HobiDikiş

Kurallara göre bir yün çorap onarmak için nasıl

bir eşarp - sadece çok basit ürünü örme öğreniyorlar olanlar için. Ama çorap - neredeyse üst beceridir. шерстяной носок по силам даже начинающей рукодельнице, едва-едва научившейся провязывать лицевые и изнаночные петельки. Ama aslında, bir yün çorap bile acemi iğne kadınları göze kravat, zorlukla yüz ve ters örgü döngüler provyazyvat öğrendi.

Beş konuşmacı ve iplik yumağı

Örgü yün çoraplar farklı şekillerde konuşmacı olabilir. Örneğin, farklı dekor ile yüksek ve kısa iki ya da beş konuşmacı. Ama iş her zaman iplik ve iğne seçimi ile olmalıdır başlatın. Iplik daha kalın, daha kalın çomak çalışıyor gerektiği açıktır.

Temel olarak iplik ve konuşmacı seçimi ilkesi gibi ve oluşan özel bir model konuya uygun iki kez, biraz kıvrılmış olduğu ve sonuçta elde edilen çile kalınlığı konuşmacı eşit seçilir.

"Acele" Yeni çoraplar

Nasıl hızlı hale getirmek için yün çorap örme? Örneğin, = 48. En basit ve güvenilir bir sakız 12 delik halkaları №3 dört konuşmacı kadranı 36 büyüklüğü 1 - 1. O santimetre, arzu edilen sayıda örme yüksekliği çorap gerekir. Sonra, bir sondaj kuyusu çalışmalarını bırakarak üçü topuk örme. o topuk çoğundan daha hızlı giyer olduğundan, bu madde, yeterince güçlü olması gerekir. Bir, sıkı, sağlam ve güzel bir kumaş elde etmek amacıyla, örgü olmalıdır:

 1. Bir döngü asansör, ikinci örgü ve sonuna kadar bu yüzden bütün serileri.
 2. Ters sayı Yanlış tamamen uyum.
 3. Topuk yüksekliği birinci ve ikinci sıraları tekrarlayın.
 4. Örgü yine her biri üzerinde 12 döngü üç kollu ayrılabilir.
 5. orta döngü Provyazyvaetsya baz ağı, ama yan konuşmacı topuk kendisi şekillendirmeye yardımcı oluyor. Bu amaçla, döngü her satır parmaklığın tarafında birinci döngü ile birlikte provyazyvat gerekmez.

Topuk oluşturulduğu zaman, örgü bir daire içinde tekrar yürütülür. konuşmacı ile ilgili döngüler topuk kenarından alır. onlar miktarını izlemek için gerekenden daha fazla alırsanız, azalma en iyi ayak hattı üzerinde yapılır.

шерстяные носки хорошо сидели на ноге, вязание на спице, которая формирует верхнюю часть изделия, можно продолжать резинкой, а все остальные части полотна (боковинки и след) - лицевой гладью. örme yün çorap yazının üst kısmını oluşturan ayak, örgü, üzerine de vardı için, kauçuk devam edebilir ve Web'in diğer (bokovinki ve sekans) - nakış önünde.

güzel çorap

çorap tüm güzelliği üstünde her zaman. Nedenle, ve örgü ve ajur çıkartılması mümkündür. Örneğin, 6 olan örgü 3 3 çocuk ve kadın ürünlerinde güzel görünüyor örgü döngüler. Eğer file çorap bağlamak istiyorsanız, sadece şeyin üstünde desen, kullanabileceğiniz - ajur bir yol olarak. Bu yüzden tekrarlar ve döngü sayısını hesaplamak gerekmez.

Erkekler bir İskandinav tarzı çorap takdir edecek - jakar desenli. bu iş için bu model Yaka eşleşen tekrar döngü sayısını saymak gerekir. Deneyimli ustalar çok renkli desenlerle çalışılmasına rağmen kolay Jakarlı, iki renkli örme. Iplik büküm web için gereklidir çalışmaları itinalı olduğunu, bunlar karıştı ve iş yavaşlatmak. İki renk az problem nedeni jakar. Her durumda, sizin topuk hala iş kullanımı çorap birkaç gün sonra parçalara gitmez böylece, kazanmak için yetiştirilen edilmelidir.

Pyatkin sırları

çorap en sorunlu yeri - işareti. Delikler özellikle topuklar, ilk etapta görünen yer. шерстяные носки прослужили дольше, можно их связать с усилением: Yün çorap onlar artmış isnat edilebilir, uzun ömürlü:

 • naylon gibi sentetik iplik, ekleyin;
 • örgü özel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ancak bu her zaman deliklerden bizi kaydetmez. Şu sorulabilir; "H ow belâ yün çorap?" kolaylaştırın.

delikleri için maskeleme

Eğer bakmak gerekir herhangi bir şey için, zaman tamir problemler ortaya çıktı. çorap gardırop ile bir elek içinde çorap dönüşümünü engelleyerek, aynı yapmalıdır. Küçük sıyrıklar hemen farklı yönlere gelecek delik küçük dikiüten, ince sentetik iplik güçlendirmelidir. Nasıl doğru yün çorap onarmak için?

tamir Kılavuzu

sızdıran yün çoraplar hala hizmet için, lanetlemek doğru olmalıdır.

 • Kumaş, düz ve pürüzsüz, tercihen küresel yüzey üzerinde ayrışan. Kısa bir süre önce, dikiş aksesuarları ile kutusunda her kadın tamir için bir araç olarak kullanmaktan, akkor ampul kullanıldı. doğru yönde çevirerek de havada görevinde kalacak sadece izin veren kalem bir tür, ama - ampul pürüzsüz, yuvarlak, küçük boyutlu ve baza olduğunu.
 • Konuları uygun renkleri ve kalınlığını seçin. Sağ ipliğin lanetlemek neredeyse iki kat kalınlığı yapılacak, böylece çorabın iplik biraz daha ince iplik seçebilir unutulmamalıdır;
 • İğne Eğer büyük bir delik, özellikle eğer yeterince uzun olmalıdır. Uzun iğne örgü yapmak daha uygun olacaktır.
 • Çalışma iplik sağlam tuval birkaç ters dikiş yerine takılmaktadır.
 • İlk olarak, bir delik, bir katı ağ-küçük daire üzerinde dikiş kaplama, kenarları takviye edilmelidir.
 • birinci tabaka birbirine yakın yer alan örgü birkaç satır ve örgü aşınma sahip güçlü bir kavrama ağ-yatırılır.
 • İkinci kat - çapraz dokuma, bir filamanlarını yapmak alınmalıdır: bir iplik, aşağıdaki yukarıda çekme - alt. Ters yönde üst oldu iplik, ya da tam tersi düşük ve gerektiğidir.

во время штопки должен быть натянут на гладкую поверхность. tamir; W erstyanoy çorap pürüzsüz yüzeye gergin olmalıdır. Samu örme streç veya çekme gerekli değildir, bu ürünün gerginlik uymak zorundadır.

Çorap - Doğru şeyi. Onlar sadece fonksiyonel ihtiyacı olabilir, ama aynı zamanda görüntüyü oluşturan bir gardırop öğesi olabilir. Onlar sadece ısınmak için giyilen, ancak onlar aile babası bağlanır, özellikle çorap sevebilirim. Bırakın dağınık çorap birçok nedenden dolayı üzgün olabilir. onlar fayda getirmeye devam böylece Sonra, tüm kuralları onarmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.