Ev ve AileAksesuarlar

Angora yünü: kalite, itibar. Örgü ve işleme için Yün ipliği

Çoğunlukla Türkiye'de yaşayan Yün tiftik keçisi, Amerika ve Güney Afrika "tiftik" olarak bilinen lifleri üretmek. Bu iplikler knitters arasında çok popülerdir. Angora yünü, yumuşak ve havadar, sıcak ve kabarık olan ipek anımsatan hissediyor. Ama kesinlikle akrilik veya naylon üretimi eklendi yoksa sadece bireysel parçacıklar üzerinde elinde ayrı düşecek. örme şeyler iplik çok hacimsel ve eş zamanlı olarak ağırlıksız olduğu için çok avantajlıdır tiftik. Bu nedenle, iplik tüketimi küçük döner. Örneğin, 44. boyutta ürün tiftik kabartmak 200-250 g gerekir. Bu durumda işler alışılmadık sıcak ve hoş bir dokunuş kazandırır açın. Sıcak: Bu iplik itibaren sizin gibi herhangi bir şey olabilir örme yün çorap, kabarık kazak ve hacimli eşarplar.

kabarık yün Tarihsel Arka Planı

Tiftik uzun "yumuşak altın" çağrısında bulundu. Ne yün tiftik gibi bir özellikleri vardır. Hav mükemmel suyu iter, ama sıcak tutarken, doğal nemi emer. Angora kirliliğine büyük bir artı direncidir. Ceket kesinlikle hipoalerjenik olduğunu belirtmekte fayda vardır. Ayrıca, bu tür bel ağrısı, artrit ve hipertansiyon gibi rahatsızlıkları ile bu iplik yardım insanların ürünü. tiftik sonra ısı iletkenliği düşük, ve böylece "kuru ısı" oluşturur etti.

Çoğu yumuşak nazik ve sıcak-aşağı "Orenburg" dir. Kalınlığı - sadece 15-17 mikron ve ortalama uzunluk kendisine 8 cm hafifçe aşağı olan uzunluğu 22-23 arasında 11-12 sm bir mikron kalınlığında aralığı tüy Volgograd ... Ayrıca yaygın yün kullanılmaktadır tiftik tavşan. Ağırlıklı olarak onun örme sadece sarar ve ajur peçete gelen. sıcak tüylü şallar imalatı, t için uygun değildir.. saç uzunluğu çok büyük için. Bu 43 cm ulaşır ve kalınlığı 37 ila 43 mikron arasında değişmektedir.

ipliği ve tiftik kumaş olumlu ve olumsuz yanları

hemen hemen saf bir formda üretilmeyen şeklinde tiftik iplik. bir parçası genellikle akrilik ve bulmak üzere merinos (yün koyun), ilave ürünü aşınmaya daha dayanıklı ve dayanıklı hale getirir. Çoğu zaman, satış boyası ilave edildiği farklı renkleri, iplikte görülebilir. Ama saf beyaz veya bulmak için siyah bir alıcı doğal boyanmamış iplik zor olmayacaktır. renkli ürünler çok daha pahalı olan, böylece yün iplik, üniform ve yüksek kaliteli boyama çok zordur. Bu ipliğin ana avantajları dokunmaya çok hoş olağanüstü yumuşaklık, sıcaklık ve tüylülük, çağrılabilir. Ama aynı zamanda oldukça önemli bir dezavantaj vardır. Ne yazık ki, tiftik kabuğu. Ve ne yazık ki, bu süreç, geri döndürülemez olsa bile tiftik iplik yüzdesinde düşüş.

cins tiftik keçi karakteristik özellikleri

Birçok dikişçi muhtemelen merak: Hangi angora kılan nedir? O keçilerden kesildiği ortaya çıktı. onun yüzü kolayca yakınlarının başka bu türün hayvanı ayırt edilebilir görünür. Örneğin, Ankara'ya küçük ayakları ve küçük boynuzlu güzel kısa gövde keçi. Ağırlık onları 30 ila 35 kg arasında değişir. erkek, onlar bükülmüş ve çok güçlü olan boynuzlarından tanımak oldukça kolaydır. Bunların yaklaşık olarak ortalama ağırlık - 50 kg, ancak ağırlık ve 85 kg ulaşabilir. dahası o kadın-erkek, vardır, sakal - Ankara keçisi benzersiz bir özelliğe sahiptir. Ama temel fark, tabii ki, bir saç. Angora azından, parlak uzun, yumuşak ve inanılmaz kabarık.

"Angora" marka sözcüğü altında alıcı alımları nedir?

Ankara keçisi - Hayvan karamsar ve birkaç yer kök alır. Bu nedenle, Çin cins Angora tavşan cins oldu. Bugün, keçilerden bu yün yeterince iyi yerine geçer. Tavşanlar çok kabarık. saç uzunluğu ipogda 50 cm ulaşabilir. modern sanayi tavşan tüy işlemek için öğrenmiş, üretim aşamasında daha fazla akrilikler eklenmesini içermektedir. Ve zaten o zaman hazır bir konu deve ya da koyun yününden karışma. yazıt ile tavşanların kazık Yün ipliği "Angora" bugün mağaza raflarında bulunabilir.

Kalite tiftik kabartmak

Tiftik ürünlerin büyük dezavantajı makinelerinde bu tür ürünleri yıkamak için yetersizliğidir. Yalnızca herhangi yünlü giysiler için tasarlanmıştır yumuşak, nazik temizleyiciler ihtiyaç şeyler temizleyin. Bu durumda, sadece elle yıkanabilir. Angora yünü her zaman aynı değildir. Ve ürün kalitesi kazık yapılmış olan hayvanın türüne, ve bu en yün saflık etkilenir. en önemlilerinden biri - Geçen faktör olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu tüy fiyatını belirler. Kirli saç bir kuruş değer.

iplik kalitesini belirleyen faktörler

Yani, birinci sınıf kabartmak mükemmel temiz geçerlidir. Ama burada bu saç uzunluğunun önemli bir durumdur - bu Bu hav hayvanın vücudunun% 70'ini kapsadığı en az 6 cm olmalıdır .. saç temiz, ama en az 6 cm uzunluk, bir kaplama, ikinci sınıf kabul edilebilir ise. ekstremitelerde ve hayvanın karnına böyle bir hav yoktur. Maliyet birinci sınıfa kıyasla neredeyse% 20 oranında düşer. Ve son olarak, boynuna kırpılmış olduğu, aşağı hissetti, bu birinci sınıftan değerinin sadece% 15 değer.

hayvan doğası gövdesi olarak% 98.5 saf tiftik tavşan, Saç yağ bezlerinin sayısı sınırlıdır. Ve kendi hayvanların başarısıyla Bunun üzerine temizlik harcamalarını gösterir. koyun yünü ile karşılaştırıldığında, daha sonra bağlı bulunması potozhirovyh deşarj sadece yarısı temizleyin. tıraş veya yün üretilmesi için tavşanların biçme yılda 2 kez her 3 ayda bir yapılan ve vychosyvayut yündür.

yün Tiftik tavşan avantajları

Yün saç çok yüksek kaliteye sahip. Onun yaklaşık uzunluğu -. 6 cm ila 12 Tüylü saç çok daha kısa, ama çok daha sıcak ve daha yumuşaktır. Bir dizesinde tutmak çok zordur. Onlar bitmiş ürünün dışına bırakın. Birçok angora "atılmış" gerçeği ile günlük yaşamda karşılaştım. Ama bu özellik büyük olasılıkla onun net daha artı kabartmak olduğunu. Gerçekten de, büyük bir başarı ile bu faktör en yumuşak keçe üretmek için kullanılan.

sanayi çapında ayrıca boyama için uygun kendi yün gibi, sadece beyaz tavşanları yetiştirilir. Ancak ilginç bir gerçek Hindistan, çiftçiler ayrıca boyama yöntemi olmadan sessiz sesleri değişen hav paleti alan hayvanların renkli zanaat şekilde yetiştirilen olmasıdır. Pooh kolaylaştırır Ankara tavşan oyuk, en böylece ısı yalıtım özellikleri artırır. Bu nedenle, ve popüler bir angorovaya iplik olduğunu. Yün hep kendilerine özgü özellikleri için takdir edilmektedir.

Angora tavşan bakımı Özellikleri

İlk banyo yapmadan işleme için de geçerli yün üretiminde olduğu gibi tiftik üreticisi için bir ön koşul, temiz hayvan tutuyor. Angora tavşanlar için Bakım bu alanda profesyonellik ve büyük bir bilgi yüksek düzeyde gerektirir. Hatta küçük yanlış adımlardan büyük kayıplara, dolayısıyla yetişkin hayvanlarda kaybına yol açabilmektedir. Sonuçta, kaybını dengelemek için, en az yearling büyümek gerekir. dikkatsiz rassortirovka kazık hasarına yol açar, çünkü çok hassas bir işlemdir aşağı topluluğudur. ve mal onun orijinal güzelliğe geri dönüş imkansız olacaktır.

Yüksek kaliteli aşağı toplanması için çok önemli bir durum tavşanların gıdadır. Bu bir tam zengin olmalıdır. Bu direkt olarak toplanan hav miktarına ve kalitesine yansıyan. Ayrıca, hiçbir az önemli nokta, iklim ve hayvan refahı olduğunu. Yüksek sıcaklıklar ve aşırı güneş değil kabartmak için en iyi yolu etkileyecektir. Ve sonucun kalite ve miktarı düşüktür. Ama aynı zamanda soğuk kışlar tavşanlarla ülkelerde rahat hissetmeyeceksiniz. Binanın sert bir ortamda en iyi seçenek olduğunu soğuktan hayvanları korumak olacaktır. tiftik tavşan kesme özel bakıma ihtiyacı var sonra Ama biz bu durumda unutmamalıyız.

tiftik yünden ürünlerini işlemek nasıl

Elleri yün çoraplar bağlı olarak hiçbir şey öylesine, soğuk kış akşamları ısıtır. Ama diğer yünlü ürünler mümkün olduğunca uzun görev yaptığını, düzgün onlara bakmak gerekir. değil saç diğer türleri ile karşılaştırıldığında özel öneriler. eller yatay bir düzlemde genişletilmiş pozisyonda kurumaya bırakıldı özel sıvı deterjan tozları, sadece yıkanabilir bir ürün - bakım yani, belki de, ve tüm kuralları. Onları takip ederek, daha sıcak, daha yumuşak ve tiftik yün ürünün daha hoş, şeyler sadece olamayacağını görebilirsiniz.

Gerçekten, üretilen herhangi lif iplik karışımları önemli değildir. ana unsur artık Türkiye'de veya Çin'de yaptığı gibi, doğal, yapay olmayan taklit yüksek "Tiftik" adları veya "Angora" davranmaktır. Yumuşak, doğal yumuşak tiftik hav tek gerçek usta ve kalite gerçek bir usta, doğal lif tanıyabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.