Spor ve SağlıkDoğa Sporları

Kim curling icat etti? Oyunun kilit anları

Curling - Bu buz üzerinde gerçekleşen bir oyun. Tipik olarak, iki takım içerir. Amaç kendi ile doldurmayı "ev" (hedef) rakip taşların nakavt etmektir. Ama birçok kişi curling icat kimin sorunun cevabını biliyorum. Bu spor Rusya ve BDT giderek daha popüler hale geliyor, çünkü en, kabul edelim. 15-20 yıl önce bu konuda, bunun birkaç şimdi birçok heyecanla TV'de yarışma ekipleri izlerken duymuş.

curling tarihinin itibaren

Bir beş yüz yıl önce, İskoçlar buz üzerinde taşlar sürmek için boş zaman askeri kampanyalar ekledi. curling oldukça basit tarihinin gibi bir oyunda. Geri İskoçya'da 15. yüzyılda golf oyunu yasaklandı bir karar çıkardı. Tüm çünkü spor çok sık ülkenin halkı arasında anlaşmazlıkları ve kavgaları neden olur. Bu arada, bu golf, aynı zamanda diğer oyun bir dizi sadece zulme maruz kaldı. Curling oyununun geliştirilmesi için ek bir ivme verdi kara listeye, dahil değildir. Şimdi herkes curling icat nerede olduğunu bilir.

zamanda oldukça şiddetli ahlak hakimdi unutmayın. Oyun uzlaşmazdı - Yaşamın mahrum hile için. Zaten İskoçya'da 16. yüzyılda biz curling bir toplum oyuncu oluşturduk.

ismin Tarihçesi

şimdiye kadar bilinmeyen bir oyun, adı olarak "curling" ile geldi bir adam hakkında. Bu kelimenin kökenli iki sürümü vardır. İlk göre spor adı buz üzerinde bir taş yaprakları kayar karmaşık yapısı ile almıştır. Ancak, çoğu bilginler söyledi kelime "kükreme" anlamına İskoç fiil "# Curr", türetilmiştir düşünmeye eğilimlidir. birbirlerine karşı taş isabet Bu tür bir ses üretilir.

İskoçya'nın bazı bölgelerinde, kıvırma hala bazen olarak adlandırılır "taşların kükreyen oyun." O günlerde bir veya diğer takımın eşlik becerileri genellikle bütün şans çözülür oyuncuların üzerinde hiçbir bahis yoktu. Her şeyi ile ilgilenen bir amatör spor oldu. Şimdi sporun bir isim var olduğu gibi curling kimin icat bir fikir var.

Oyun geliştirme tarihinin üzerinde

kıvrık bir popülerleşmesi vardı ki ikinci ülke Hollanda oldu. Buna rağmen, kural ve oyun için standartların tek dizi İngilizler tarafından geliştirilmiştir. Geri 1738 yılında ilk kulüp açıldı. Ve zaten 1775-m İngiliz Galli taş pridelyvaya metalin envanter kendisine kolları yapmaya başladı. Taşların tek bir standartta gelince, o 1838 yılında çıktı. Böyle curling tarihidir.

Ayrıca diğer ülkelerde tanıtımını yoktur. Bazı İngilizler ve İskoçlar uzak Kanada'da daha iyi bir yaşam atlattım. Şimdi curling karışan bir milyondan fazla insan için bu ülkede. Sadece sporda maçları yayın hatta belirli TV kanalları vardır. Ancak, Kanada'da, insanlar bu oyunu takdir değil sadece. Birçok Avrupa ülkesinde 19. yüzyılda curling popülerleşme başladı. Şu anda dünyada 46 oyuncu federasyonlar vardır. Aslında elde edilen curling kimin icat sorusuna detaylı cevap oyunun inceliklerini anlamaktır.

kurallar

Aslında, çok fazla stok yok curling uygulamaya. Daha spesifik olarak, sen dört iki takım, on altı taş, süpürge denir ortak noktası sentetik malzeme veya domuz kıllarla yapılmış fırçalar gerekecektir. Ayrıca, alt teflon kaplama ile özel ayakkabılar gerekir. Oyun endov denir sekiz ya da on dönemleri, sürebilir. Oyuncular taşlarını başlatılması sırayla. Her takım hedefi ( "Ev") girmek ister. Bu durumda, rakipler taşlardan çıkarılmalıdır. Her iki takım dört kişiden oluşmaktadır. Bunların her biri özel bir işlevi yerine getirir.

rol oyuncuları

Atla - takımında en önemli kişidir. yaptıklarının itibaren bir bütün olarak oyuna bağlıdır. Birine grubun beyinleri, stratejisini ve taktiklerini kabul edilir. O "ev" olmalı ve tüm takımın eylemlerini yönlendirmelidir. Skip taşı nereye yerleştirileceğini gösterir. Amaç - rakibe taş kaldırarak, onun taşların mümkün olduğunca "ev" in götürmek.

Diğer tüm takım üyeleri svipperami denir. Oyunun kendisi için "kıvırma" bu insanlar esastır. ücretsiz svippery kesin ve yetkin "ev" taş düzenlemek için çalışırken, buz ovuşturdu ederken Onlar hedefe iki füze fırlatma döner aldı. Zaten kaygan yüzey ovmak neden Uygun sorudur. Aslında, o kadar kaygan değildir. Üzerinde maçtan önce (bir sulama can kullanarak) özel damla konulur. Oyuncular fırçalar taş hareket hızı, hem de yörüngesini değiştirerek yıkayın. Kazanan 10 endov için en çok puan kazanıyor o takımdır. hesaptaki eşitlik olması halinde kazanan ortaya ekstra sonu atanır.

curling oynamaya olup olmadığını merak?

Birçok herhangi bir fiziksel çaba uygulanmasını gerektirmeyen pasif oyun, var, yani kıvırma ilginç olduğuna inanıyoruz. Aslında öyle değil. Bazen takımlar 4-5 saat boyunca sahada oynayacak. Buna ek olarak, sürtme buz durmadan grubun her bir üyesi, bir şey noktaları bağırarak. Bu büyük çaba gerektirir. Profesyonel takımlar bunlar hiçbir şekilde olmadığını iddia oyuncular rakibin aşağılamak istemiyorum. Onların asıl amacı - bir zafer. kıvırma ve başka centilmenlik kuralı vardır. Kazanan takım davranır her oyundan sonra kaybedenleri içme. Yarışma sporcular sırasında alkol kontrendike çünkü Olimpiyat Oyunları ve diğer belli başlı yarışmalarda bu kural olmasına rağmen, daha ziyade, bir istisnadır.

Rusya'da karıştırarak Hakkında

Yani, kıvırma her yıl dünya çapında bir daha popüler hale geldi. Birçok profesyonel dünyada kolay kazanmak ve diğer oyuncular ile deneyimlerini paylaşacak. 1991 yılında, Uluslararası Curling Federasyonu Dünya değiştirildi. Olimpik disiplinlerin listesinde curling yapma arifesinde oldu.

Rusya'da, uzun süre orada kıvırma ilk oyuncu. 19. yüzyılın sonunda meydana geldi. Ülkemizde bir sürü vardı, ama Sovyetler Birliği günlerinde, oyun Rusya'da popüler hale vermedi yabancıların, bu sporu çok düşkün olsa. Olimpiyat Oyunları'nda sporun ilk gösteriler 1924 yılında düzenlenen iken Ülkemizde Curling Federasyonu sadece 1991 yılında kurulmuştur. Sadece 2006 yılında resmi olay Rus oyuncuların gösteri olarak kabul edildi.

curling Rus milli takım

Yukarıda resimde görebilirsiniz Rus kıvırma ekibi, Rusya'da oyunun bu kadar kısa tarihinin olan bizim güzel bayanlar büyük başarı elde başardı gösteriyor. Bizim kızlar defalarca Avrupa ve dünya şampiyonaları kazananlar oldu. Bunlar 2013 yılında gerçekleşti Kanada'da Dünya Şampiyonasında, bronz madalya kazanmayı başardı. Rus ekibi ayrıca defalarca kıta şampiyonluk sahibi oldu. Avrupa'da gerçekten büyük gruplarından büyük miktarda olduğu için Ve bu değer. Universiade anda, bizim kızlar da düzenli olmayan bir podyum yetiştirilir.

Curling Tarih Rusya'da, tabii ki, kısa süreli, ama birkaç parlak zaferler ve performansları ile işaretlenir. Son yıllarda, erkekler dünya ve kıta şampiyonaları düzenli katılmaya başladı. güçlü seks kadar parlak zaferler mevcut değil, ama her şeyin hala önde olduğunu umabiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.