Tarım

Koyun baş merinos vermek? Yün ve daha fazlası!

Koyun - et, yağ, deri, yağ içeren ürünlerde, çok sayıda vermek hayvanlardır. ince yün, yarı ince ve hayvanların kaba yün ırkları ayırt eder. Bunlar arasında, ayrı bir grup tahsis merinos yünü özel niteliklere sahiptir.

Alanın merinos sığır türü 2-3 yüzyılda ortaya inanılmaktadır Küçük Asya, Batıya yayıldı gitti. 20. yüzyılın başlarında cins yaygın mümkün kaliteli malzeme üretmek için yapar bu merinos yünü başarıyla Avrupa'da yetiştirilen kadar Avustralya'da dolaşan oldu. SSCB'de, cins yerli ve ithal numunelerin, ülkenin farklı bölgelerinde kullanılmak için en uygun temelinde kurulmuştur.

Toplam Sovyet uzmanları en iyi bilinen Satışı, Stavropol, Askanian, Sovyet Merinos, Kafkas, Altay ve diğerleri. Genetik olarak dahil tüm hayvanlar (birkaç asılı Pilelerin formunda) boyun derisi üzerinde ek stok yatkınlığı birleştiren arasında bir düzine farklı türlerden, beraberinde getirdi.

Yün merinos sınıflandırmaya uygun olarak 25 mikrometreden daha fazla olmalıdır, saç küçük bir kesite (incelikleri) koyun karakterize edilir. Yukarıdaki ırkların her bu rakam farklıdır. tipik olarak, 20-25 mikron - Örneğin, Sovyet Merinos ağırlıklı 20-23 mikron (18-20 mikron daha az) ve Salskaya cins bir inceliğe verir. Buna ek olarak, bazı mukavemeti, esneklik, genişleme, sahip bir parlaklık, renk ve neme kıvrım ne ham yün görünüm kalitesinin değerlendirmek. Ayrıca renk Lanolini değerlendirdi.

Biz dolaylı olarak, örneğin satın alarak kendisi için makyaj hangi Merinos yünü, yorumlar, kaliteli triko, ayrıca kıskanılacak kendi uzunluğu ile ayırt edilir. Örneğin, koyun Salskaya kayalar koç ile, yaklaşık 8 cm hazırlanmış bazik polar uzunluğu kesilmesi sırasında -., yaklaşık 9 cm Not erkek bireylerin pratik olarak her zaman uzun bir ceket elde edilir ve eti daha yüksek bir verim (kesim öncesi canlı ağırlık ulaşabileceği 100 kilogram veya daha fazla).

Ne kadar sıklıkla baş merinos kesilir? Hava hayvanlar gitti izin verecek kadar sıcak Nisan-Mayıs aylarında götürü vergi, toplanan kayaların bu bölge ve ceket "Bir kürk manto olmadan." Tüm hammadde yukarıda belirtilen benzersiz niteliklere sahip olması yanlıştır. En iyi yün sadece sırt, boyun, yan ve her bir hayvanın uyluk bir kısmından elde edilir. göğüs, bacaklar, baş kısmından itibaren elde edilen ham maddelerden elini sıralamak ve ayrıca işleme tabi tutulmuştur. Saf merinos yünü kaya ortalama verim yaklaşık 42-50 civarındadır.

Nerede Rusya bugün Merinos ağırlıklı yetiştirilmektedir? Bu hayvanların yün güney Sibirya'da, Orta ve Aşağı Volga Kafkasya'nın step alanlarıdır. Ukrayna, Kırgızistan, Kazakistan, Kafkasya bazı bölgelerde geliştirilen eski Sovyetler merinos koyunu ülkelerde. Farklı yönlere koyun bugün toplam sayısının liderleri Çin, Avustralya ve Hindistan vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.