Sanayi

Dünyanın en iyi helikopterler

Bu makale, dünyanın en iyi savaş helikopterine tartışmak defalarca savaş alanında üstünlüklerini kanıtlamıştır ilk 10, en çok gövdeli manevra ve hızlı arabalar, oluşturacaktır.

Savaş helikopteri - Hava savaş birliği, temel görevi yüksek ateş gücü vardır -, zemin hedefleri yok kara birlikleri destek veriyorum ve düşman zırhlı araçlar etkisiz hale etmektir.

listemize değinen.

onuncu yer

"Dünyanın En helikopterlerin" bizim liste 2009 yılında Çin ordusu tarafından benimsenmiştir ilk Çinli saldırı savaş helikopteri Z-10, olduğu açar.

helikopterin Kurma işletilen tanksavar füzeleri marka son zamanlarda HJ-9 veya HJ-10 yükseltilmiş bir 30 mm makinalı tüfek birimidir. Buna ek olarak helikopter havacılık roket ve hava hedeflerini yok etmek üzere tasarlanmış roketatar TU-90, bir birim ile donatılmıştır.

Pilot - Kabin makinesi iki aşamadan ikinci bulunan, katili içerir.

dokuzuncu

Devam eden Top 10 Mi-24 kolayca sekiz Hava Kuvvetleri savaşçıları uyacak bir kargo bölmesi ile donatılmıştır dünyanın en iyisi.

Makine yüksek hareket kabiliyetine sahip, maksimum hız uçuşun nedeniyle kanatların sıradışı yapısına ulaşılır 335 km / s vardır.

Araba kendisi çeşitli askeri silahlar ustanavlivatsya olabilir helikopterle, tüm görev bağlıdır, evrenseldir.

makineli silahların standart bir dizi makineli hareketli birim olan bir 12.7 işareti BS-1 (tur sayısı - 900 adet), anti Dizaynı "Falanga- bir NAR UB-32A grubu ve 4 PTUR 9M17, povzaimstvovannaya ile NURS ünitesi C-5 M".

sekizinci yer

AH-2 Rooivalk güvenle "Dünyanın En helikopterlerin" listesinde sekizinci sırada, İngilizce ismi "kırmızı kerkenezim" anlamına gelir.

Arabanın maksimum hızı 278 km / saat'tir.

Tabanca bir savaş makinesi üzerine monte:

  • Cannon, F-2, cephane kartuşu 700, kalibre 20 x 139 mm.
  • sınıf "hava-toprak" füze Mokopa ZT-6 (8-16 parça).
  • füzeler "havadan havaya»: Mistral (4 adet).
  • FFAr güdümsüz füzeler.

yedinci

Bizim üst dünyanın en iyi Amerikan helikopterleri AH-1W, sözde "Süper Cobra" devam ediyor.

sınıf arkadaşları aksine, makine kimin gücü 1285 kW olan iki motor vardır. her biri en fazla helikopter hızının 282 km / h -.

Makinenin üzerine monte tabanca, 750 kartuşlar, kapasiteli, 20 mm cannon dışarı durmazsa füze rampaları "hava-kara" ve "havadan havaya". güdümsüz roketler bu karmaşık setine ek olarak.

altıncı yer

Altıncı "Dünyanın En askeri helikopterlerin" listesinde ortaklaşa İtalya ve Türkiye helikopter T129 / A129 ile kurulan yerleşik. Tamamen Batı Avrupa'da kurulan ilk muharebe araç oldu.

Makine hızı tarafından geliştirilen maksimum 881 litre eşittir 250 km / s yüklü motor Royal-Royce, kalkış güçtür. s., İtalyan şirketi "Augusta" tarafından dizayn edilmiştir.

helikoptere monte edilmiştir makine tüfekler, ölçer 2 x 7.62 veya 12.7 mm 'dir.

Bütün meslektaşları gibi, makine tanksavar ve uçaksavar füzeleri bir dizi ile donatılmıştır.

beşinci yer

Sonraki yer Amerikalı saldırı AH-1Z olduğunu.

Araba iyi işlenmesini vardır ve yangın doğruluğuna ilk yerlerden biridir. Zemin hedefleri yok etmek için mükemmel 20 mm'ye eşit olduğu kalibreli olan Trohstvolnaya tabancası.

ilave silah bakla muharebe cephanelik yönetilen olağan ve yönetilmeyen roketatar belirleyin. TOW. 4 tanksavar TOW yüklemesinin olasılığı da vardır.

motorların sayısı - iki işareti - AH-1S (-P) (Üretim). birinin kapasitesi 1285 kW eşittir.

helikopter ABD, İran, Tayland, Türkiye ve Çin gibi ülkelerde hizmetinde.

dördüncülük

Eurocopter Tiger - Alman-Fransız mühendisler tarafından oluşturulan liste bulunduğu saldırıyı lider önce.

Böyle Almanya, İspanya, Fransa ve Avustralya gibi ülkeler ile hizmetinde.

sınıf arkadaşları makine daha iyi maskeleme ve hareket üretilen gürültüyü sahiptir ile karşılaştırıldığında, en aza indirilir.

saldırı monte motorlar 1303 litre kapasiteye sahiptir. a. Her ve maksimum eşit 278 km / h hava hızı.

Silah 30 mm kalibreli bir tabanca olup, çeşitli roket dört askı noktaları da vardır. Buna ek olarak, helikopter her dergi 250 kartuşu tutar, 12.7 mm makineli tüfekler ile donatılmış olabilir.

üçüncülük

ona takma "spoiler" Kazanılan "dünya helikopterlerin Top" Mi-28-N Rus gelişim liderlerinin bir listesini açar.

Bu model, - Mi-28 daha derin tamamlanması. uçuşta uçağın Çeviklik ve karmaşıklık rakamları trudnodosegaemym saldırıyı yapar. Örneğin, bir sözde döngüsü tek veya Immelmann dönüş 100 km / saat'lik bir hızda gerçekleştirilebilir.

Bütün en gerekli ve hayati bileşenlerin yinelenen var ve maksimum makine canlılığını sağlamak için operasyonlar sırasında yardımcı olan helikopter, farklı bölümlerinde yer almaktadır.

Motor mashinyi VK2500 Gücü 2200 litre sahiptir. s., 300 km / s azami hızı.

Bir öğütücü, 30 mm'lik bir çapta ve helikopter ile sağlanan gun, güdümlü füze ve füze "hava-hava" bir dizi ile sağlanır.

ikinci sırada

Eğer ikinci sıraya üzerinde bulunan araba görüşmek üzere dünyanın en iyi helikopter öğrenmek önce.

AH-64 Apache - Amerikan saldırı helikopteri, yürütülmesi sırasında Körfez Savaşı sadece en iyi eliyle kendini kanıtladı. Onun mücadele gücü - tüm zamanların en iyi helikopterlerden biri, bu model sınıfının en çok yönlüdür.

muharebe durumlarda, farklı hava koşullarında olmak, makine en karmaşık görevi yapacaktır.

Helikopterde çeşitli kalibre ve varış 16 roket ayarlayın. Tabanca kolay birçok slabobronirovannye hedefini tutturacak yapar 70 mm, bir kalibreye sahiptir.

Motorlar kapasitesi 1890 litre kapasiteye sahiptir. a. . her bir motor işareti - AH-64A + / D

üst

Ka-50/52 - Rus üretimin dünyanın en iyi helikopter. çünkü hareketin, tehdit formlar ve makinenin ana varlığın onun olağanüstü hız ona takma "Black Shark" Kazanılan dünyadaki diğer helikopterlerin olanların herhangi ile kıyaslanamayacağını onun ateş gücü vardır.

Bu model çaba yatırım oldu yaratılmasına tek koltuklu saldırı helikopteri saldırı olduğunu. tasarımcılar temel görevi en iyi hız ve manevra kabiliyeti, sınıfındaki helikopterin boyutu küçük, sayesinde vyrobotka oldu en üst düzeyde kılık sahiptir ve hızlı bir şekilde konumlarını değiştirmek mümkün olduğu için.

Ka-50/52 310 km / s maksimum hıza sahip listemizde diğer araçların daha 20-30 km daha fazla bir ortalamasıdır. Motor gücü 2400 litredir. c., marka TV3-117VMA.

bir mücadele için bir helikopter taşıyabilir silahların sınır kütlesi, iki tondur.

Silah 30 mm kalibreli bir tabanca olup, kılavuz hızla yüksek patlayıcı ve zırh delici mermiler türleri arasında geçiş yapmak için yer alır. Ayrıca Dakikada 350 ila 550 mermi ateş oranını ayarlayabilirsiniz. Helikopter ile donatılmıştır , füze "fırtına" her bir yanı üzerinde altılı gruplar halinde.

Olası süspansiyon Kh-25 ( "hava vemlya") ve F-73 ( "hava-Spor" hedef arama).

Bugüne kadar, Ka-50/52% 100 savaş saldırı helikopterleri arasında lider olmaya devam etmektedir.

Sonuç

Yani, "Dünyanın en iyi helikopterlerden" bir listesini sona erdi ama değerlendirme süresi test edilmiş ve defalarca savaşta kullanılmaktadır iyi helikopterleri, demirlemiş olacağını söylemek yanlış olmaz.

silah sanayi belki de bugün söz edilmiştir yeni, daha modernize, helikopter, saldırı uçaklarına "gaziler" acele yerini ancak var, durmuyor, zaten tarihi üzerine yaptığı iz bırakmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.