SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kronik ürtiker: etiyolojisi, simtomatika

Kronik ürtiker - vücut alerjik reaksiyonların geliştirilmesi yolu ile karakterize edilen bir hastalıktır. dermisdeki lokalize sinirler ve kan damarları dahil deri, iltihabı alerjen sonuçlarla başvurun. cilt kabarcıkların inflamatuar reaksiyonların gelişmede kırmızı görünür. Bütün bunlar hastaya ciddi rahatsızlık neden oluyor. Kronik ürtiker hastaların yaşam kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu patoloji gündelik insan aktivite uyku kötüleşir ihlal eder. Bir kural olarak, kronik tekrarlayan döküntü lenfatik sistem, karaciğer ve sindirim sistemi fonksiyon bozukluğu ile sonuçlanır enfeksiyonları (kolesistit, bademcik iltihabı, adneksit ve diğer bulaşıcı hastalıkların) yayılması neden olduğu sensitizasyon zemin üzerinde gelişir. Saldırı sırasında, hastalar genellikle şiddetli baş ağrısı, ateş, yorgunluk, ödem şikayet mukoz membran sindirim kanalının orada kusma, bulantı, ishal. Agonizing kaşıntı genellikle eşlik nörotik bozukluklar ve uykusuzluk.

Kronik ürtiker: patogenez

bilim adamlarının büyük çoğunluğu kronik ürtiker klinik esas olarak deri mast hücrelerinin aktivasyonu ile ilişkili olduğu görüşündedir. Belirli koşullar altında, bu hücreler, nörotransmitterlerin (histamin, serotonin, vs.) çok sayıda sentez başlar. Bugün damar duvarlarının geçirgenliğini arttırmak için endotel ve mast hücrelerinin aracıların rolü olduğunu göstermiştir. Mast hücrelerinin degranülasyonu, yüksek afiniteli reseptör aktivasyonu ile ilişkili değildir olduğu bulunmuştur.

Kronik ürtiker: belirtiler

Hastalığın ana klinik belirtisi cilt yüzeyi üzerinde yükselen eritemli kaşıntılı kabarcıklara sunulmaktadır. kabarcıklar üç ila beş santimetre, sürekli genellikle kendi konumunu değiştirmek tekrarlanmasını kadar birkaç milimetre büyüklükleri değişir.

Bunlar kalıcı klinik bulgular önemli bir rahatsızlık, insan yaşamı için tehdit oluşturan, ama bazen yaşam kalitesini önemli ölçüde bozan sakatlığa yol açan yok. uykusuzluk gelişmekte hastalar, günlük aktiviteyi azalttı. Hastalar kozmetik kusurların ilişkili toplum izole edilebilir eğilimindedir.

Kronik ürtiker: Tedavi

iyileştirici tedavi yöntemleri kronik ürtiker belirlenmesi ve alerjik reaksiyonlara yol açan tüm faktörlerin ortadan kaldırılması amaçlanmıştır. Bu çoğu durumda, hala yapamam bu hastalığın gelişimine neden olur alerjeni bulmak dikkati çekiyor. Kronik ürtiker tedavisi hastanın ayrıntılı bir incelenmesi gerekir ve bu hastalığın dermatolog tedavisini danışmadan imkansızdır. Tedavi sırasında hasta genellikle, ( "kloropiramin" "mebhidrolin" "Klemastin" "Difenidramin" "Siproheptadin"), anti-enflamatuar, ciddi vakalarda antiokisdantnye ilaçların hormon (kortikosteroidler, glukokortikoidler) uygulanan antihistaminler atanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.