Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde olarak mayonez yapılır?

Evde olarak mayonez yapılır? Bu sorunun cevabı birçok ilgilendirir. Şimdilik, milyonlarca insan doğru yemeye başladık. Sağlık ve sağlıklı yaşam moda şimdi. Bu nedenle, bir organizmaya zararlı maddeleri içeren ürünlerin mümkün olduğunca az kullanmayı denemek gereklidir. Bilim adamlarına göre, mağazalarda satılan mayonez, stabilizatör, tatlar sayısı rekorunu ve diğer pek kullanışlı değil bileşenleri tutar. Birçok onun tehlikeleri iddia, ancak makul insanlar sadece kendiniz pişirmek için tercih ediyorum. Ayrıca, zor değildir. Şaşırmış olacağını sorusunun cevabı mayonez nasıl hazırlanacağını evde - ilkokulu.

Bu Fransız sosu birçok kişi tarafından sevilir. Salatalarda doldurdu, hatta sadece böyle yiyip, çeşitli yemekler içine eklenir. Ama beslenme çok normal yemek isteyenlerin tablolarda bu ürünü tercih edilmez. Nedenle, nasıl hazırlanacağını öğrenmek için daha iyi olurdu ev yapımı mayonez. Bu ürün eklenmesiyle bir şey pişirmek istediğinizde, mağazaya gitme. Kendi mutfağınızda bir mucize deneyin.

mayonez yapmak için evde ilgilenenler, ikisi için de, klasik tarifi uygun. Sen tereyağı, gerekecektir çiğ yumurta, sirke veya limon suyu, hardal, tuz, şeker ve katkı. en fazla malzemelerle uğraşmak deneyelim. Mayonez her zaman üyelik bitkisel yağ yaklaşık yüzde yetmişi içerir. Bu rafine Bu amaçla zeytin için kullanmak en iyisidir. Ama herkes o gelemez. Başka uygun bir yağ, sadece rafine emin olun. Ham yumurta güncel bilgilerinizi tercih edilmemelidir. Bu amaç için kullanmak gerek yok olanlardır su kuşları. Yumurta, sadece sarısı gerekir. Tuz ve şeker gibi, yerine ikinci bileşenin fruktoz kullanımı daha iyidir. Şimdi asitleştiriciler hakkında. Bu bir taze sıkılmış limon suyu olarak kullanmak en iyisidir. vaka uygun ve sirke aşırı değil, Apple ise. Sadece hedef ise Hardal gereklidir - "Provencal" mayonez hazırlamak. Çeşitli takviyeleri gelince, o zaman böyle devam sarımsak, dereotu, kapari, turşu, peynir, soğan ve hareket edebilir. Her ne istediğinizi sonuç bağlıdır.

Peki, nasıl evde mayonez yapılır? kullanılan tüm bileşenler tek sıcaklık olması gerektiğini unutmayın. İki sarısı, früktoz ya da şeker ve küçük bir çay kaşığı tuz bağlamak için gereklidir. Bütün bunlar hep saat yönünde, bir tacı ile karıştırılmalıdır. Ayrıca, bir mikser kullanabilirsiniz. o tuz ve şekeri yok etmek gereklidir kadar karıştırın. Ana sahne - ihtiyaç giderek bitkisel yağ eklemeye başlamak için. Ama aynı zamanda, kase içeriğini fırçalamak devam ediyor. İki yumurta sarısı kullanırsanız, o zaman yağ bir fincan hakkında gerekecektir. Sonuç olarak, oldukça kalın bir sos olsun. Eğer daha sıvı kıvamına görmek istiyorsanız, sadece biraz yağ ekleyin. Sonuç sarımsı pürüzsüz sos olmalıdır. hardal - Bunun sonunda, tatlandırıcı ve antimikrobiyal madde ve çay çorba kaşığı koymak gerekir. Oldukça tanıdık bir ürün görünüm göreceksiniz. Ve bu, bütün mağazalarında vermez tadı, inan bana "kardeşim."

Bazı insanlar, ev yapımı mayonez ölçüde sanayi üretimi daha pahalı olduğunu düşünüyorum. Eğer sağlık bakımı alışık değildir ve şüpheli kalite ucuz ürünler alırsanız, o zaman bu ifade doğrudur. Ama, aslında, fiyatında küçük bir fark. Ancak ürün koruyucu maddeler, boyalar ve diğer her türlü olmadan taze, daha uygun bir bileşim aldı "pislik." Evde olarak mayonez yapılır? Çok basit.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.