SeyahatTuristler için ipuçları

Spindleruv Mlyn (Çek Cumhuriyeti): özellikleri ve değerlendirmeleri

Špindlerвv Mlýn - Çek Cumhuriyeti'ndeki bir kayak merkezi, yurtiçi ve yurtdışında kış sporlarının taraftarları arasında en popüler olanı. Slovak ve Polonya Tatras ve Karpatlar'daki diğer kayak merkezlerine layık bir rakip olduğunu söyleyebiliriz. Bu kayak merkezi hakkında o kadar cazip olan şey nedir? Kayak için tasarlanmış pek çok yer gibi, bu da yetişti ve birkaç köy içeriyordu. Daha önce bağımsız köyler olan Horni Mishky, Prshedni-Labska, Bedřichov ve Swati Peter iki bölgeye ayrıldı. Bu kayak merkezleri dağların adını taşıyor. Kayakçıların iki kayak merkezinden birini seçmeleri gerekiyor - "Medvedin" veya "Swati Peter". Ama bir ikilem yaşayamazsın. Sonuçta, her iki kayak bölgesinin tek bir kayak pisti var. Şimdi her kayak merkezinin tüm avantajlarına bir göz atalım. Spindleruv Mlyn'deki tatil hakkında ne diyorlar?

Tesisin genel özellikleri

"Swati Peter" ve "Medvedin "'in de paten için keyif verici nitelikleri vardır. Tarihini anlatacağımız Špindler Мv Mlýn şehri, deniz seviyesinden 718 metre yükseklikte yer almaktadır. "Swati Peter", değişen karmaşıklığın onbir parçasına sahiptir. Ayrıca bir vantilatör parkı ve kros kayağı pistleri de bulunmaktadır. Bu kayak alanı, deniz seviyesinden 718-1310 metre yükseklikte bulunur. Medvedin kayak alanı biraz daha küçük ve daha düşüktür. Maksimum yüksekliği deniz seviyesinden 1000 m yüksekliğindedir. Farklı seviyelerde eğitim alan kayakçılar için uygun olan "Medved" yedi pistte - başlayanlardan aslara. İncelemelerin söylediği gibi rekreasyon altyapısı Swati Peter'da daha gelişmiş. En azından çocuğunuzu profesyonel eğitimcilere götüren ve dağ yamaçlarını keşfetmek için sakin bir kalbe sahip olabileceğiniz bir anaokulu bulunmaktadır. Genel olarak, şekillerin kendileri için konuşmalarına izin verin: parçaların toplam uzunluğu yirmi beş kilometre, tek bir abonelik yirmi sekiz asansöre, üç tanesi de asansörlüdür. Akşam sadece birkaç iniş aydınlatılıyor.

Spindleruv Mlyn nerede bulunuyor?

Çek Cumhuriyeti çoğunlukla düz bir ülkedir. Ama içinde muhteşem dağlar var Dev Dağlar deniyor. Ülkenin kuzeyinde, Elbe'nin üst sınırlarında, Almanya yakınlarında ve Çek-Polonya sınırında bulunurlar. Dev Dağların ikinci ismi Mount Ispolina'dır. Almanlar bu diziyi Ryubetsal olarak adlandırıyorlar. Bu kelime, Dev Dağlar gibi, dağlarda yaşayan ve kötü hava koşullarına neden olan kötü ruhun yerel sakinlerinin folklorunda olduğu anlamına gelir. Fakat Ryubetsal'a karşı şimdi bir hidrometeorolojik merkez var. Hava durumunu dikkatle takip ederseniz, her şey yoluna girer.

Tatilin tarihi

Spindleruv Mlyn çevredeki yerleşim yerlerinden daha sonra kuruldu. Örneğin Swati Petr, on altıncı yüzyılın başlarından itibaren maden ve gümüş madencileri için geçici ve sonra daimi bir kamp olarak bilinir. Çekçe'deki Mlyn, "değirmen" anlamına gelir. On sekizinci yüzyılın sonunda, Spindler adlı belirli bir Silezya Almancasına aitti. Yavaş yavaş, değirmen binalar görmeye başladı - bir forörün evi, yazlar ve ardından çobanların kalıcı kulübeleri. Ancak dağ turizmi olmasa da bu yerler yarı ömrü kalmış olurdu. On dokuzuncu yüzyılın ortalarında Zengin insanlar Spindleruv Mlyn'e giderek sağlıklı bir havayı soluyordu. Yağmurdan sonra mantar gibi dağ evleri ve villalar büyümeye başladı. 1922'de Franz Kafka da buraya geldi . Spindleruv Mlyn'de The Castle adlı romanını yazmaya başladı. Kayak tatilleri için moda gelişi ile tatilin popülaritesine özel bir zirve ulaştı.

Spindleruv Mlyn (Çek Cumhuriyeti): incelemeler

Turistler defalarca iki kayak alanının altyapısının geliştirilmesini vurguluyorlar. Bir buçuk saat arayla ücretsiz bir kayak pisti, kayakçıları otelden teleferiklere kadar götürür. Yıl boyunca yirmi turlarla bir buçuk kilometrelik bir bobsled pisti çalışır. Taraftarların ve diğer kış sporlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Kayak pistleri için kayda değer izler ve snowboardcular için izler var. Köylü kulübesi olarak şekillendirilen tavernaların birinde yamaçta yemek yiyebilirsiniz, - bouda. Spindleruv Mlyn, sadece kışın misafirleri almaz. İlkbaharda, burada Labe Nehri üzerindeki buzulların eriyen suyundan oluşan şelale hayranlık duymak için gelirler. Yaz aylarında, tesis dağ bisikleti kiralama hizmeti vermektedir. Değerlendirmeler, Lusk Gölü yakınlarındaki balık tutma konusunda zengin ve umut verici zenginliği anlatıyor. Birçok otel (turist "Harmony", "Central", "Astru", "Alpler", "Albu" yu övüyor) her yıl açıktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.