Ev ve AileEvcil

Nedenlerinin Belirtileri ve Tedavisi: Kedilerde Akciğer ödemi

Eğer bir canlı hayvan varsa, o zaman en tehlikeli hastalıkların tanı ve ilk yardım yöntemleri farkında olmalıdır. Doğru zamanda kaybolmak ve doğru cevap verebilmek için çok önemlidir. Bugün böyle kedilerde pulmoner ödem gibi ciddi hastalıklara bahsedeceğiz. Bu hastalık bağımsız değil - diğer patolojilerin arka plan üzerinde gelişir. Aşağıda daha ayrıntılı olarak bu konuda konuşmak. Ancak, olumsuz bazı durumlarda prognoz.

nedenleri

yüzünden kedilerde akciğer ödemi ne gelişebilir? Sahipleri böylece diğerleri küçük vesilelerle danışmak gelirken, hayvan sarsma ve nefes nefese doktora getirmek ve bunun sonucunda ve bu gerçekleşirse, ve diğerleri aynı tanıyı koydu. Bu yüzden, bu kılcal damarların ve damarlara kan taşan, çünkü o zaman kan plazma bronşiyolleri bronşlar, akciğerler ve bağ dokusu girer geliştirir bulaşıcı olmayan bir hastalıktır.

komplikasyonlar

Dahası, bu kedilerde direkt akciğer ödemi gelişir. Kan staz o hiperemi bronş mukozası ve akciğerleri ilerledikçe neden olur. Çoğu zaman bu tür ihlallerin temel nedeni zehirli gazlar tarafından kardiyak aktivitenin, fiziksel aşırı, veba veya zatürre, şiddetli aşırı ısınma veya zehirlenme olmaması.

Sterilizasyon sonrası komplikasyon

Bu prosedür şimdi yetişkin kedi nüfusun çoğu için geçerlidir. Çoğu zaman, kedi güvenle tolere ve normal anestezi kalkmaktadır. Ancak bazı durumlarda, akciğer ödemi gelişebilir sterilizasyon sonrası kediler. Hayvan ve ağız dönüm mavi onun dilini hareketsiz. Bu durumun nedeni ameliyat öncesi, doktorlar kalbini muayene ve artık bu tür komplikasyonlar vermek eserinde hiçbir düzensizlik, yok bulundu gerçeği etmektir. Bu durumda, kedi intravenöz "Furosemid", "Prednisolon" hem de kas içine, oksijen tedavisi, ya da gerekmektedir. Genellikle birkaç koşul enjeksiyonu sonrası geliştirir, ancak tedaviye devam etmek gerekir.

tahminleri

Kedilerde Akciğer ödemi çok ciddi bir hastalık olarak kabul edilir. Veterinerler tedavi ve bakımın özel yöntemler var, ancak sahipleri bazı durumlarda hastalık bir ölmekte şartı olduğunu bilmelidir. hayvan, genç, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip ise, o kurtarma mümkündür. Ancak bu durumda relaps tehlikesi içinde. Birkaç ay tekrarlanan şişlik gördük dahilinde ise, vakaların neredeyse% 100 ölüme götüren olduğunu.

Hastalık kendini ortaya koyar?

Nasıl kedilerde pulmoner ödem belirleyebilir? Semptomlar, ancak oldukça farklı olabilir aramaya bilmek bütün sahiplerini listeleyebilirsiniz.

İlk olarak hayvanınızın hızlı nefes alma ve darlığı uyarı olmalıdır. Hatta bu işaretlerin hafif tezahürü veteriner başvurmak için yeterli bir nedendir.

Biz zaten kedilerde akciğer ödemi nasıl geliştirileceğini tartıştık. her durumda nedeni farklı olabilir, ve bu nedenle, semptomların şiddeti de farklı olacaktır. Bu tip temsilcileri için tipik bir yol değildir olarak Sunucu, karın solunumu uyarmak gerektiğini ve bunun bariz sorunlara işaret ediyor.

hayvanınızın sonraki aşamalarda daha fazla zarar görecektir. Bu açık bir ağız ve açıkça ayırt hırıltı ile kedi nefes mavi mukoz membranlar haline gelmiştir. Hala daha sonra, balgam ve kan ile bir öksürük, bacaklarda soğuk - Bu aşamada hayvan kurtarmak için neredeyse imkansızdır.

ödem türleri

Anlamak ve uzman teşhis, çünkü nedenine bağlı olarak, hastalık birkaç tipe ayrılabilir olmalıdır. İlk salma kardiojenik ve kardiyojenik olmayan formu. Kardiyojenik ödem kalp bozukluğu işleyişinde gelişir. İlk olarak yüksek kan basıncı vardır. Kalbin pompalama fonksiyonunun ihlali bir sonucudur. Sonuç olarak, akışkan alveollere nüfuz başlar.

kardiyojenik olmayan bir şekilde

Bu durumda, doktor bu tür ihlallere yol açan nedenleri anlamak için gereklidir. Bu elektrik çarpması ile beyin hasarı bir sonucu olabilir. Böyle bir olayın gerçekleştiğini, o zaman kliniğe gitmek gerekir. Böyle şişlik hemen değil gelişebilir - Bu ana tehlikedir.

Bulaşıcı karakter patolojisi da benzer sonuca yol açabilir. Bu durumda, inflamatuar ödem geliştiriyor. Bu komplikasyonun nedeni gastrointestinal sistem bozulması olabilir. Başka geniş bir kategori - bu kaynaklanır toksik bir ödem, var karbon monoksit zehirlenmesi ya da yılan zehri.

Alerjik koşulları ve anafilaktik şok, septik şok, kanser, örtüşen lenfatik damarlar - onlar da pulmoner ödem gelişen altında senaryolar vardır.

ilk yardım

Eğer belirtilerden biri veya birkaçında hayvanınızı görürseniz, daha hızlı onu hastaneye teslim unutmayın, daha büyük olasılıkla bir doktor kedilerde akciğer ödemi tedavi etmek. Tedavi semptomatik olup, ve düzenini değiştirebilir uzman semptomların şiddetine göre. Hayvan mutlaka havalandırılan bir alanda yerleştirilir ve taslakları önlemek gerekir.

Hastaneye gelmeden önce, hayvan içmeyi deneyin veya zorla koydular yoktur. Buna ek olarak, sıvıyı dışarı pompalamak ya yapmaya çalışıyor, nefes teşvik etmek kendinize bir hayvan ilaçları vermek çok tehlikelidir suni teneffüs. ölümcül ya da değil - Birçok sahipleri, kedilerde akciğer ödemi doktorlar sormak? Bazı durumlarda, bu hastalık bu komplikasyon erken bir aşamada ise ancak yetkili terapi kaydedilmiş olabilir, ölüme yol açabilir. Ödem gerektiren yoğun bakım o bu durumda hasta tedavi iyi biridir, böylece ve sürekli tıbbi kontrol.

tanılama

Bir doktor sadece ilk muayene dayalı bir teşhis yaparsa, hayvanınızı alıp yetkili bir kişi arayışına girmesiyle. Doğru bir tanı kapsamlı anket olmadan koymak mümkün değildir. , Ultrason röntgenleri ve almaya testleri gereken bir veteriner belirtmek için emin olun. Sadece bir uzman temelinde kesin tanı yapabilirsiniz. En hastanelerde ultrason ve röntgen filmleri neredeyse anında yapılabilir: Ancak, onlar hazır testler olduklarında, beklemek ev gönderilmeyecektir. Şüpheli ödem doğruladı Bundan sonra ise, hayvan hastanesi bırakın. tahlil sonuçları yalnızca acil tıbbi yardım, işe yön, daha çok neyi ödem temel nedenini yatıyor.

ana tedavi

Dediğimiz gibi, öyle ki doktor artık hangi ilacın bir hayvan öncelikli hakkında karar vermesi gerekiyor, semptomatiktir. Söktürücüler ve samimi aracı vermek için çok önemlidir. İşte seçim harika ve durum veteriner "Kordiamin", "Sulfokamfokain" adrenalin veya kafein reçete edebilir. Bazen kan alınmasını yapmak yararlıdır. İntravenöz glikoz çözeltisi tatbik (% 40) ya da kalsiyum klorür (% 10) ilave edildi. Buna ek olarak, klinik analizler değerlendirmek önemlidir:

  • Kedi veba belirtileri varsa, ayrıca antiviral ilaçlar reçete.
  • Bir kedinin belirtilerin varlığında hipostatik pnömoni, daha sonra antibiyotikler ilave olarak kullanılmaktadır.
  • Diüretikler optimum tedavi için bir önkoşuldur. "Lasix" veya "Furosemid" çoğu zaman uygulanır.

Gerekli tedavi hakkında karar sadece bir doktor tarafından alınması gerektiğini unutmayın. Kendi kendine tedavi durumunda ölüm birkaç kez olasılığını arttırır. Ancak, akciğer ödemi kedileri tedavi edilebilir. En önemlisi - zamanınızı boşa ve ilk işareti kliniği mutlaka iletişim yoktur.

önleme

kendi içinde bu kedilerde pulmoner ödem gelişir çünkü Özgül önlenmesi, yok. Bu komplikasyon, yukarıda listelenen koşullardan biri önce olan bir sonucudur. kötü hissettim küçük açıklayamıyorum tüm olası, özellikle kardeşlerimizi sağlamak ve nerede onlar zarar belirleyin. Ancak, önleme doktora düzenli ziyaretlerinde ifade edilebilir. Koruyucu muayeneler ve izleme vücut kondisyon pulmoner ödem geliştiğinde kalp yetmezliği hayvan sadece öğrenmek bir durum izin vermedi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.