Spor ve SağlıkHokey

Alexander Galimov: biyografi ve hokey aile

Alexander Galimov "Lokomotif", Yak-42 uçağı kazasında kurtulan tek hokey oyuncusu oldu. Ciddi bir kazadan sonra, o hala hayatı için mücadele birkaç gündür ...

kazadan önce Hayat

Hokey oyuncusu Alexander Galimov Yaroslavl şehrinde doğdu 2 Mayıs 1985 yıl. buz pistinde ilk kez bir sonraki kaleci "Lokomotif" beş yaşından de serbest bırakıldı. İskender'in Tüm kariyerim doğduğu şehrin kulübü duvarlarında harcandı. üç yaşındayken Galimov gençlik takımı için oynuyordum "Lokomotiv-85". 2000 yılından bu yana yaptığı kulüp üç ardışık kazanır.

2002 yılında Alexander birinci lig hokey şampiyonasında ev sahibi takım ikinci bölümünde hareket etmeye başladı. sonraki yıl Galimov tespiti "Lokomotiv-2" Şampiyonluk sahibi oldu. Profesyonel hokey Alexander ilk Continental Hokey Ligi'nde sonra Süper Lig'de oynadığı ve aynı Yaroslavl kulübünde bir parçası olarak 2004 yılında geldi. "Lokomotif" her zaman sıralamalar üstündeki tutulur. 2008 ve 2009 yılında ikinci sırayı kazandı ve 2005-m ve ilk üçe 2011 m.

Yine 2005 yılında, ve hokey oyuncusu hayatında biri çok önemli olaydı. Alexander Galimov Dünya Gençler Şampiyonasında "altın" kazandı hangi ile Rusya'nın gençlik ekibinin bir üyesi oldu.

Ancak, ülkenin gençlik ekibi katılım - hokey oyuncusu sadece başarı değil. başarılı oyuna sayesinde atlet milli takımına katılmasına ve Finlandiya'da Karjala Cup üzerinde onun için oynamak mümkün oldu. Rus ekibi ikinci seçildi.

Galimov 2010 ve 2011 Euro Hockey Tour katıldı.

tek kurtulan

7 Eylül 2011 yetenekli genç hokey oyuncusu ve kendi takımı için kader buluşmaydı. koçluk personel ile oyuncular Yaroslavl "Locomotive" diye sezonun ilk maçı yapılacak olan Minsk, uçtu. oyuncu taşıyordu Yak-42, Yaroslavl yakınlarında düşmesi.

Galimov ve mürettebat üyelerinden biri hayatta ve hatta kendinizi uçağın enkazından kurtulmaları başardık. ciddi yaralanmalara rağmen, Alexander akılda çok zaman geçirdi. kurtarma işçilerinin ve polis memurlarının yardımcı olmak için zaman içinde ortaya çıktı o açıkça adını söyle başardı.

Yaşam savaşı

Alexander Galimov kazadan hemen sonra Yaroslavl hastaneye götürüldü. Birkaç gün doktorlar yaşam için hokey takımının tek kurtulan üyesini savaştı. Kalp İskender'i dövmeye devam olmasına rağmen, doktorlar kadar hayal kırıklığı tahminler verdi. Galimov uçağın düşmesinden alınan yaralanmalar, yaşatılamayan. % 80 oranında İskender'in vücut yanıklar ile kaplıydı. hokey oyuncu olarak üst solunum yollarında yanma, bir akciğer ve böbrek hasarı oldu. o Aleksandr Galimov lay hastane, itibaren, yanlış bilgi hemen hemen her saat geldi. Bazı söylentilere göre, hokey oyuncusu kısa sürede o kaza yerinden götürüldü olarak doktorun masasında öldü.

Doktorlar son nefesine kadar sporcunun hayatı için mücadele etti. Ertesi gün o Araştırma Enstitüsü, sermaye için özel bir uçağa alındı. bizzat Andrey Alekseev, tıp merkezine başkanı teftiş Vishnevsky. Galimov batırılır , ilaç uyku ağrı şok hafifletmek için.

Alexander Galimov: cenaze ve veda töreni

Destek Alexander ve ailesi eşi ve velilerin bizzat geldi. Yanık bir çok sayıda acil operasyon yürüten önündeki en büyük engel olduğunu. doktorlar yapmak tek şey - sporcunun akciğerleri havalandırmak için. Ancak bu yardım yeterli değildi ve 12 Eylül hokey oyuncusu yaralandı ve öldü.

Ertesi gün, buz merkezi "Arena 2000" gerçekleştirildi atlet, veda töreni. Galimov memleketi mezarlıkta Rite'ın mumsulman Churilkovskom göre toprağa verildi. güle güle onlara onun için Yaroslavl "Lokomotif" hayranları, hem de en yakın ve yerli halkı geldi edelim.

Aile Aleksandra Galimova

İskender'in ölümünden sonra seven bir karım ve küçük bir kızı kaldı. Birçok sporcu aksine, Galimov aile ilişkileri gösteriş asla çalıştı. Eşi ve tek çocuk ona kişilere en değerli idi.

Bunun kanıtı da sporcu hayatında sonraki olaydır. onların arkadaşları Galimov ve eşi düğünlerinde birinde fotoğrafçılar tarafından fark edildi. Ertesi gün, ağırbaşlı bir olaydan sonra resimler sosyal ağlar birinde ortaya çıktı. fotoğrafları görünce Alexander hemen kaldırmak etmelerini istedi.

Eşi Aleksandra Galimova uzun bir lider ve İskender'in destek ekibi yerli bir üyesi olmuştur. Gençler hepsi aynı sopa ve pak ile karşılanmaktadır. Bir kız Christina - çiftlerde yakında ilk doğan olacaktır. Onun şanlı babasının neredeyse tam bir kopyası - tanıdık atlet, kızı Aleksandra Galimova gibi.

Hastanede kaldığı süre içerisinde Alexandra Marina hep ona yakın olmuştur. Birlikte onunla, o Moskova'ya uçtu. Hem de pek çok arkadaş ve tanıdıklar hokey Galimov olarak, sonuna kadar o olumlu bir sonuç inanıyordu.

Ebeveynler Aleksandra Galimova

hokey başka ağır niş her zaman doğup büyüdü edildiği bir aile hayatı olmuştur. Alexander saygı ve ailesini saygı. Baba atlet Saidgerey Galimov, her zaman onun en yakın arkadaşı ve güvenilir yardımcısı olmuştur. Birlikte uçağı düştü nehir, içinde balık avlamaya gitti ve sporcular ile.

yaşlı babası katlanmak zorunda olduğunu hayal edebilirsiniz Az aniden oğlunu uçtu uçağın, düşmesinden öğrendik. Birlikte ile kurtarma ekipleri kendisi sporcuların organlarının arayışında Volga Nehri dalan Saidgerey. Galimov başka mucizelere inanan kimse olarak Sr.. O, birlikte Marina ile uçakta Alexander eşlik etti. Çevredeki Said'e gibi, sürekli dua diz çökmüş, oğluna yanında duran. Ve tabii ki, o onun en sevdiği Sasha yakında iyileşir sonuna umuyordu.

hokey oyuncuya Sonsuz bellek

İskender kendi deyimiyle, bir hokey maçına gitti, babasının sayesinde. Said onu öğretti nasıl hokey alanında diski için değil, aynı zamanda ona yakın tüm insanlar için değil sadece mücadele etmek mümkün iradeli atlet, gerçek bir erkek.

Alexander Galimov şiddetli kazalar atlattı. Doktorlar atletin hayata dönmek mümkün olmamıştır rağmen, onların sadık taraftarların kalbinde sonsuza dek yaşayacak. Dostlar ve yoldaşlar dürüst ve etrafındaki insanlara her zaman açık bir kişi olarak sporcusu hatırlıyorum. Alexander hastanede kaldığı süre içerisinde bir kez daha ne kadar değerli yollar onaylayan, tam yabancılarla dua edip bu dünya için bir atlet oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.