SağlıkTıp

Yoğun bakımda İlaca bağlı uyku: etkileri yorumları

Birçok tıbbi prosedürler anestezi olmadan değildir. Çarpmasını önlemek, ağrı kaldırmak için gereklidir. Gerçekten de, organizmanın karakteristik reaksiyonu (kalp çarpıntısı, yüksek kan basıncı, stres hormonu) belirgin bir hastanın durumunu etkileyebilir. Genellikle tıbbi rüya kullandı.

Anestezinin çeşitleri

ağrı kesici iki temel yolu vardır. Lokal anestezi lokal ağrı azaltmak için kullanılır. Bu durumda, kişi bilinçli olarak kalır. Anestezinin Bu türü aşağıdaki çeşitleri vardır. Yüzey yöntemi - bunlar emilir ve etkili hale deriye (ya da mukoza), uygulanan preparatlar. Çoğu zaman bu yöntem diş hekimleri tarafından kullanılır. Ayrıca bu kategori ve donma aittir. Sızma anestezi bazı cerrahi işlemler, travma için kullanılmaktadır. madde enjeksiyonu ile doku sokulur. Bölgesel anestezi birkaç alt türü var epidural, teller, spinal. Bu durumda, ilaç sinir gövdesi veya pleksus çok yakın bir bölgede yerleştirilir. Bu tür bir yöntem vasıtasıyla ağrı dürtü iletimini bloke edilir. Ameliyat bacaklarda gerçekleştirilirse, o intravasküler anestezi kullanmak mümkündür. anestezi bacak kan damarlarında tatbik edilmektedir. Genel anestezi merkezi sinir sisteminin aktivitesini inhibe eder. kaslar zihnin rahatsız edilir, rahatla. Bu inhalasyon veya her iki yapılabilir damar içine enjeksiyon.

Bir ilaca bağlı uyku nedir

Sedasyon derin anesteziye umut verici bir alternatiftir. Onun refleksleri korunur, kişi bilinçli olması çok önemlidir. tıbbi uykuda daldırma için özel tanıtmak sakinleştirici damardan veya kas içine. Bunlar tam rahatlama, sedasyon ve analjezi teşvik. düşük olan kişilere anestezi bu tür tavsiye ağrı, eşiğinde sinir bozuklukları, çocuklarda. işlem gerekli dozu hesaplar anestezist gerçekleştirilir. Ayrıca uzman bu durumdan kurtulmak için hastayı yardımcı olur. Kompleks içinde ilave lokal anestezi kullanabilirsiniz özelliğidir. aşağıdaki gibi ilaçlarla uykuya ana avantajı vardır. narkotik maddeler içermez kullanılır ve bağımlılık yapmaz İlaçlar. Solunum merkezi inhibe edilir. Bir kişinin bilinç olarak oldukça hızlı bir şekilde geliyor - 5-10 dakika içinde. Böylece, ilaç uyku kullanıyorsanız, olumsuz bir karakterin sonuçları neredeyse varolmayan.

Sedasyon seviyeleri

ilaç ile uykuya çeşitli farklı derece. Minimum seviye hasta doktorunuza başvurun uyanık olması ile karakterizedir. Bu durumda, biraz entelektüel yeteneği, hareketlerin koordinasyonunu ihlal etti. Ilımlı sedasyon derinliği - bir kişinin kelime dokunsal uyarım yanıt olduğu bir durumdur. Derin uyku tıbbi temas eksikliği bir doktor ile hasta ile karakterizedir. Uyanış oldukça ağrılı uyaranlar ile mümkündür. hemodinami stabil kalırken bazı durumlarda, solunum sorunları yaşayabilirsiniz.

Ne ilaçlar sedasyon için kullanılan

uyku ilacı için ideal ilaç nitelikleri belli ayarlanmış olmalıdır. Her şeyden önce, performansı. Ayrıca, bu tür malzeme yan etkileri en az olmalıdır, ve zihin yönetiminin kesilmesinden sonra hızla kurtarmak için. Işık sedasyon tarafından yürütülen "midazolam." Derin uyku "Propofol" girmesinden sonra ortaya çıkar. Sedasyon örneğin azot oksit gibi bir madde vasıtasıyla da üretilebilir. Özel bir maske aracılığıyla sağlanır Bu gaz,. onun etkisi altında kaslarının gevşemesi, hastayı rahatlatır yoktur. Bazı durumlarda, barbitüratlar kullanılan, ancak kalp kası etkilemez. Sürekli izleme hemodinamik. Bu nedenle, kullanımları sınırlıdır. Sodyum hidroksibütrat çözüm genellikle doğum sırasında kullanılması tavsiye edilir.

Diş hekimliğinde kullanımı

diş hekimliği - alanlarında yaygın olarak kullanılan tıbbi rüya biri. Farklı olarak genel anestezi, bazı durumlarda gerekli olan, anestezi bu tür daha güvenlidir ve bir dizi avantaj vardır. Karmaşık, lokal anestezi cerrahi alerjik reaksiyonların varlığında (apse, hasar çene vb Periostitis) önerilir. Birçok kişi yaşamaya panik diş hekimi ziyaret etmeden önce. Tıbbi uyku - tek yolu ağız boşluğunda gerekli tüm işlemlerinin gerçekleştirilmesi için ağrısız ve daha az travmatik olduğunu. Ayrıca, ağrı kesici, bu yöntem, epilepsi, şizofreni ve diğer sinir sistemi bozuklukları olan hastalar için bir zorunluluktur. Tüm dişleri bir uzmana tek bir ziyaret tedavi edilebilir çok önemlidir. Anestezi doktoru sessizce çalışmasına olanak tanır Mesela (hasta uyurken olduğu için). yöntemi bile bir çocuğun ilaç uyku tavsiye böylece güvenli ve kolaydır. bebek hiperaktif veya doktor ve araçların sadece korkuyor, bu özellikle doğrudur.

Doğum sırasında uyku ilacı kullanımı

Bu reçete analjezi sadece bir dilek anneler olmadığı dikkati çekiyor. Doğum Uzmanı bir bütün olarak durumu değerlendirir ve uzamış eylemin durumunda uyku ilacı kullanımını tavsiye edilebilir. Bir kadın kuvvetlerini mahrum çok güçlü ağrı, yaşıyorsa Bu tedbir gereklidir. Sonuçta, ağrı çocuk kendini çıkış süreci kırılabilir, doğum sırasında kadın giyerse. Bu durumda, bebek yaşayacaktır. geçici olarak hafif uyku dalmış hasta kuvvetlerini geri yüklemek için. Ayrıca uygulanır ve ilaçlar anestezi etkisi vardır. Ağrı tamamen gitmez dikkati çekiyor. Bu sadece biraz mat hale gelir, kavga devam ediyor. Bu tür manipülasyon iki aşamada gerçekleştirilir. İlk vücudun sırasında anestezi (premedikasyon) tanıtımı için hazırdır. Kullanılmış araç, rahatlatıcı ağrı dulled. Ancak, bunlar plasentayı geçemez. Sonuç olarak, uzun olabilir yenidoğan uykusu. İkinci aşama - tıbbi bir uyku için doğrudan ilaçların tanıtımı. Doğum sancıları sırasında genellikle sodyum oxybutyrate (% 20'lik çözelti olarak) kullanıldığında. Böyle bir madde o çocukta solunum sorunları neden olmaz, güvenli, düşük toksisite olduğunu. Birçok anne doğum azaltılması benzer anestezi yapılarak söylüyorlar.

Yoğun bakımda Anestezi

Şiddetli olarak kafatası travmaları ve benzeri koşullar da ilaca bağlı uyku resüsitasyonunda kullanılabilir. Ancak, bu durumda, bir kaç gün (1-3 veya daha fazla) sürer. yüksek intrakraniyal basınç azaltma, bir dinlenme burada beyin - böyle bir uygulama ile onun şüphesiz bir avantaj. sedasyon sırasında uzmanlar tedavinin ileri taktik geliştirir. Ayrıca, bu yöntem bazen hastanın durumunun ciddi olması durumunda kullanılır, ancak uzmanlar nasıl tedavi bilmiyorum. Ancak, herhangi bir anestezi ile olduğu gibi, bu yöntem dezavantajları ve kontrendikasyonlar sahiptir. Yorumlar tür ilaçların uzun süreli kullanımı, merkezi sinir sistemi üzerinde olumsuz etkileri olabilir söylüyorlar.

Anestezinin olası etkileri

vücuda herhangi ilaçların tanıtımı alerjik reaksiyonlara neden olabilir. İlaca bağlı uyku olumlu yorumlar olmasına rağmen, henüz bazen baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma görülebilir. Bu tür anestezi kontrendikasyonlar özellikle alevlenme döneminde, kronik bir hastalık olabilir. Bu uyku durumunda olduğunu sık sık kaydetti ve bu tür gastroskopi, kolonoskopi işlemlerini yürütmek gerekmektedir. Birçok doktor manipülasyon öncesi, tam kan sayımı aldığımız bir cardiogram yapmak ve göğüs röntgenleri için önerilir. Böylece onlar olası risklere karşı kendilerini sigorta, işlem sırasında nefes ve kalp ile problem yok olduğundan emin olun. Ameliyat sonrası ilaç uyku, kullanılan ve aksi manipüle ederse hasta hayata kolaydır. Ve herhangi bir olumsuz etkilerini en aza indirmek için, öncelikle olası alerji, sözde hamilelik, ilaç hakkında doktora bilgi vermek gerekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.