Ev ve AileEvcil

Bichon Frise, veya Fransızca köpeği

Geçmiş Fransız spaniel antik geçmişte kökleri vardır. Normal bir cins Bişon köpek "Barbet" Romalılar getirdi söylenir. Bu Melita (şimdi Malta) adasının doğduğu kabul edilir. Anakarada, köpek Roma senatör ve yöneticilerin değerli bir hediye olarak sunulmuştur. Daha sonra Malta Bichon asalet mahkemelerinde dekoratif kayalar olarak büyümeye başladı. Fransız, Bologna, Havana ve Tenerife: Böylece yeni alt tür ortaya çıktı. Neden Rusya'da bu küçük köpekler köpeği aradı? Evet, onlar Bologna bize geldi çünkü. Rönesans olarak, Bichon Bolognese çok yüksek Ekateriny Medichi sarayında takdir edilir ve Rus egemenlerin sunulmuştur.

Fransız çeşitleri - Ama burada hepimiz Bichon Frise bahsediyor. Bu eğlenceli küçük yüz ve bembeyaz dalgalı kürk küçük köpeği var. Bu arada, farklı renkler, lekeler ve beyaz standardının bile vanilya gölge izin verilmez. Gözler ve burun da siyah veya koyu kahverengi olmalıdır. Tipik Fransız spaniel, burada gördüğünüz hangi fotoğrafları, yumuşak oyuncak izlenim.

O Sırasında Bichons değerli? İlk olarak, alerjisi olanlar için bir nimet olduğunu: köpekler hiçbir astar var, bunlar köpek kokmuyor ve solmaz. İkincisi, her zaman uzun yürüyüşler onların evcil sunma olanağına sahip olmayan kişileri kadar rüzgar olabilir. Bichons kolayca tepside yürümeyi öğrenirler. Buna ek olarak, Fransız Bichon iyi düz malometrazhki içine "fit". O çocuklar, diğer hayvanları ile çok iyi anlaşıyor. O bile yaşlılık, bu oyunbazlığı ve canlılığını korur, neşeli bir eğilim vardır. Mükemmel yetiştirmek, ancak gerekli değildir sahibidir şiddetini ve yumuşaklık göstermek için - çok hassas Bichons.

1988 yılında kabul edildi ırk standardı, yaklaşık Şimdi birkaç söz. Omuz yüksekliği 20-30 sm, ağırlık -. 3-4 kg. en ufak bir leke olmadan beyaz kürk üzerine koyu renk gözleri düğmeli, ve burun bir ucu, zaten belirtmiştik. Ayrıca, ışık 20 cm girdap oluşturur Fransız Bichon. Kalın kürke sahip olmalıdır, Ve kuyruk bir sırt üstü olmalıdır. alın burun geçiş telaffuz. Kulaklar yüksek bir yuvarlak yassı kafasına seti, ancak asın. Kısa pençeleri, düz. Yastıkları ve pençeleri siyah olması arzu edilir. astar varlığı köpek diskalifiye edilebilir.

Eğer serginin bir kopyası yoksa kaydıyla, Fransız köpeği özel bakım gerektirmez. Doğal olarak, yemyeşil kürk kat sahibi günlük özel bir fırça ile tarama gerek ama Bichon içinde ceket durdurduklarını ve dolaşmayı eğilimli olmadığından, bu çok zamanınızı almamalıdır. Köpeğini yapabilirsiniz her ay yıkayın. Profesyonel bir kuaför kesilen evcil köpek namlu ve ayak parmakları arasında kendi kürk dışarı klibi daha sık en az bir kez çeyrek gereklidir ve. Gözleri bağlı beyaz yüzey üzerinde çok belirgindir kendi saç, girişine kadar Bichon de gözyaşı başlar gerçeği.

Fransız köpeği mutlu, uzun ömürlü türlerin listesine dahil. On beş yıl - Ortalama insan ömrü olduğunu, ancak uygun dikkatle köpek sağlıklı ve neşeli ve 18-20 yıla kadar kalır. Bu alerji eğilimi olduğu için tek şey, dikkat etmelidir. Ancak, bu tüm beyaz köpek etkiler. beslemek için sorumluluk ile tedavi edin: gıda boyaları derhal hayvanınızın ceket "göstermek".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.