki tüm yüzeylerini sadece temizler. Ama her zaman bakterisidal ışıma bütün canlı organizmalar üzerinde etkisi yıkıcı olduğu unutulmamalıdır. Cildi, mukoz membranlar etkileyebilir. Bir kuvars lambası açmadan önce, oda balık ve bitkiler ile akvaryumlarda dahil olmak üzere tüm canlıları kaldırmalısınız.

birçok tıbbi kurumlarda böyle lambalar koğuşlarda doğrudan yüklü olduğu gerçeğini göz önüne alındığında, bunların kullanımı hakkında her gelen hastalarla konuşmak önemlidir. Dahil anten beslemesi ile odada olmak sonuçlarını açıklamak için gereklidir. Kvartsevanie hemşireler olmalı tesislerinde yürütmek.

Nasıl seçmek için

Eğer ışıma bakterisidal seçtiğinizde farkında olmak için bazı temel nüanslar vardır. Lamba oda alanına karşılık belirli bir güç, olması gerekir. alanına uygulanabilir daha büyük, daha fazla makine olmalıdır.

Ayrıca önemli yem türüdür. en uygun tavan yapıları kabul edilir. Ama duvara için seçenekler, sınırlamalar vardır: bunlar doğal ahşap yüzeyinde bulunan veya duvar kağıdı ile üzerinde yapıştırılan edilemez. ultraviyole ışığı altında Bu kaplamalar siyah dönüşebilir.

Birden fazla oda sterilize etmek istiyorsanız, en iyi seçenek bir mobil ışıma olurdu. bileşenlerin bu tür lambalar odadan odaya ünitenin hareketini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır özel bir platform, bazıları üreticileri.

Özellikle dikkat belgelerine ödenmesi gerekmektedir. Sen sertifikasyon dahil kullanılabilir bir talimat, tüm izinleri, olan tek tıbbi cihaz satın alabilirsiniz.

ışıma OPL-150

Rus üretici kuvars lambaları,% 99.9 gelir bakterisit eylem etkinliğini üretebiliriz. Çarpıcı bir örnek ışıma bakterisidal OPL-150.

Bu kuvars lamba monte edilebilir sadece hastaneler ve hastaneler dahil hastaneler, içinde değil, aynı zamanda bakteriyolojik laboratuarlar, endüstriyel tesisler, kan transfüzyonu istasyonları, Diners, sinemalar, spor salonları ve diğer kamu yerlerde.

DBS-150 hava, ev eşyaları, içme amaçlı su dezenfekte edilebilir ile. Bütün bunlar bakteri ve virüslerin neden olduğu enfeksiyonları önleyebilir. 150 m'lik bir oda için 3 lamba komple dezenfeksiyon için 35 dakika oldu.

Dahil kuvars lambaları DB-30M cam uviol yapılmış. Güvenli bir şekilde 253.7 nm'de radyasyon yayar, ancak gecikmeler daha kısa dalga boyları, bunların uzunluğu 200 nm'ye kadar ulaşmaz. Makineyi çalıştırırken Bu, hava içindeki ozon oluşumunu önleyebilir.

ışıma bakterisid OPL-150 verilmiştir lambaların kullanım ömrü 8 inci olduğunu. Saatler. Güç Nominal 60 W birimi, bu bakterisidal yaklaşık 22.4 watt akış üretme kapasitesine sahiptir. Dahası, onun ömrü 5 yıldır.

942 mm, yükseklik - - 162 mm, genişlik - 54 mm satın planlayan olanlar için, cihaz, 2.32 kg, uzunluğunu ağırlığında olduğunu bilmek önemlidir. Bu seçenekler, kurulum için en uygun yeri seçmenize yardımcı olacaktır.

ışıma "Azov"

Kim insanların huzurunda çalışabilir ve boş alanlar dezenfekte hızlı tutmak için daha iyi kuvars lambaları, geliştirdi. ışıma bakterisidal "Azov" çok özgün tasarım ve kullanım kolaylığı. serideki çeşitli modelleri vardır. Bunlar, kapasite boru ve boyutlarda sayısı değişebilir.

Bunlar odada hava ve yüzeylerin dezenfekte edilmesi için tasarlanmıştır. çift lamba modelleri Bunları ayrı olarak eklemenize olanak verir devresi vardır. Yani odada kişi korumalı lamba çalışabilir iken, ve onların yokluğunda - zamanki. ışınlamalar serisi "Azov" ayırt edici özellikleri, uzun lamba ömrü, yüksek performans ve güvenilirlik olduğunu. Bunlar büyük odalarda eşit havayı dezenfekte etmek için kullanılabilir.

Örneğin, ışıma bakteri duvarı "Azak", her bir W 30 alan iki lamba ile donatılmıştır. Bu 253.7 nm'lik bir dalga boyuna yayar. Onun devre sadece bir üst korumalı lambayı içerir sağlar. Bu durumda, bitkiler ve insanlar odada kalabilir. Bu durumda ikaz gücü 30 watt olduğunu.

Böyle bir kuvars lamba verimi 0,65 olduğu bulunmuştur. % 99.9 Bu dekontaminasyon performans verimliliği olarak saatte 132 m3 'dür.

Işınlayıcıları serisi "Azov" kullanılabilir sadece böyle klinikler, hastaneler, doğum hastaneleri, diş hekimliği, kozmetik merkezlerinin hastane gibi sağlık ortamlarında. Onlar da ambalaj ve ürünlerin dezenfeksiyonu için departmanı ikram, gıda sanayi dükkanları, depoları, kantinlerde kullanılması önerilir. Çocuk eğitiminde lambaları kullanarak, spor tesisleri binalarında mikroorganizmaların% 99.9 yok etmelerini sağlar.

Eğer çevirmek ve insanların huzurunda açılabilir biri lambaları, yukarı karışmaz ve diğer yalnızca boş alanlarda ne zaman kullanılması gerektiğini Önemli olan dikkatli olmaktır. Nitekim, korumasız aydınlatma dekontaminasyon cihazının kullanılması eritem ve deri fotooftalmiyu neden olabilir. Sen hızlı dekontaminasyon için hem iki lamba içerebilir.

kuvars cihazları kullanarak yöntemleri

binanın dezenfeksiyon yapılmalıdır hangi özel bir teknoloji yoktur. Kuvars ışınlamalar bakterisidal kesintisiz çalışmış gerek yoktur. Kapalı mekanlarda her türlü yılında bu 1-2 saat boyunca sürekli çalışması gereken kişilerin varlığında çalışabilir lambası. Böyle bir açık tip cihaz kullanılarak usul, salata sosu, laboratuvarda, kan bankası, işletme, gibi tıbbi kurumların tesislerinde. Bunlar 15-30 dakika içermelidir. oturumları radyasyon arasındaki ara en az 1-2 saat olmalıdır.

tedavi için lambalar: tanıklığı

Ama, tüm kuvars lambaları canlıların eşit derecede zararlıdır. Vardır, örneğin, cihazların ultraviyole radyasyon kullanılarak tedavi edilmesine yönelik. Bu durumda, bu aydınlatıcı ile tedavi bronşiyal astım, akut nevralji, çevresel sinirlerin nöropatiler, reaktif ve romatoid artrit, artroz deformans, kas-iskelet sistemi ve deri travmatik lezyonlardan muzdarip hastalar için endike olabilir. Onlar septik yaralar, bası yaraları, çıban enflamatuar filtre iyileşmesini teşvik de uzun süreli bronşit tedavisinde etkilidir. akut ya da kronik biçimde, çeşitli kadın iltihaplı hastalıklarda akan, herpes zoster, erizipel tedavisinde kullanımlarını önerilir.

Buna ek olarak, bakterisidal ışıma intrakaviter ışınlama için kullanılabilir. kullanmakta periodontitis, gingvinite, periodontal hastalık, akut ve kronik farenjit, bademcik iltihabı, burun iltihabı ile hafifletir. Işınlama tedavi kulakları orta ve dış bölümlerinde daha hızlı orz, enfeksiyonlara neden oluyor.

Kontrendikasyonlar

Ama tedavi ışınlama kullanılamaz durumlar vardır. Mikrop öldürücü lamba sistemik bağlaç doku hastalığının, peptik ülser, akut atak, kronik hepatit, fotodermatoz ve ultraviyole ışınlarına karşı artan bir hassasiyet, ne olursa olsun, radikal cerrahi sonrası hastalık, bir habis varlığında kontrendikedir.

Ayrıca, kanama, dolaşım yetmezliği, hipertiroidizm, hipertansiyon, akut serebral dolaşım bozuklukları, ateroskleroz, böbrek ve karaciğer yetmezliği eğilimi olan, aktif akciğer tüberkülozlu hastalarda bir bakterisidal ışınlayıcılar kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Bundan başka cihazın, miyokardiyal enfarktüs sonrası ilk 3 hafta içinde, ateşli durumları kullanılmaz.

ışıma "Güneş"

Uygula kuvars lambalar tıbbi kurumlar açısından hem de evde olabilir. Eğer evde cihazı kullanmak planlıyorsanız, "Güneş" anlamına UV antiseptik ışınlama satın alabilirsiniz.

Bu bir plastik gövdeye sahiptir. Ön tarafta özel bir kayan ekran vasıtası ile kapatılır. Çıkarılabilir tüpleri tespit edildiği açıklıklar vardır.

yemle Dahil çocuklar boyutu için tasarlanmış gözlük vardır. Ayrıca dahil Biodosimetry Gorbaçev. dikkate bütün hastanın fizyolojik özelliklerini alarak hesaplanacaktır bireysel biodozy belirleyebilir Bu cihazla ile. Bu hatta küçük çocuklar için radyasyon etkisi en iyi şekilde seçilmesini sağlar.

prosedürün önce, gerekli başlığın, tüpün yüklemelisiniz üniteyi açın ve yaklaşık 5 dakika bekleyin. Lamba stabilizasyonu yanan sonra tedavinin başlangıcına ilerleyebilir. Yerel bir terapi gerekiyorsa, vanayı kaldırmak için gereklidir. lambalar 600 cm2 aşmaz alan cilt, sınırlı alanları ışınlayabilen ile.

Bu arada, bakterisidal ışıma "Güneş" Binaları dezenfeksiyon için kullanılabilir. Bunu yapmak için, sadece koruyucu ekran çıkarın ve yaklaşık 30 dakika birimine açmanız gerekir. Bu prosedür oda bitkilerin almaya unutmayın önce insanları ve hayvanları getir.

kullanımı ile ilgili yorumlar

Kapalı için Verimlilik kuvars lambaları da araştırmaların ortaya. Bu besleme, DNA yapısında mikroorganizmaların modifiye yıkıcı hasar fotokimyasal neden olduğunu doğruladı. bakteri, bitkisel bir şekilde - en hassas koklar ve coli. Tek hücreli ve mantarlar bakterisidal ışınlama sorunları radyasyona olarak duyarlı değildir. Yorumlar ve araştırmacılar bakterilerin spor formları az duyarlı olduğunu düşündürmektedir.

biz tıbbi cihazlar hakkında konuşmak, o bunları kullanmak hastaların ilginç görünümü olur. Örneğin, birçok kişi cilt hastalıklarının rinit belirtileri kurtulmak için kullanılabileceğini söylemek, akut solunum enfeksiyonları durumunu hafifletmek. Bu sorunların hepsi bakterisidal ışınlama "Güneş" çözmek için yardımcı olur. Bununla birlikte, aynı zamanda sakıncaları da vardır. Bunlar özellikle hiçbir eki vardır ve çok rahat gözlük değil deklanşör, için, sayılabilir. Ayrıca, bazı hastalar onlar oldukça bunu dışarı yakar lambayı değiştirmek gerekir anlamıyorum demek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.