KanunDevlet ve hukuk

Narkoloji uzmanı hesabından nasıl çekilirsiniz? Kimler kayıtlı?

İnsanlar narkolojide kayıtlı birçok durum vardır. Bu, uyuşturucu kullanımı veya alkolizm kaynaklı olabilir. Ancak belli bir süre sonra, birçok kişi şu soruyu sorar: "Narkoloji uzmanı hesabından nasıl çekilir?"

Narkolojide kayıt nedir?

Tıbbi bir müdahale, teşhis, araştırma, tedavi, önleme veya rehabilitasyon odaklı herhangi bir muayene veya muayene yöntemidir. Ve kayıt çoğunlukla önleyici faaliyeti ifade eder.

Narkolojist bir uzmantan vazgeçme

Bir kişi en az bir alkol tüketimi olgusu teyit edildiğinde, bir yıl boyunca bir narkologa kayıtlıdır. Narkolojide bir uzman hesabından nasıl çekileceği sorusu üzerine, cevap şu şekildedir: iki koşulun zorunlu olarak yerine getirilmesi. Öncelikle, narkolog aylık olarak kaydettirilmelidir. İkincisi, analizlerde alkol tespit edilmemelidir. Bir dispanser kayıtta, narkotik bir hizmetle karşı karşıya kalırsa, bir vatandaş tekrar dayatılabilir. Eğer dispanser sürekli ziyaret edildiyse, kayıttan üç yıl sonra resim çekerler. Bu, kronik alkolizm hastasının gözlemlenmesinden çekilmek için sabit bir dönemdir.

Zaman periyodu, kişinin doktoru ziyaret ettiği andan başlar. Aynı zamanda aylık ziyaretlerin takvimini ihlal ettiği takdirde, kayıt süresi önce sayılmaya başlar.

Narkolojinin muhasebesinden çekilme nedenleri

De-kayıt çeşitli sebeplerden dolayı yapılmaktadır:

  • Tam iyileşme (remisyon);
  • Daimi ikametgah adresi değiştiğinde ve kişi başka bir narkoloji departmanının halihazırda sorumlu olduğu topraklara taşınmışsa (bu durumda başka bir ilaç istasyonunda gözlemlenmesi gerekir);
  • Bir yıldan fazla süreyle özgürlüğünden yoksun bırakılan yerlerde kalanlar kayıt defterinden çıkarılır;
  • Uyuşturucu bağımlılarını bir tıbbi dispanser'e gönderirken;
  • Belli bir vatandaşın ölümünde.

Narkolojik kayıttan erken çekilme

Eğer narkologda zamanlamanın ötesinde hesaptan nasıl çekilir, eğer terim Para çekme 3 yıl mı? Bu tür seçenekler de var. Erken iptal, örneğin bir yılda mümkündür. Bunun için öncelikle doktorla görüşülmesi gerekir. O zaman vatandaşın alkol almadığını onaylayan iş yerinde sertifikalara ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda, yakınlardaki komşuların belgelerini stoklamak uygun bir yer değildir ve davranış hakkında olumlu bir değerlendirme yapabilir.

Erken kaldırma mümkündür ve hastayla ilgili herhangi bir bilginin bulunmaması nedeniyle başka bir şehre nakli, ölüm ve hapis cezası. Kayıtlı bir vatandaş bir yıl içinde bulunamazsa, o zaman otomatik olarak, gıyaben hesaptan kaldırılır.

Narkotik uzmanından olağan şartlarla hesaptan nasıl çekilirsiniz?

İstikrarlı bir iyileşme ile bağlantılı olarak, vazgeçilmez vatandaşa geçmesi gereken özel bir tıbbi komisyonun sonuçlanmasından sonra çekilme yapılır. Komisyon, hastanın doğrudan kayıtlı bulunduğu kurumdaki doktorlardan oluşur.

Diğer durumlarda, bu süre içerisinde hastanın gözlemlendiği cesetlerin veya diğer kurumların resmi raporlarına dayanarak karar doktor tarafından kararlaştırılır. Eğer uyuşturucu bağımlısı bir vatandaş olsaydı, bir narkolog hesabından çekilme nasıldır? Geri çekme koşulları aynıdır, ancak bu durumda zaten 5 yıllık zaman değişir. Bu süre zarfında sürekli işaretler düzenli olduğu ve kişi tamamen iyileştiği takdirde, yine komisyonun kararına dayanarak defterden çıkarılır. Ancak ihlaller olursa, komisyon son başvuru tarihini uzatma hakkına sahiptir.

Vatandaş narkotik dispenserinde kayıtlıysa, sağa nasıl ulaşırsınız?

Vatandaş uyuşturucu dispanserine kayıtlı olsaydı, ancak uzun süre alkol ve uyuşturucu kullanmazsa, narkoloji uzmanından nasıl çekilebilir ve haklarını elde edebilir? Hak edinmek için, aracın kontrendikasyonları olup olmadığını gösteren zorunlu tıbbi muayeneye tabi tutulmanız gerekir. Fakat önceden bir narkolog hesabından çekilmek gerekli.

Ya da hayatımın bir noktasında, alkol ve uyuşturucu kullanımı konusunda bir vatandaşın farkına varıldığında, ayrıca bir narkotik dispanserini de ziyaret ettiyse? Genellikle ilk ve son vuruş budur. Kişi daha sonra yaşıyor, hesapta ne olduğunu bilmiyor ve buna göre kontrol edilmeyi düşünmüyor. Ancak hakları devralma zamanındayız ve açıkça görüleceği üzere, kitaplarda yer almasının nedeni reddedildi! Bu durumda, bütün bu yıllar boyunca bilmediğini ispatlamak neredeyse imkansızdır. Burada iki seçenek var: birincisi, görev süresinin sonuna kadar, kayıttan kaldırılacağı zamanı beklemek ve daha sonra haklarını almak; ikincisi durumu komisyon atayıp daha erken çıkarabilecek doktorla çözmeye çalışmaktır.

Her halükarda, hak kazanmak için gerekli olan sertifika, hiç kimse iptal edilmez ve yalnızca uygunluğundan sonra bir ehliyet elde etmek mümkündür .

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.