TeknolojininElektronik

Merkür Lambalar - Yeni ışık kaynakları

En üretilen ve ultraviyole aralığında radyasyon boru şekilli fluoresan lambaların çiftlikte kullanılan elektrik arkının fosfor tabaka aracılığıyla cıva buharı bir görünür optik dönüştürülür. Bunlar, bir cam ampulün elektrot lehimlenir bacak uçları meydana gelir. Şişe tanıtılan atıl gaz, ateşleme kolaylaştırır. Küçük cıva lambaları küçük miktarlarda üretilen ve uzun geleneksel fluoresan lambalar ile karşılaştırıldığında daha düşük bir cıva içeriği vardır. Tüm floresan ışıkları diğerleri ile karşılaştırıldığında daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.

Merkür lambaları aşağıdaki türlerden ayrılır:

- Geleneksel floresan ve kompakt floresan lambaları olan bir alçak basınç, aydınlatma bit cihazları;

- ışığın yüksek ve ultra-yüksek basınçlı boşaltma kaynakları, bu aslında bir cıva lambası ve aşırı yüksek bir basınç, metal halid, cıva ksenon ve diğerleri ise.

Yüksek basınç ışık kaynaklarının aparat

Yüksek basınçlı cıva lambaları en olarak tasarlanmış olan XRD lambaları. Bunlar cam eliptik bir şekle sahip bir şişeyi sahiptir. İçinde boru şeklinde kuvars yazıcı inşa etti. Bu şeffaf yapılmıştır kuvars camı. Bir şişe içinde, dört elektrotlardır. Onun iç mekan sıkı oranda atıl gazlar ile doludur. Aynı zamanda brülör duvarlarında bir boncuk veya plak şeklinde olabilir cıva vardır. Bunun yerine, hava Şişe azot içine pompalanır. alarak, fosfor bir tabaka ile camın iç tarafında ultraviyole radyasyon, görünür ışık dönüştürür. Bir ışık kaynağı - elde edilen gerilim gaz boşaltma uygulanır.

Benzer şekilde, cıva lambaları bir ultra yüksek basınç düzenlenmiş. bunların şişeleri mat veya ayna kaplama üzerinde tatbik edilebilir. Bunlar, amacı elektrik akımı tedarik azaltmak için olan bir gaz ile donatılmıştır. gaz olmadan, onlar anında başarısız. gerilimi sonra cıva lambaları altı ila sekiz dakika boyunca parlaklık kazanmaktadır. Aynı dönemde, içinde cıva gaz haline geçer. Bundan sonra, lamba yanma modunda pozisyonda işleme başlar.

Tertibat cıva arklı bir ışık kaynağı

Bu yüksek basınç aydınlatma için gaz boşaltım cihazının bir türüdür. hepsi diğer özel katkı farklıdır. Onlar, sıcak nötr ve serin ışığı olabilir. ışıma katkı maddeleri, metal halojenür ya da yüksek basınçlı lamba genel ve özel aydınlatma için kullanılabilir ve çeşitli cihazlar ve cihaz monte edildikleri cıva arklı bir lambayla. aydınlatma rampaları raylı çıkarılan türlerin, taş ocakları ve diğer büyük açık mekanlarda kullanılan Bu kompakt güçlü ve verimli ışık kaynakları. Onlar da onların yardımıyla dış aydınlatma mimari konumlar yerine, aydınlatma sahneleri, stüdyolar, üretim binalar için kullanılır. Onlar Özel optikli projektörler kullanılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.