Haber ve ToplumKültür

Gen havuzu - insanlık temel bir değer

mevcut olanları "yeni gelenler" kendi genleriyle paylaşacak yalnızca canlıların yeni türleri ortaya çıkması mümkündür. Yani her canlı hücrenin kromozomları saklanır amino asitlerin ayarlar. tüm insanlığın bütün genleri bir bilgi bankası oluşturmaktadır. Bu çıkıyor o gen havuzu - geçmiş, şimdiki ve gelecek tüm insanları karakterize eden bir veri topluluğudur.


Bu bilgiler depolandığı yer

kendileri içindedir kromozomlar hücrelerin çekirdeklerinde. Her türün kendine sorumlu olduğu kendine has kümesi vardır fonksiyonu. Kromozomlardır küçük tek bir hücre içinde ve vücut boyunca gerçekleşen süreçleri tarafından çalıştırılır. Hücrede oluşacak tüm eylemler, zaten kayıtlı beri bir bilgisayar programı olduğu gibi, bilgisayar ile karşılaştırmak daha iyidir. İki değerli grubu şeklinde bölünmüş zaman çoğaltılamaz ve yeni hücrelerin her birine gider edilir. Her canlı organizma genlerinde saklı kendi türünün tüm canlılar hakkında bilgi aldığı ortaya çıktı.

İnsan gen havuzu - genlerin bütünü

Bir gezegende milyar birkaç kişi. Kesinlikle herkes genlerin kendi setini övünebilir. Bu bilgiler ise bireysel ve benzersiz. insan kromozomları içine ve insanlığın gen havuzunun olan verilerin tamamı da değildir. Bu etnik kökene dayalı gruba ayrılır. Örneğin, Rus ulusunun gen havuzu - Bu etnik grubun halkın kromozomların setleri hakkında toplu bilgidir.

kavramının önemi nedir

gen havuzu - iletmek mümkündür etnik belirtileri gelecek nesillere. Nüfus büyüklüğü azaltıldığı zaman, onun tam yok edilmesi için koşullar. Bu gen havuzunun belli "critical mass" ise, orada. insanlar kendi türlerini yapmayı bıraktı, bu etnik köken yeryüzünden kaybolabilir. Bu, tüm insanlık için geçerlidir. Sadece sürekli üreme gibi türlerin devam eden varlığı katkıda bulunur. Döllenme yeni mutasyonların ortaya çıkması sorumludur sırasında genleri Ofset. Sürekli olarak oynamak için, genetik bilginin taşıyıcıları yeterli olmalıdır ve bunlar yaratıklar çoğalmaya izin genlere sahip gerekmektedir. o etnik grubun ya da bir bütün olarak insanlığın sağlık ve temizlik hakkındadır - O gen havuzu çıkıyor.

kromozomların içerdiği bilgilerin özü

Genler tüm vücut değil, sadece genel olarak sorumludur. Bir çocuk ailesi aldığı kromozomların kümesi yani göz rengi ya da saç, ten ve kalıtsal bilgileri nedeniyle vücut şekli. Buna ek olarak, hâlâ bir hastalığa yakalanma olasılığını alır. mizaç miras üzerine yapılan tartışmaların devam etmektedir. Ancak insan vücudu mükemmel değildir ve genellikle bocalıyor. Üreme fonksiyonu da etkilenir. Varyasyonlar nedeniyle çocuk hastalığı veya mutasyona neden olacaktır kromozomların hasarlı dizi alabilirsiniz. Bu set onun soyuna vereceğim ve tüm bu gen havuzuna bir tehdittir. Tabii ki, bir başarısızlık insanlığı yok edemeyecek. bu ihlaller yaygın ise miras zincirinin sürekli olduğu için, türlerin varlığını tehlikeye atıyor. Bilim hastalığı genini mücadele etmenin yollarını bulmaya çalışır, ama sürece fantezi düzeyinde kalır, bu nedenle insanlığın kalıcı bir gen havuzunun korunması - başlıca görevlerinden biri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.